אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעד הראשון לקריירת היי-טק: ללמוד את המקצועות שהקורונה לא הכניעה צילום: Canva.com

הצעד הראשון לקריירת היי-טק: ללמוד את המקצועות שהקורונה לא הכניעה

שוק הטכנולוגיה ממשיך לשווע לעובדים גם בתקופת הקורונה. אילו מקצועות נחשבים לחמים ביותר ומדוע מומלץ ללמוד אותם ב-Real Time College? מנכ"ל המכללה מסביר

31.12.2020, 15:31 | בשיתוף Real Time College

גם כשמגפת הקורונה הכתה בשוק העבודה ושלחה רבים לחל"ת במקרה הטוב וללשכת התעסוקה במקרה הרע - תחום אחד נשאר יציב באופן מרשים: ההיי-טק.

אמנם גם בחברות טכנולוגיה מסוימות היו צמצומים, שינויים, מעבר לעבודה חלקית ואפילו פיטורים פה ושם - אך אלו התרחשו בעיקר בחברות קטנות או בינוניות.

לא רק שחברות גדולות לא שינו דבר לרעה - רובן המשיכו לגייס כרגיל וחלקן אפילו האיצו את הגיוסים. כיום, כשסופה של המגפה נראה מעבר לפינה הודות לחיסון, ניתן להתחיל לסכם ולקבוע: אין יציב ואמין יותר מתחום ההיי-טק.

למסקנה הזאת מגיעים צעירים רבים המחפשים את דרכם ותוהים איזה מקצוע מומלץ ללמוד, כמו גם עובדים מבוגרים יותר המייחלים לקרקע תעסוקתית יציבה ומתעניינים בהסבה מקצועית.

רבים מהם מגיעים לסניפים בתל-אביב ובחיפה של Real Time College, המרכז להכשרה מקצועית בתחומי הטכנולוגיה, מבית קבוצת Real Time.

הקבוצה פועלת גם כבית תוכנה וכחברת השמה המחברת בין בוגריהם המצטיינים של הקורסים שלה למיטב חברות ההיי-טק במשק. זהו גם אחד היתרונות המרכזיים של לימודים ב-Real Time College.

הסטודנט יודע שאם יצליח בלימודיו לא יקבל רק תעודת הצטיינות אלא משרה של ממש. הסטודנטים במקצועות השונים זוכים לקורסים מעמיקים וארוכים במיוחד, חלקם באורך כפול מזה הנהוג בשוק ההדרכה וההסבה (עד 800 שעות בניגוד לעד 400 שעות בלבד אצל המתחרים).

בסיומם הם עוברים התמחות ב-Real Time Group, בה הם לוקחים חלק בעבודה של מחלקת פיתוח מובילה. לאחר סיום ההתמחות בהצלחה - מושמים הבוגרים המובחרים בחברות טכנולוגיה, כשהמבחר כולל את רוב הארגונים המובילים בתחום.

"יש לנו את היכולת להצמיח איש היי-טק", אומר בני כהן, מנכ"ל Real Time Group.

אנחנו לוקחים אנשים נטולי ידע מקדים ומספקים להם את חוד החנית של הידע הטכנולוגי העדכני ביותר שרץ היום בשוק, וזאת בניגוד למוסדות אקדמיים, שהמרחק שלהן מהתעשייה גדול, כבית תוכנה הקיים כבר 15 שנה אנחנו חלק בלתי נפרד מהתעשייה וחיים אותה יום-יום לכן ברורות לנו הדרישות ממועמד שנכנס לעולם הטכנולוגיה כיום, שהן לא נמוכות גם אם הוא מכוון לתפקיד ג'וניור, תפקיד כניסה לתחום.

כדי לעמוד בדרישות האלו הלימודים ב-Real Time College מורכבים משלושה חלקים: קודם כל הלימודים עצמם, שנעשים בקורס מקיף ומקצועי שבמהלכו הסטודנט נדרש להגיש שיעורי בית, פרויקטים ולעבור מבחנים, מיותר לציין כי סטודנטים מתקשים מקבלים בנוסף לשיעורי התרגול, שיעורים פרטיים אחד על אחד ללא תמורה נוספות.

לאחר מכן מתחיל הסטאז', בו הסטודנט צובר ניסיון מעשי במחלקת הפיתוח שלנו, כשהוא מלווה במהנדס שצמוד אליו. במהלך ההתמחות הסטודנט מבצע פרויקטים אותם אחר כך יוכל להציג בראיונות עבודה. השלב השלישי הוא הכנה אישית לראיונות עבודה. אנחנו יושבים עם כל סטודנט ומכינים אותו לסיטואציה.

תוך כדי תהליך הסטא'ז אנו מתחילים להשים את הבוגרים לעבודה, חלק מהבוגרים נשאר לעבוד במחלקת הפיתוח והשאר ממשיך להשמה באתרי לקוחותינו. העובדה שאנחנו לא מתפקדים רק כמכללה אלא גם כחברת השמה משחקת לטובת הסטודנט בשני אופנים: הוא לא מקבל רק הכשרה אלא גם משרה והוא זוכה לקורס במחיר תחרותי, שכן הרווח שלנו לא מגיע מדמי הלימוד אלא בעיקר – מההשמה ופרויקטים. כשמחלקים את עלות הקורסים לשעות הלימוד בהן הסטודנטים משתתפים בפועל - ניתן להבחין כי מדובר עד כדי כפול בהשוואה המתחרים - המחיר יוצא נמוך מאוד".

לימודי הייטק Real Time College לימודי הייטק Real Time College לימודי הייטק Real Time College

ללמוד היום את מקצועות המחר

אז מה מומלץ ללמוד היום בתחום הטכנולוגיה? כהן מציע מספר מקצועות אידיאליים למי שמחפש את שער הכניסה לעולם ההיי-טק:

  • בדיקות תוכנה (QA) ואוטומציה:
אחד המקצועות האטרקטיביים ביותר כיום להזנקת קריירה בהיי-טק. בחלק הראשון של הקורס נלמדים נושאים הקשורים לבדיקות תוכנה ועבודה מול צוות הפיתוח ובחלק השני נלמדים אוטומציה Expert, פיתוח אוטומציה, כלי בדיקה ועוד. בין התחומים הנלמדים בקורס: יסודות עולם המחשב, יסודות החומרה והתוכנה, מתודולוגיות בדיקה, מערכות הפעלה, Linux, פיתוח Java, טכנולוגיות WEB, בסיסי נתונים SQL, Networking, פיתוח אוטומציה, פיתוח ב Python תוך שימוש בכלים פופולריים בתעשייה כגון GIT/SVN, Devops, Selenium, Java, Python, Jenkins ועוד.

  • DevOps:
שיטת עבודה לפיתוח תוכנה המאפשרת את שיפור הפרודוקטיביות של הארגון על ידי אינטגרציה של תהליכים בין מחלקת הפיתוח (Development) לבין מחלקת האופרציה (Operations), זאת באמצעות תהליכים מוגדרים, כגון אוטומציה ואג'ייל. בשנים האחרונות עוברות חברות רבות לעבודה במתודולוגיית DevOps ובהתאם עולה בחדות מספר המשרות המוצעות בתחום זה. בקורס ילמדו הנושאים הדרושים על מנת לעבוד כאיש DevOps. בחלק הראשון של קורס DevOps נלמדים נושאים הקשורים לאוטומציה וניהול מערכת ההפעלה: Linux Administration, אוטומציה (בשפת Python), מתודולוגיות תוכנה, בסיסי נתונים, שימוש בשפות Scripting (כגון BASH), ניהול גרסאות ו Jenkins.

בחלק השני ילמדו כלי ניהול היחודיים ל Devops לרבות Docker, ,Kubernetes Ansible, Tertaform וכלי ניטור (Monitoring Tools).

  • Full Stack
בשנים האחרונות חל מפנה בתחום הפיתוח. חברות היי-טק דורשות ממפתחים פתרון מקצה לקצה. המשמעות: צורך בידע וניסיון במגוון רחב של שפות תכנות וטכנולוגיות, במטרה ליישם הן את צד הלקוח והן את צד השרת. בקורס Full Stack יילמדו בצד הלקוח התחומים: בניית אתרים, תכנות מתקדם של צד לקוח: JavaScript ,CSS ,HTML5וFrameworks המובילים בשוק Angular & React.

בצד השרת: בסיסי נתונים- MySQL & MongoDB, פלטפורמת , NodeJS היות ודרישות המעסיקים ידועה לנו וחשוב לנו הוורסטיליות של הבוגרנו בתעשייה, אנו מבין היחידים המכשירים לשפות פיתוח נוספות בצד השרת כגון Pythonו- Java.

  • למידת מכונה (Machine Learning)

מתכנת העוסק בתחום למידת מכונה בונה אלגוריתם ליצירת מודלים אנליטיים המאפשרים למחשב ללמוד מהמידע הנגיש אליו וכך להביא לייעול תהליכים, ביצוע פעולות מסובכות, הסקת מסקנות עסקיות, ניתוח מדע רפואי, ניתוח וזיהוי קול/תמונה ועוד. המקצוע משלב בתוכו ידע מקצועי, חשיבה לוגית ואנליטית, אינטואיציה עסקית, סקרנות ויצירתיות. במהלך הקורס יילמדו הטכניקות העכשוויות ביותר בשוק וצורת העבודה הייחודית של התחום.

"בימים אלו אני רואה התעוררות משמעותית בגיוס עובדים, כולל ג'וניורים", מסכם כהן. "אם עד לא מזמן באתרי דרושים היו 50-60 הצעות למשרות Full Stack, היום אפשר לראות 200-250. מי שיתחיל ללמוד בקרוב את התחומים החמים יוכל לרכב על הגל של עליית הביקוש לכוח האדם. מי שילמד אצלנו ב-Real Time College יצא לתעשייה עם ניסיון משמעותי ויתרון מקצועי מובהק".

פיתוח תוכנה רילטיים קולג, צילום: Canva.com פיתוח תוכנה רילטיים קולג | צילום: Canva.com פיתוח תוכנה רילטיים קולג, צילום: Canva.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות