אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"כולנו" של כחלון כיסתה את החוב: החזירה 3 מיליון שקל לכנסת צילום: אלכס קולומויסקי

בלעדי לכלכליסט

"כולנו" של כחלון כיסתה את החוב: החזירה 3 מיליון שקל לכנסת

החוב של המפלגה לכנסת נוצר בעקבות הלוואה שלקחה אשתקד והכסף הוחזר מעודפי תקציב מימון המפלגות שהועבר לכולנו על ידי הכנסת בשנה וחצי האחרונות

03.01.2021, 12:47 | צבי זרחיה

מפלגת כולנו שהוקמה על ידי משה כחלון החזירה לכנסת 3 מיליון שקל, ובניכוי מימון המפלגות השוטף בסך של חצי מיליון שקל, המגיע לה עד לבחירות - כיסתה את כל חובה לכנסת בסך של 3.5 מיליון שקל. הכסף הוחזר מעודפי תקציב מימון המפלגות שהועבר לכולנו על ידי הכנסת בשנה וחצי האחרונות. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

החוב של כולנו לכנסת נוצר בעקבות הלוואה שלקחה המפלגה אשתקד. 

באפריל 2019, בבחירות לכנסת ה-21, קיבלה המפלגה 4 מנדטים בלבד. בבחירות לכנסת ה-22 שנערכו בספטמבר 2019, הצטרף כחלון לליכוד, יחד עם הח"כים אלי כהן וטלי פלוסקוב מכולנו.

לפי סיכום בין רה"מ בנימין נתניהו לכחלון, התמודדה ח"כ יפעת שאשא ביטון ב-2 מערכות הבחירות האחרונות לכנסת כנציגת כולנו ברשימת הליכוד, על מנת שמימון המפלגות השוטף ישמש להחזר החוב של כולנו לכנסת.

לצורך החזר החוב של כולנו, החל מאוקטובר 2019 הכנסת ניכתה בכל חודש 83 אלף שקל ממימון המפלגות החודשי של כולנו, שעמד על 166 אלף שקל.

לפני שבועיים הודיעה שאשא ביטון על עזיבתה את כולנו, והצטרפותה למפלגת "תקווה חדשה" בראשות גדעון סער. כתוצאה מכך כולנו לא תהיה זכאית למימון מפלגות שוטף החל מאפריל 2021 ,כשאז תכונן הכנסת ה-24. כלכליסט חשף ב-16 בדצמבר 2020 שהחוב לכנסת בסך של 3.5 מיליון שקל נותר מיותם.  

בעקבות כך בשבועות האחרונים התנהל מו"מ בין הכנסת לבין מפלגת כולנו, שבו נמסר למפלגה שהחל מינואר 2021 תנכה הכנסת 166 אלף שקל בחודש, למשך 3 חודשים, סך של כחצי מיליון שקל ממימון המפלגות השוטף שלו זכאית המפלגה, על מנת להקטין את היקף החוב.

בנוסף, בכנסת דרשו מכולנו לסלק את יתרת החוב כ-3 מיליון שקל. היום העבירה הסיעה את הכסף בהעברה בנקאית, כאמור מעודפי תקציב שצברה בחשבון הבנק שלה. יצוין כי בשנת 2019 קיבלה כולנו כספים רבים מהכנסת – מינואר עד אפריל 2019 קיבלה המפלגה מימון מפלגות חודשי של 913 אלף שקל מאחר שהיו לה עד אז 10 מנדטים, והחל מספטמבר 2019 מימון מפלגות חודשי של 166 אלף שקל עבור שאשא ביטון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות