אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכרתם את הגרוטאה לשטחים? המשטרה השמידה מעל 2,000 מכוניות שנמכרו לרשות צילום: בלומברג

מכרתם את הגרוטאה לשטחים? המשטרה השמידה מעל 2,000 מכוניות שנמכרו לרשות

על פי הנתונים, בשנת 2019 הושמדו על ידי המשטרה 1,663 מכוניות ישנות בעלות לוחיות רישוי ישראליות במרחב יהודה. 431 מכוניות נוספות הושמדו בשומרון. בשנים האחרונות הקלות שברכישת מכונית עם מספר רישוי ישראלי הפכו את המכוניות הישנות מועדפות על מחבלים

04.01.2021, 11:22 | תומר הדר

משטרת ישראל השמידה בשנת 2019 מעל 2,000 מכוניות "משטובה" שנמכרו לתושבי שטחים. כך עולה מנתונים של משטרת ישראל הרואים אור לראשונה. "משטובה", כלומר "מחוק" בערבית הוא כינוי למכונית שנרכשה בשטחי ישראל מתושבי ישראל ומצאה דרכה לשטחים. בדרך כלל מדובר במכוניות ישנות מאוד, מהסוג שישראלים רבים מוכרים למגרשי גרוטאות, בלי לדעת שמגרש הגרוטאות אינו מסיר מן המכונית את לוחית הרישוי הישראלית.

מכוניות שאף אחד לא רוצה (ארכיון) מכוניות שאף אחד לא רוצה (ארכיון) מכוניות שאף אחד לא רוצה (ארכיון)

במקרים אחרים, מדובר במכוניות שבעליהן נוטשים אותן ברחובות הערים ובעלי גררים ממולחים מנצלים את העובדה שהרכב נטוש בכל מקרה, ו"מסלקים" אותו מן הרחוב. בחלק מהמקרים המכוניות הללו מגיעות לסוחרי מתכות, אך בחלק מן המקרים הן זוכות לחיים חדשים בשטחים, מתוקנות, עוברות "השבחה" ומשמשות תושבי שטחים אשר נוסעים במכוניות כאשר הן נושאות מספר רישוי ישראלי. מחירה של "משטובה" הוא כמה אלפי שקלים בודדים ולעתים כמה מאות שקלים. בשנים האחרונות הקלות שברכישת מכונית עם מספר רישוי ישראלי הפכו את המשטובות למכוניות מועדפות על מחבלים.

כך, מן הנתונים שמפרסמת משטרת ישראל עולה כי בשנת 2019 הושמדו על ידי המשטרה 1,663 מכוניות כאלה במרחב יהודה. 431 מכוניות נוספות הושמדו בשומרון. בשנת 2018 גררה המשטרה והשמידה 802 מכוניות במרחב יהודה ו 297 נוספות במרחב שומרון ואילו בשנת 2017 נגררו והושמדו 985 מכוניות כאלה במרחב יהודה ו 707 במרחב שומרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות