אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שבר עוד שיא: הביטקוין כבר מעל 33 אלף דולר צילום: גטי

שבר עוד שיא: הביטקוין כבר מעל 33 אלף דולר

זאת לאחר שעלה ביותר מ-13% לשיא חדש - 33.1 אלף דולר; מוקדם יותר שבר הביטקוין את רף ה-30 אלף דולר; במהלך 2020 זינק המטבע הדיגיטלי, שהפך לנכס אטרקטיבי עבור המשקיעים, ביותר מ-300%

02.01.2021, 21:50 | סוכנויות הידיעות

הביטקוין לא מפסיק לשבור שיאים ולאחר שבמהלך היום (שבת) הוא חצה את רף ה-30 אלף דולר, מזנק כעת המטבע הדיגיטלי ביותר מ-13% לרמה של 32,090 דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לפני יומיים, ביום האחרון לשנת 2020, חצה הביטקוין את רף ה-29 אלף דולר. זאת לאחר שטיפס בעד 6% לרמה של 29.3 אלף דולר. היה זה שיא שני למטבע בתוך יממה, שבמהלך השנה שעבר זינק ביותר מ-300%. בתוך כך מטבע האת'ריום עלה בכ-4% לרמה של 767 דולר.

יובל רואש, מנכ"ל ביטס אוף גולד, התייחס היום לרף הסמלי שחצה המטבע הדיגיטלי של 100 אלף שקל לביטקוין: "עליית הביטקוין באה על רקע השחיקה בערך הדולר, והרצון של משקיעים מבוססים ברחבי העולם להחזיק נכס שיוכל להתמודד טוב יותר עם אינפלציה שעלולה להתפרץ ושירותי תשלום ענקיים כמו פייפאל המאפשרים שימוש במטבע".

למרות החגיגה סביב הביטקוין, הזהיר רואש את המשקיעים: "כמי שראו תקופות כאלה בעבר אנחנו קוראים לכל מי שקונה ביטקוין ללמוד היטב על הנושא ובעיקר להיזהר שלא לקנות מברוקרים שאינם מפוקחים על ידי הרשויות בישראל".

"שיעורי הריבית יובילו לאימוץ נוסף של קריפטו"

"שיעורי הריבית הם הגורם החשוב ביותר בקבלת ההחלטות של אנשים לגבי השקעות וחסכונות", אמר השבוע קי יאנג ג'ו, מנכ"ל חברת המחקר CryptoQuant. "אני בטוח ששיעורי הריבית השליליים יוביל לאימוץ נוסף של מטבעות קריפטו".

גורם נוסף המשפיע על הביטקוין הוא מדיניות ההקלה הכמותית שאימצו בנקים מרכזיים במרבית הכלכלות הגדולות, והוצאות הממשלה המוגדלות כולל באירופה ובארה"ב.

"אני סבור שבסופו של דבר זה מסתכם במדיניות המוניטארית והפיסקאלית", אמר קייל דיוויס, מייסד Three Arrows Capital. הוא הוסיף כי "הבנקים המרכזיים יכולים להוריד את הריבית עד שייכנסו לטריטוריה שלילית, ואז עליהם להדפיס כסף". לדבריו, התלות הזו של בנקים מרכזיים בכסף מודפס חדש תהפוך את "הביטקוין לאטרקטיבי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות