אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 55% ממובטלי הסגר השלישי - מובטלים בפעם השלישית בקורונה צילום: אורי דוידוביץ'

55% ממובטלי הסגר השלישי - מובטלים בפעם השלישית בקורונה

שירות התעסוקה: 80% ממובטלי הסגר השלישי כבר היו מובטלים במשבר הנוכחי. מספר המובטלים מאז תחילת הסגר השלישי מתקרב ל-50 אלף, אך הוא נמוך בהרבה מסגרים קודמים. הלמ"ס: האבטלה ירדה מ-14.6% בנובמבר ל-12.7% בדצמבר

04.01.2021, 12:44 | שחר אילן

80% ממובטלי הסגר השלישי כבר היו מובטלים במהלך הקורונה. ל-55% זהו סבב האבטלה השלישי. כך עולה מנתונים שמפרסם היום (ב') שירות התעסוקה, שמעידים על כך שרוב האבטלה בסגר הזה היא במסגרת תופעה של "דלת מסתובבת". 

קראו עוד בכלכליסט

בסך הכל, האבטלה בסגר הזה נמוכה יחסית לסגרים קודמים. מתחילת הסגר ביום ראשון בשבוע שעבר (27 בדצמבר) ועד היום נרשמו 48,500 דרושי עבודה חדשים. זאת, בעוד בסגר הראשון מספר המובטלים החדשים עמד על כמיליון. יש לכך כמה סיבות, כאשר העיקרית שבהן היא שרוב דורשי העבודה מהסגרים הקודמים עדיין לא חזרו לעבוד. שתי סיבות נוספות הן שהסגר הנוכחי קל יותר ובין היתר לא כולל השבתה של מערכת החינוך ושהמעסיקים התרגלו להעסיק את עובדיהם מרחוק.

הלמ"ס: לפני הסגר השלישי: ירידה של 2% באבטלה האבטלה בהגדרה הרחבה ירדה מ-14.6% במחצית השנייה של נובמבר ל-12.7% במחצית הראשונה של דצמבר שחר אילן ודורון ברויטמןלכתבה המלאה

מתברר שרק עבור 20% ממובטלי הסגר השלישי זו הפעם הראשונה שהם יוצאים לאבטלה במשבר הקורונה. עבור 25%, שהם 12 אלף איש, זו הפעם השנייה, ועבור 55%, שהם 26,500 איש, זו הפעם השלישית. כשליש מהמובטלים החדשים מגיעים מתחום המכירות ועוד 12% מתחומי היופי, הטיפוח, הספא והאופנה.

מנכ"ל שירות התעסוקה רמי גראור אמר ש"תופעת הדלת המסתובבת, המתייחסת לדורשי העבודה היוצאים וחוזרים ממעגל העבודה, אכן מטרידה". אולם, לדבריו, "מדאיגים יותר דורשי העבודה הנמצאים בחל"ת כבר חודשים ארוכים, וכן המפוטרים. שילובם מחדש בשוק העבודה יהיה מאתגר מאוד, עלול להימשך חודשים ארוכים ואף שנים לאחר תום המשבר, ולהוביל אותם לעומק אבטלה ולתלות בקצבאות".

בתוך כך, הלמ"ס מפרסמת כי האבטלה על פי ההגדרה הרחבה שלה ירדה מ-14.6% שהם 600 אלף איש במחצית השנייה של נובמבר ל-12.7% שהם כ-520 אלף איש במחצית הראשונה של דצמבר. עוד עולה, כי השכר הממוצע עמד באוקטובר על 11,624 שקל - עלייה של 11% לעומת אשתקד.

שירות התעסוקה, צילום: באדיבות שירות התעסוקה שירות התעסוקה | צילום: באדיבות שירות התעסוקה שירות התעסוקה, צילום: באדיבות שירות התעסוקה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות