אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות הצו של טראמפ: בורסת ניו יורק לא תמחק את ענקיות הטלקום הסיניות צילום: ב

למרות הצו של טראמפ: בורסת ניו יורק לא תמחק את ענקיות הטלקום הסיניות

הבורסה שינתה את כוונותיה למחוק מהמסחר את צ'יינה טלקום, צ'יינה יוניקום וצ'יינה מובייל, לאחר התייעצות נוספת עם רגולטורים רלוונטיים; הצו של טראמפ ביקש למנוע מחברות ויחידים אמריקאים להשקיע בחברות שלטענת הנשיא מסייעות לצבא הסיני

05.01.2021, 08:58 | חדשות חוץ

בורסת ניו יורק הודיעה אתמול כי ביטלה את כוונותיה למחוק מהמסחר את שלוש ענקיות הטלקום הסיניות.

בהודעה שיצאה אתמול בלילה, ציינה הבורסה האמריקאית שמשכה את התוכניות לאחר "התייעצות נוספת עם רשויות רגולטוריות רלוונטיות בקשר עם המשרד לבקרת נכסי חוץ".

חנות של צ חנות של צ'יינה יוניקורן | צילום: בלומברג חנות של צ

ההודעה הגיעה לאחר שב-31 בדצמבר הכריזה בורסת ניו יורק שתעביר למחיקה את המניות האמריקאיות של שלוש הענקיות הסיניות, צ'יינה מובייל, צ'יינה יוניקום וצ'יינה טלקום. החברות נסחרות גם בבורסת הונג קונג ומניותיהן מזנקות הבוקר ברקע ההודעה. 

בורסת ניו יורק תכננה למחוק את המניות כדי לקיים צו שעליו חתם בנובמבר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. ההוראה של טראמפ ביקשה למנוע מחברות אמריקאיות ומיחידים להשקיע בחברות שלטענת ממשל טראמפ מעניקות סיוע לצבא הסיני.

אתמול אמרה הוועדה הרגולטורית לניירות ערך בסין כי הצו היה מבוסס על "כוונות פוליטיות" ו"התעלם לחלוטין מהמצב הממשי של החברות הרלוונטיות והזכויות הלגיטימיות של המשקיעים הגלובליים, ופגע באופן חמור בחוקי השוק ובסדר שלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות