אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתכוננים לתיירים? אושרה הקמת מלון במרכז ירושלים צילום: שלו שלום

מתכוננים לתיירים? אושרה הקמת מלון במרכז ירושלים

לכלכליסט נודע כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים אישרה את הקמת המלון בן 72 החדרים במבנה לשימור. לפי התוכנית, יתאפשר להקים מבנה בן שבע קומות וכן שתי קומות תת־קרקעיות

05.01.2021, 08:09 | דותן לוי

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים אישרה תוכנית להקמת מלון במבנה לשימור במרכז העיר, כך נודע ל"כלכליסט". המבנה המיועד לשימור נמצא בבעלות משפחת גסט, המתגוררת בניו יורק, והוא בן שתי קומות לכיוון רחוב שמואל הנגיד, ועוד שלוש קומות לכיוון רחוב המעלות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי התוכנית יתאפשר להקים מבנה בן שבע קומות וכן שתי קומות תת־קרקעיות, והוא יכלול 72 חדרי מלון. היזמים יידרשו לשמר את חזיתות הבניין. חלק מהשטח יוקצה להרחבת שני הרחובות לצורכי ציבור. יזמית התוכנית היא די.גי פרופרטי גרפ, והאדריכל הוא יהודה פייגין ממשרד פייגין אדריכלים.

המבנה המיועד למלון. היזמים יידרשו לשמר את חזיתות הבניין, צילום: שלו שלום המבנה המיועד למלון. היזמים יידרשו לשמר את חזיתות הבניין | צילום: שלו שלום המבנה המיועד למלון. היזמים יידרשו לשמר את חזיתות הבניין, צילום: שלו שלום

המבנה הוקם בשנים 1939-1935 כבית דירות. קומת הקרקע כוללת מסחר ודירות שבחלקן ממוקמות מתחת לקרקע בשל שיפוע המגרש. סגנון המבנה בעל הגג השטוח מזכיר באוהאוס.

ההתיישבות בסביבת הבניין החלה במאה ה־19 עם בניית מנזר רטיסבון והקמת מבנים מפוארים בסמוך לו על ידי משפחות ערביות עשירות. עם הקמת בצלאל ב־1908 החלה התיישבות יהודית באזור, שהתגברה עם תחילת תקופת המנדט וקניית הקרקעות במרכז העיר על ידי חברת הכשרת היישוב.

ראש עיריית ירושלים משה ליאון אמר כי התוכנית היא חלק ממהלך העירייה למנף את התיירות בעיר: "מדובר בענף כלכלי, התורם באופן משמעותי להוספת מקומות תעסוקה חדשים, ומביא לגידול בפדיון העסקים ולחיזוק הכלכלה הירושלמית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות