אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטראמפ ועד ג'יי זי: כמה הרוויחו עשירי ניו יורק ב-2020 צילום: איי פי

מטראמפ ועד ג'יי זי: כמה הרוויחו עשירי ניו יורק ב-2020

מאז פרוץ מגפת הקורונה גדל הונם הכולל של עשירי התפוח הגדול ב-81 מיליארד דולר ליותר מ-600 מיליארד דולר. מייקל בלומברג הוסיף להונו 6.8 מיליארד דולר, הונו של הנשיא היוצא טראמפ עלה ב-420 מיליון דולר ל-2.5 מיליארד דולר והונו של הראפר JAY-Z גדל למיליארד דולר. לעומת זאת, הונו של מנהל קרנות הגידור ריי דליו התכווץ ביותר ממיליארד דולר

03.01.2021, 13:27 | סוכנויות הידיעות
עשירי ניו יורק נמצאים בתקופה טובה – הונם המצרפי עלה ב-81 מיליארד דולר מאז פרוץ הקורונה ועומד כעת על יותר מ-600 מיליארד דולר, כך לפי בדיקה שפורסמה ב"ניו יורק פוסט", ומתבססת על נתונים שאספו במכון לחקר מדיניות ובארגון אמריקאים למען הגינות במסים.

קראו עוד בכלכליסט

הזינוק הזה בהונם של עשירי התפוח הגדול מאז אמצע מרץ כולל גם את ראש העיר לשעבר מייקל בלומברג שנחשב לאדם העשיר ביותר בעיר. אימפריית הנתונים הפיננסיים והמדיה של בלומברג עלתה ב-6.8 מיליארד דולר ושווה כעת 55 מיליארד דולר – עלייה של 14% בהונו.

דונלד טראמפ ומייקל בלומברג, צילומים: רויטרס , גטי אימג דונלד טראמפ ומייקל בלומברג | צילומים: רויטרס , גטי אימג'ס דונלד טראמפ ומייקל בלומברג, צילומים: רויטרס , גטי אימג

הונו של הנשיא היוצא דונלד טראמפ גדל ב-420 מיליון דולר מ-2.1 מיליארד דולר ל-2.5 מיליארד דולר – עלייה של 20%.

לפי הנתונים, בניו יורק גרים 141 מיליארדרים, בהם גם סטיבן כהן, אייקון קרנות הגידור והבעלים החדש של קבוצת הבייסבול ניו יורק מטס, שהוסיף 700 מיליון דולר להונו שעומד כעת על 14.6 מיליארד דולר – עלייה של 5%.

 

 

התמריצים הממשלתיים בתגובה לקורונה עזרו לרפד גם את הארנקים של בכירי וול סטריט. כך, למשל, הונו של מנכ"ל בלאקסטון סטיבן שוורצמן עלה ב-5 מיליארד דולר ל-21 מיליארד דולר, שהם עלייה של 34%, והונו של ג'יימי דיימון, מנכ"ל ג'יי.פי מורגן, עלה ב-29% מ-1.2 מיליארד דולר ל-1.5 מיליארד דולר.

עוד בין המרוויחים נמצאים המשקיע קרל אייקן שהונו עלה ביותר מחצי מיליארד דולר לסביבות 14 מיליארד דולר – עלייה של 3.8%, וג'ורג' סורוס הרוויח 300 מיליון דולר והונו עומד על 9 מיליארד דולר.

על אף הנתונים המרשימים הם פחות מלהיבים מאשר הממוצע הארצי: 651 המיליארדרים בארה"ב הוסיפו להונם סכום מצרפי של טריליון דולר והונם עלה מ-2.95 טריליון דולר ל-4 טריליון דולר.

JAY-Z, צילום: איי פי JAY-Z | צילום: איי פי JAY-Z, צילום: איי פי

גם הראפר והמפיק המוזיקלי JAY-Z נכנס לרשימה, לאחר שהונו עלה ב-4.2% ונוספו לו 420 מיליון דולר שהעלו את הונו האישי למיליארד דולר.

"מעולם לא חווינו הצטברות כזו של עושר בידי כל כך מעט אנשים", הגיב פרנק קלמנט, מנכ"ל ארגון אמריקאים בעד הגינות במסים. "בעוד עשרות מיליוני אמריקאים סובלים מהנזקים הבריאותיים והכלכליים של המגפה הזו, כמה מאות בודדים של מיליארדרים ממשיכים להוסיף להונם העצום".

המיליארדר רונלד פרלמן, צילום: בלומברג המיליארדר רונלד פרלמן | צילום: בלומברג המיליארדר רונלד פרלמן, צילום: בלומברג

הונו של ריי דליו התכווץ ביותר ממיליארד דולר

היו גם מי שהפסידו. הונו של מנהל קרנות הגידור ריי דליו התכווץ ביותר ממיליארד דולר ועומד כעת על 17 מיליארד דולר. הסיבה העיקרית להפסדים היא קרן ברידג'ווטר של דליו המנהלת נכסים בשווי 148 מיליארד דולר, ורשמה הפסדים בשל הימורים גרועים, זו השנה השנייה ברציפות. עם זאת, ההפסדים מתגמדים למול ההודעה מהחודש שעבר כי בנו של דליו, דבון בן ה-42, נהרג בתאונה.

בצד המפסידים נמצא גם הבעלים של חברת הקוסמטיקה רבלון, רון (רונלד) פרלמן. הונו הצטמק ב-7% ל-6 מיליארד דולר. הונו של פרלמן מבוסס על עסקאות בסיכון גבוה, והוא נפגע מההפסדים של רבלון שנקלעה לקשיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות