אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לייצוגית נגד בזק: "מחייבת בתעריף גבוה להפקת דו"ח שיחות" צילום: רויטרס

בקשה לייצוגית נגד בזק: "מחייבת בתעריף גבוה להפקת דו"ח שיחות"

התובעים טוענים שבזק מחייבת את לקוחותיה בתעריף "מוגדל ובלתי סביר" עבור הפקת דו"ח פירוט שיחות לתקופה העולה על שנה וחצי ממועד הזמנת התדפיס, שעמד עד לאחרונה על 551 שקל עבור כל חצי שנה; 14 חברות נוספות, כולל HOT, מספקות את השירות ללא חיוב

31.12.2020, 17:33 | אביאור אבו

בקשה לאישור תובענה כייצוגית הוגשה היום (ה') כנגד בזק, על כך שהחברה מחייבת את לקוחותיה בתעריף "מוגדל ובלתי סביר" עבור הפקת דו"ח פירוט שיחות.

"עסקינן במקרה המהווה דוגמא מובהקת וקיצונית ביותר למקרה שבו תאגיד מונופוליסטי בוחר לנצל את כוחו לרעה", נכתב. עד לאחרונה, לקוחות בזק אשר ביקשו לקבל תדפיס פירוט שיחות יוצאות לתקופה העולה על 18 חודשים אחרונים ממועד הזמנת התדפיס, נדרשו לשלם לחברה 5 שקלים עד לתקופה של 18 החודשים ומעבר להם תשלום נוסף עבור כל חצי שנה או חלק ממנה, בסכום של 551 שקל.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

בזק טענה במהלך השיחות עם התובעים כי תמחור עלות השירות הוא פועל יוצא של אחסון המידע המבוקש ומלאכת חיפוש ואיתור הנתונים ביחס לשיחות שיצאו, וכי בגין הפקת פלטים נדרשת בזק לשימוש בתוכנה ייעודית ושעות עבודה של עובדים ייעודיים. התובעים טענו כי תוך מספר דקות בודדות בלבד לאחר ביצוע התשלום, שוגר לדוא"ל שלהם תדפיס פירוט השיחות.

משרד התקשורת מסר לתובעים כי התשלום של החמישה שקלים קבוע בתקנות התשלומים של בזק, אך שאר הסכום הוא תעריף לא מפוקח. כמו כן, מסר המשרד כי הנושא מורכב מבחינה משפטית וכלכלית ואינו נמצא בסדר העדיפות לטיפול.

לאחרונה בזק הפחיתה את התעריף לקבלת פירוט שיחות בדואר אלקטרוני, כך שתעריף 18 חודשים ראשונים עומד על 4.2 שקלים ועבור תקופה ארוכה יותר של עד 7 שנים, התעריף הוא 551 שקל ולא יותר. התובעים טוענים כי ההפחתה מוכיחה כי לא הייתה הצדקה לגבייה המופרזת לטענתם שנעשתה שנים קודמות. עוד טוענים כי מומחה מטעמם קבע שהתעריף לא צריך לעמוד על יותר מ-55 שקל.

בתביעה ציון כי 14 חברות נוספות המציעות טלפוניה קווית בטכנולוגיות שונות, כולל חברת HOT, מספקות ללא כל חיוב דו"ח פירוט שיחות. המומחה מטען התובעים העריך את הנזק המצטבר שנגרם למנויי בזק בגין התעריף הבלתי סביר לטענתו, ב-85 מיליון שקל, לאורך 7 שנים אחורה מהגשת התביעה, לאור דיני התיישנות.

התביעה הוגשה על ידי עו"ד יעקב בטש ועו"ד אייל שווגר ממשרד בטש ושות' עורכי דין. התובעים הם הוריו של עו"ד בטש.

מבזק לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות