אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה מכבי חיסנה בני 45 ללא מחלות רקע? צילום: רויטרס

למה מכבי חיסנה בני 45 ללא מחלות רקע?

קופת החולים חיסנה אתמול מבוטחים בצפון ובמרכז בניגוד לתיעדוף שקבע משרד הבריאות. מפניות שהגיעו ל"כלכליסט" עולה כי בין המבוטחים בני 45 ללא מחלות רקע בתוקף. מכבי: לאחר ש-70% מבני 60+ זימנו תור, פתחנו באופן חד-פעמי אפשרות חיסון לבני 45 ומעלה עם מחלות כרוניות. משרד הבריאות: התיעדוף לא השתנה

03.01.2021, 19:54 | אדריאן פילוט

קופת חולים מכבי, המבטחת רבע מאזרחי ישראל, חיסנה מבוטחים נגד נגיף הקורונה בניגוד לתידעוף שקבע משרד הבריאות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי פניות שהגיעו ל"כלכליסט", מבוטחים בני 45 ומעלה - חלקם אף ללא מחלות רקע, ובהם מבוטחים המתגוררים במרכז הארץ - חוסנו על ידה אתמול. אותם מבוטחים קיבלו מהקופה מסרון שלפיו מכבי פתחה "באופן חד פעמי אפשרות למתן חיסונים לבני 45 לפי קריטריונים, ללא זימון תור מראש במתחמי החיסונים של מכבי בצפון".

תחנת חיסון של מכבי נגד נגיף הקורונה בתל אביב, צילום: דני וסרשטרום תחנת חיסון של מכבי נגד נגיף הקורונה בתל אביב | צילום: דני וסרשטרום תחנת חיסון של מכבי נגד נגיף הקורונה בתל אביב, צילום: דני וסרשטרום

ואולם, ל"כלכליסט" הגיעו, כאמור, עדויות של מתחסנים בקבוצה שקיבלו את החיסון גם במתחם מכבי בהרצליה וגם במתחם מכבי ברעננה, כאשר לחלקם לא היו מחלות רקע בתוקף.

מממכבי נמסר כי "הגענו לזימון תורים של כ-70% מגילאי 60 פלוס ואנו ממשיכים לפנות אליהם באופן יזום כדי לזמן גם את 30% הנותרים. במקביל אנו מתחילים להוריד את קבוצות הגיל בשילוב מחלה כרונית, ואתמול באופן חד פעמי פתחנו אפשרות חיסון לבני 45 ומעלה עם מחלות כרוניות. בשגרה מכבי ממשיכה לחסן בני 60 ומעלה, בני 55 ומעלה עם מחלה כרונית, ו-בני 16 ומעלה מדוכאי חיסון או אונקולוגים.

ממשרד הבריאות נמסר: "הובא לידיעתנו, שישנם אתרי חיסון וקופות שקוראים באופן יזום לקבוצות אוכלוסייה שאינן מתועדפות לבוא להתחסן, תוך תכנון תורים עבור קבוצות אלו. משרד הבריאות מבקש להבהיר כי נכון לשלב זה אין שינוי בתיעדוף, ולכן יש להקפיד על ההנחיות שנקבעו".

עוד הוסיפו במשרד הבריאות כי "בדיון דחוף על עודפי חיסונים בתחנות קופות החולים בצפון ובדרום שנערך ביום שני הוחלט, כי במידה ויש עודף חיסונים בתחנות אלו, שעלולים להיות לא ממוצים, יש לתת עדיפות לחיסון אוכלוסיות של חולים כרוניים וקבוצות תעדוף שיגיעו לאותם אתרים, וככל האפשר להביא קבוצות תעדוף כגון גורמי רפואה שטרם חוסנו, ובהמשך לפי סדר גיל יורד. החלטה זו, נועדה לאפשר מתן חיסון מהר ככל הניתן לכל מי שבקבוצות סיכון. שכן, זו הדרך לנצח את הקורונה ולחזור לשגרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות