אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-IRS נגד מנהלי העיזבון של פרינס: "העריכו בחסר של 80 מיליון דולר את האחוזה במיניסוטה" צילום: איי פי

ה-IRS נגד מנהלי העיזבון של פרינס: "העריכו בחסר של 80 מיליון דולר את האחוזה במיניסוטה"

רשות המס האמריקאית טוענת כי אחוזת הענק במינסוטה שווה 163 מיליון דולר, בניגוד להערכת מנהלת הנכס קומריקה בנק שעמדה על 82 מיליון דולר; שומת המס הוכפלה בהתאם ל-32 מיליון דולר, פלוס קנס 'אי דיוקים' של 6.4 מיליון דולר; קומריקה פנתה לביהמ"ש בדרישה לבטל את הוראות הרשות

04.01.2021, 19:46 | חדשות חוץ
מותו המפתיע של פרינס באפריל 2016 שבר את ליבם של מיליוני מעריציו, הותיר חלל גדול בעולם המוזיקה – ותסבוכת משפטית אדירה סביב נכסיו.

קראו עוד בכלכליסט

מאחר שהזמר לא הותיר אחריו כל צוואה, שורה של גורמים מעורבים בניסיון ההוצאה לפועל של מימוש הנכסים, באופן איטי במיוחד. ששת היורשים בעלי הזכויות על נכסיו של הזמר ממשיכים להמתין להכרעות מול עשרות עורכי הדין, רואי החשבון ויתר הגורמים המתפרנסים על חשבון קופת העיזבון.
פרינס, צילום: איי פי פרינס | צילום: איי פי פרינס, צילום: איי פי

הפרשה רק מתחממת מחדש בימים אלה: רשות המס האמריקאית (IRS) הודיעה למנהלי העיזבון, חברת השירותים הפיננסים קומריקה בנק (Comerica Bank & Trust), כי היא דוחה את הערכת השווי שסיפקה לנכס – לטענת הרשות, מדובר בהערכת חסר של כ-50%.

ב-IRS טוענים כי שווי האחוזה במינסוטה עומד על 163.2 מיליון דולר, בניגוד להערכת השווי של קומריקה בנק, שעומדת על 82 מיליון דולר. המשמעות מבחינת רשות המס ברורה – מנהלי הנכס נדרשים להעביר תשלום מס נוסף של 32.4 מיליון דולר, כמעט כפול מכפי ששילמו. ב-IRS אף דורשים מקומריקה להעביר בשם הנכס תשלום נוסף של 6.4 מיליון דולר, כקנס על "אי הדיוקים" שנכללו בהערכת השווי שסיפקה.

קומריקה ועורכי הדין שלה (פירמת Fredrikson & Byron) התנגדו כמובן לשומת המס המעודכנת שהוציאה להם הרשות, ובקיץ האחרון הגישו לבית המשפט בקשה לביטול ההחלטה, בטענה כי השומה מתבססת על שורה של טעויות.

"מה שיש לנו כאן זה קרב קלאסי של מומחים – אלה של מנהלי הנכס ואלה של ה-IRS. הערכות שווי באופן כללי הן יותר עניין של אמנות מאשר עניין של מדע", אמר על הפרשה דניס פטריק (Dennis Patrick), עו"ד המתמחה בניהול נכסים מהשלוחה במיניאפוליס של פירמת DeWitt LLP (שאינה מעורבת בפרשה).

מותו של פרינס ב-21 באפריל 2016 יצר הליך משפטי הנחשב לאחד המורכבים והמסובכים בהיסטוריה המשפטית של מדינת מינסוטה. עד כה אין הערכה מקובלת על שווי הנכסים שהותיר אחריו, ואלה שפורסמו נעו בין 100מיליון דולר ליותר מ-300 מיליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות