אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההחלטה על סגר מלא דחפה את הבורסה לנעילה שלילית צילום: בלומברג

דיווח שוטף

ההחלטה על סגר מלא דחפה את הבורסה לנעילה שלילית

מדד ת"א 35 ננעל ביציבות, ת"א 125 נסוג ב-0.6%; רוב 'מניות הקניונים' איבדו גובה, כשהסגר המתעצם מרחיק את הפתיחה המחודשת, לצד דאגה כי השוכרים יסרבו לשלם: ישראל קנדה נחתכה ב-5.1%, נורסטאר נחלשה ב-5.1%, החברה הבת גזית גלוב ירדה ב-4.7%, אזורים מחקה 5.7%, ביג ירדה ב-3.7%

05.01.2021, 17:33 | שיר רייטר ונועם לנדמן

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים 

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - העליות בפתיחת המסחר בניו יורק סייעו להתמתנות הירידות בת"א בנעילה: מדד ת"א 35 ננעל ביציבות, ת"א 125 נסוג ב-0.6%.

ברקע לירידות שנרשמו ברוב הסקטורים, החלטת הממשלה על סגר מהודק יותר החל משישי. מדד ת"א ביטוח נחתך ב-2.1%, הראל והפניקס נחלשו ב-3.1%. מדד ת"א תקשורת נסוג ב-2.1%, פרטנר וסלקום ירדו ב-4.5% כל אחת.

מניות הנדל"ן המסחרי בלטו באדום, כשהסגר המתעצם מרחיק את הפתיחה המחודשת, לצד דאגה כי השוכרים יסרבו לשלם: ישראל קנדה נחתכה ב-5.1%, נורסטאר נחלשה ב-5.1%, החברה הבת גזית גלוב ירדה ב-4.7%, אזורים מחקה 5.7%, ביג ירדה ב-3.7%, עזריאלי איבדה 0.7%.

16:45 - הושלמה עסקת ביטוח ישיר: MSI היפנית רכשה 4% מהמניות תמורת 77 מיליון שקל. כחלק ממהסכם קיבלה MSI אופציה להעלות את שיעור ההחזקה שלה עד ל-20%, חלק באמצעות רכישת מניות נוספות של ביטוח ישיר מצור שמיר וחלק באמצעות הנפקת מניות על ידי ביטוח ישיר בתמורה למחיר שייקבע בין הצדדים במועד הרלוונטי. העסקה משקפת לביטוח ישיר שווי של כ-1.93 מיליארד שקל.

ביטוח ישיר נמחקה מהמסחר לפני כשנה והיא מוחזקת על ידי צור שמיר בשיעור של כ-92%. ביטוח ישיר מחזיקה בכ-49% ממניות איי.די.איי ביטוח שיורדת במסחר היום בת"א ב-2.4%. צור שמיר עולה ב-0.6%.

 

15:55 - ההחלטה על החמרת הסגר דוחפת את מניות הנדל"ן לסגת, יותר מבכל סקטור אחר. מניות החברות שבבעלותן מרכזים מסחריים נצבעות באדום כהה, כשברקע החשש כי הסגר המתעצם ירחיק את הפתיחה המחודשת, לצד הדאגה כי השוכרים יסרבו לשלם. נורסטאר נחלשת ב-5.3% והחברה הבת גזית גלוב יורדת ב-3.7%. אזורים מוחקת 6%, מבנה נסוגה ב-3%, מליסרון יורדת ב-1%.

14:35 - פחות משלוש שעות לנעילה, מחזור מסחר נמוך בבורסה שעומד על 920 מיליון שקל. לאומי עם המחזור הגבוה - 38 מיליון שקל, ארקו קורפ שנייה עם 31 מיליון שקל.

14:05 - צעד ראשון לאקסטראמייל בבורסת ת"א: הנפיקה חברת נדל"ן לפי שווי של 120 מיליון שקל. חברת החיתום החדשה שבבעלות מוטי בן משה וגלעד שמעוני הנפיקה את מניות 'רותם שני' בשלב המוסדי. השלב הציבורי בגיוס יתבצע בחמישי הקרוב. הרוכשים יקבלו אופציה לשנה וחצי במחיר ההנפקה על כל שלוש מניות שירכשו. החברה תצא לאחר ההנפקה לגיוס אג"ח של 80 מיליון שקל.

מוטי בן משה, מבעלי חברת החיתום אקסטראמייל, צילום: אוראל כהן מוטי בן משה, מבעלי חברת החיתום אקסטראמייל | צילום: אוראל כהן מוטי בן משה, מבעלי חברת החיתום אקסטראמייל, צילום: אוראל כהן

 

12:20 - מבקר המדינה: "אני בוחן את הסיכונים העולים מדוחות תע"א, לקראת הנפקתה בבורסה": לקראת הנפקת התעשייה האווירית בבורסה בוחן מבקר המדינה מתניהו אנגלמן את הסיכונים העולים מדוחות החברה, כדי לוודא שהמדינה והציבור יזכו לערך הגבוה ביותר מההנפקה הצפויה.

אנגלמן רואה חשיבות רבה בעריכת הביקורת הזו "כחלק מהיעד שקבעתי להרחיב את הביקורות הפיננסיות בחברות ממשלתיות, תאגידים ציבוריים, רשויות מקומיות ובכלל הגופים המבוקרים".

10:55 - פסגות יתגמל חברות ציבוריות שמקדמות ייצוג נשי בדירקטוריון: בבית ההשקעות מתכננים להתנגד לכל מינוי דירקטור גבר בדירקטוריון שיש בו פחות מ-20% נשים. בחברות אשר הרכב הדירקטוריון יהיה בעל ייצוג נשי בשיעור של 40% ומעלה יינתן לכך משקל חיובי בעת בחינת אישור והצבעות על התגמול בחברה. לפי נתונים מהכנסת, ב-48% מהחברות הציבוריות במדד תל אביב 125 יש פחות מ-20% נשים.

גת מגידו, מנהלת השקעות ראשית בפסגות, צילום: אוראל כהן גת מגידו, מנהלת השקעות ראשית בפסגות | צילום: אוראל כהן גת מגידו, מנהלת השקעות ראשית בפסגות, צילום: אוראל כהן

 

10:00 - פתיחה שלילית בבורסה כשברקע קריאה מצד פרויקטור הקורונה להחמיר את הסגר בשל הזינוק בתחלואה, למרות הצלחה ניכרת עד כה במבצע החיסונים. מדד ת"א 35 יורד ב-0.6%, כמו גם ת"א 125.

מניות הנפט והגז רושמות ירידות חדות: דלק נחלשת ב-4%, אנרג'יאן נסוגה ב-3%, דלק קידוחים מאבדת 2%. עולות: טבע מתחזקת ב-3%, אלביט מערכות מתחזקת ב-4%, תשדרג את מערך מטוסי האימון של חיל האוויר היווני תמורת 1.68 מיליארד דולר.

7:25 - הבורסה בתל אביב תפתח את יום המסחר השלישי של השבוע לאחר הירידות החדות שנרשמו אמש בוול סטריט. אתמול ננעל המסחר בתל אביב במגמה שלילית, במקביל לירידות מתונות יחסית שנרשמו בניו יורק, אך לאחר הנעילה בתל אביב החריפה המגמה השלילית בוול סטריט.

ברקע חשש המשקיעים מקצב החיסונים האיטי בארה"ב ומהתפשטות מוטציית הקורונה הבריטית, דאו ג'ונס איבד 1.3%, נאסד"ק ו-S&P 500 השילו 1.5% מערכם. דאו ג'ונס ו-S&P 500 רשמו את היום הגרוע ביותר שלהם מזה חודשיים.

בנעילה בבורסה המקומית - המדדים ת"א 35, ת"א 125 ות"א בנקים רשמו ירידה של 0.6%.

אופקו הובילה את ת"א 35 וקפצה ב-5%, אנרג'יקס סגרה את מדד הדגל בירידה של 3.8%. אליום מדיקל זינקה ב-17.4% אחרי שפירסמה הערכות מקדמיות טובות בנוגע למכירות שלה במחצית השנייה של 2020, חברת הנדל"ן מירלנד נסקה ב-121.7% במחזור גבוה יחסית של יותר מ-3 מיליון שקל, מבלי שפירסמה דיווח כלשהו. 

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות