אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייזר: אין ראיות שההגנה מהזריקה הראשונה נמשכת יותר מ-21 יום צילום: גטי אימג'ס

דיווח שוטף

פייזר: אין ראיות שההגנה מהזריקה הראשונה נמשכת יותר מ-21 יום

אנגליה נכנסת לסגר שלישי; כל בתי הספר ייסגרו ממחר; מודרנה: נגדיל קצב ייצור החיסונים ל-600 מיליון מנות ב-2021; גרמניה: הסגר יוארך עד 31 בינואר; סקוטלנד: סגר יוטל מחצות בעקבות התחלואה בקורונה

04.01.2021, 22:19 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

22:15 - אנגליה נכנסת לסגר שלישי; כל בתי הספר ייסגרו ממחר

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הכריז על סגר באנגליה שיימשך לפחות עד אמצע פברואר, במטרה לבלום את התפשטות המוטציה החדשה של נגיף הקורונה. בעקבות ההגבלות החדשות יעברו כל בתי הספר והמוסדות להשכלה גבוהה ללמידה מרחוק. כמו כן כל החנויות הבלתי-חיוניות ושירותי הטיפוח, כגון מספרות, ייסגרו. במסעדות יותרו משלוחים בלבד. מוקדם יותר הוכרז על סגר גם בסקוטלנד, שייכנס לתוקף בחצות. ג'ונסון אמר כי "אנשים חייבים להישאר בבית, ולצאת רק לצורך קניות הכרחיות, עבודה שאינה יכולה להיות מבוצעת מהבית וכו'".

21:30 - סקוטלנד: סגר יוטל מחצות בעקבות התחלואה בקורונה

 

ראש ממשלת סקוטלנד ניקולה סטרג'ן הודיעה על סגר החל מהלילה בחצות ועד סוף החודש, במטרה לבלום את העלייה בתחלואה בנגיף הקורונה. סטרג'ן הודיעה כי התושבים יידרשו להישאר בבתיהם למעט לצרכים חיוניים. "המצב רציני מאוד", היא אמרה בנאום בפני הפרלמנט.

19:05 - פייזר: אין ראיות שההגנה מהזריקה הראשונה נמשכת יותר מ-21 יום

החברות פייזר וביונטק פרסמו הבהרה שלפיה אין ראיות לכך שהחיסון מתוצרתן מעניק הגנה מפני קורונה מעבר ל-21 יום אחרי מתן הזריקה הראשונה. זאת על רקע יוזמות, בין היתר בבריטניה, לדחות את מתן הזריקה השנייה או לוותר עליה כדי לאפשר ליותר אנשים להתחסן. "הבטיחות והיעילות של החיסון לא נבדקו במינונים שונים", מסרו החברות. לפי ההתוויה, על החיסון מתוצרתן להינתן בשתי זריקות בהפרש של שלושה שבועות זו מזו.

חיסונים של פייזר, צילום: אי פי איי חיסונים של פייזר | צילום: אי פי איי חיסונים של פייזר, צילום: אי פי איי

16:55 - מודרנה: נגדיל קצב ייצור החיסונים ל-600 מיליון מנות ב-2021

חברת מודרנה עדכנה כי היא צפויה להעלות את קצב ייצור החיסונים נגד קורונה ל-600 מיליון מנות בשנת 2021. קודם לכן העריכה החברה כי תייצר השנה 500 מיליון מנות חיסון.

14:40 - הונג קונג: השיעורים הפרונטליים בבתי הספר לא יתחילו לפני אמצע פברואר

הונג קונג השהתה את השיעורים הפרונטליים בכל בתי הספר עד אמצע פברואר, עקב התפשטות "קריטי" של נגיף הקורונה בטריטוריה הסינית. בתי הספר היו סגורים במשך רוב השנה החולפת, ורבים עברו לשיעורים מקוונים. שר החינוך של הונג קונג קווין יואנג אמר שכל הגנים ובתי הספר ישהו את השיעורים הפרונטליים עד לאחר חופשת שנת הירח החדשה, שמסתיימת ב-15 בפברואר.

הונג קונג ראתה עלייה חדה במספר המקרים בסוף נובמבר, והטילה בעקבות זאת מגבלות שכללו את סגירת המסעדות בשש בערב, וסגירת מכוני הכושר ומכוני היופי. המגבלות האלה יישארו בתוקף למשך שבועיים נוספים. בהונג קונג נרשמו עד כה 9,000 נדבקים בקורונה ו-150 מקרי מוות.

14:10 - הקורונה בגרמניה: הסגר יוארך עד 31 בינואר

עיתון "הבילד" דיווח כי ממשלת גרמניה ו-16 המדינות הפדרליות שמרכיבות אותה סיכמו כי הסגר הכללי במדינה יוארך עד 31 בינואר, כדי להמשיך לבלום את הזינוק בתחלואת נגיף הקורונה במדינה. תחת הסגר שהתחיל ב-16 בדצמבר בתי ספר סגורים, כמו גם מסעדות, ברים ורוב החנויות. הרשויות בגרמניה דיווחו כי ביממה האחרונה אובחנו 9,847 נדבקים בקורונה, ו-302 מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף. 1,775,513 בני אדם נדבקו בקורונה במדינה מפרוץ המגפה, מהם 34,574 מתו. 

12:30 - בעקבות הבריטים: גם בגרמניה שוקלים לדחות את מתן מנת החיסון השנייה

משרד הבריאות הגרמני שוקל לדחות את מתן מנת החיסון השנייה של פייזר וביונטק כדי לחסן יותר אנשים, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. המשרד פנה לקבלת חוות דעת של ועדת ייעוץ מיוחדת לקוביד 19 לגבי דחיית מנת החיסון השנייה מעבר למקסימום הנוכחי של 42 יום לאחר הראשונה, בעקבות מהלך דומה שעשתה בריטניה.

הוועדה המשולבת לחיסון ואימוניזציה של בריטניה הגיעה למסקנה ש"חיסון מספר גדול יותר של אנשים במנת חיסון בודדת ימנע יותר מקרי מוות ואשפוזים מאשר חיסון מספר אנשים קטן יותר בשתי המנות".

משלוח חיסונים של פייזר בגרמניה, צילום: אם סי טי משלוח חיסונים של פייזר בגרמניה | צילום: אם סי טי משלוח חיסונים של פייזר בגרמניה, צילום: אם סי טי

11:05 - מדענים בבריטניה: חיסון הקורונה עשוי להיות לא יעיל נגד המוטציה מדרום אפריקה

מדענים בבריטניה מודאגים שחיסוני נגיף הקורונה עשויים להיות לא יעילים נגד מוטציית הנגיף שהתגלתה בדרום אפריקה לפני כשבוע וחצי. כך דווח בערוץ הטלוויזיה הבריטי ITV, שציטט יועץ מדעי לממשלה הבריטית. מוקדם יותר אמר שר הבריאות של בריטניה, מארק הנקוק, שמוטציית הנגיף שהתגלתה בדרום אפריקה מסוכנת יותר מהמוטציה הבריטית, ואמר כי מדובר ב"בעיה מאוד משמעותית".

 

10:20 - בריטניה: החיסון נגד קורונה של אסטרזניקה ואוניברסיטת אוקספורד נכנס לשימוש

בריטניה הפכה למדינה הראשונה בעולם שמחלקת לאוכלוסייתה את החיסון נגד נגיף הקורונה שפיתחה חברת אסטרזניקה ביחד עם אוניברסיטת אוקספורד. החיסון זול יותר ממתחריו, וניתן לשנע אותו בקלות רבה יותר מכיוון שאינו דורש הקפאה עמוקה כמו חיסונים אחרים. המשלוח הראשון שיחולק בבריטניה כולל 530,000 מנות של החיסון, שיוזרקו למתחסנים בשישה בתי חולים באנגליה. בימים הקרובים מתכוונות הרשויות הבריטיות להרחיב את הפצת חיסון זה, לצד המשך מתן החיסון של חברת פייזר.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

8:20 - ראש ממשלת יפן: שוקל הכרזה על מצב חירום, ההכנות לאולימפיאדה מתקדמות

ראש ממשלת יפן יושיהידה סוגה אמר במסיבת עיתונאים כי נעשים מאמצים להאיץ אישור חיסון נגד קורונה וציין כי "נשקלת הכרזה על מצב חירום" בשל העלייה בתחלואה. בצל התפשטות הנגיף הדגיש סוגה כי ההכנות לאולימפיאדה "מתקדמות". לדבריו, "האולימפיאדה תוכיח שהתגברנו על הקורונה". כזכור, אירוע הספורט הגדול בעולם המתקיים פעם בארבע שנים, היה אמור להתקיים בקיץ 2020 בטוקיו, אולם הוא נדחה בשנה בשל המגפה.

ראש ממשלת יפן יושיהידה סוגה , צילום: בלומברג ראש ממשלת יפן יושיהידה סוגה | צילום: בלומברג ראש ממשלת יפן יושיהידה סוגה , צילום: בלומברג

הקורונה בסקוטלנד: "סגר נוסף יוטל, עשוי להימשך עד האביב"

העיתון "טיימס" הבריטי דיווח כי סקוטלנד תטיל סגר כללי נוסף שעשוי להימשך עד האביב. מוקדם יותר אמרה מנהיגת סקוטלנד, השרה הראשונה ניקולה סטרג'ון, כי תדון בקבינט על צעדים נוספים למניעת התפשטות הקורונה והורתה לפרלמנט במדינה להתכנס. פתיחתם המחודשת של בתי הספר במדינה צפויה להידחות.

הקורונה בברזיל: יותר מ-17 אלף אובחנו כחולים ביממה האחרונה, 293 מתו

משרד הבריאות של ברזיל עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו 17,341 נשאי קורונה חדשים במדינה. מפרוץ המגפה אובחנו יותר מ-7.7 מיליון כנשאים בברזיל, מתוכם מתו 196,018 חולים פעילים - 293 מהם ביממה האחרונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות