אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עבודה מהבית- אילו מקצועות יכולים להעשות באופן מקוון ואילו לא? צילום freepik

עבודה מהבית- אילו מקצועות יכולים להעשות באופן מקוון ואילו לא?

ובכן במאמרים קודמים שכתבתי וסקרתי ברחבי המרשתת גיליתי כי השוק מתמקד בתקופה זו יותר ויותר בעבודות מהבית. ראינו כיצד מערכות ברובן לומדות להשתפר לחיוב או לשלילה עקב תקופה מבלבלת זו

03.01.2021, 11:11 | בשיתוף עבודה מהבית
עבודה מהבית נהפכה לכלי יעיל בידי חברות גדולות כקטנות במצבי משבר כגון הקורונה או כל משבר קיים אחר. נאמר עליה רבות במאמרים קודמים אך האם עבודה מהבית מתאימה לכל מקצוע שקיים בשוק?

הבה נראה:

במפעל גדול למזון באיזורים רבים בארץ משתמשים בתעשייה כבדה הכוללת מכונות של חריטה, כרסומת או אריגה. האם ניתן להעביר תעשייה זו אל מקום מגורים? ממש וממש לא. החשמל אשר נדרש להפעלת מכונות אלהלא מספק ברשת חשמל ביתית,  נוסף על כך ישנם עובדים רבים במפעל אשר לא ניתן להכניס אותם אל תוך קורת גג אחת. אפשר להציג שיקולים נוספים כגון רעש בלתי נסבל וגודל מקסימלי של מכונות. לכן ניתן לומר בוודאות שעבודה במפעל לא ניתן להעביר אל מקום מגורים.

להלן דוגמה נוספת והיא שליחויות. ישנה יחידת הזמנות בחנות מסויימת והיא כוללת מערך של שליחים. את ההזמנות באמת ניתן לבצע דרך מחשב מהבית או מהחנות אך את השליחים לא ניתן להחליף. את המוצר הלקוח חייב לקבל בסופו של יום ואת זה מחשב עדיין לא יכול לעשות. שינוע של מוצרים ע"י השליחים עדיין מחייב אותם לצאת מהחנות ולהביא את המוצרים ללקוח.

ניתן לראות גם את תחומי החינוך המיוחד, הניקיון והאבטחה שעדיין נחשבים לחיוניים למרות ההגבלות שיש בתקופה זו.

עבודה מהבית, צילום freepik עבודה מהבית | צילום freepik עבודה מהבית, צילום freepik

בחינוך מיוחד ישנו צוות האמור לתמוך באוכלוסייה שהתפקוד שלה מתחלק לסוגים שונים ולכל סוג ישנו טיפול יחודי כגון בעלי מוגבלויות בתפקוד נמוך עד גבוה, טיפול אנושי באותם אנשים וכן יצירת קשר פרונטלי עם האפוטרופוסים. אותו דבר עם ניקיון ואבטחה שבמקצועות אלו נדרשת זמינות מלאה על מנת לתת ללקוחות תחושת ביטחון וסדר במקומות ציבוריים.

הבה נבחן את המקצועות שניתן איתן לעבוד באופן מקוון ואלו הן: תכנות, עיצוב, קלדנות, שליחת דואר אלקטרוני או כל תחום שניתן להשתמש בו במצלמת רשת או כל מכשיר טכנולוגי אחר. אלו מקצועות המייעלות את המערכת אך צריך לבחון כל אדם באשר הוא לאיזו קטגוריה הוא מרגיש משוייך לפי היכולות המקצועיות שלו.

עד כאן הסקירה של מקצועות שיכולות/לא יכולות להיעשות באופן מקוון.

ואם בא לכם לקבל פרטים על עבודה מהבית שאנחנו מציעים במגוון תחומים תשלחו לנו הודעה בוואטסאפ 054-8922727 או למספר 054-5699972 כי יש לנו עשרות עבודות מהבית להציע לכם!

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות