אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באורח נדיר: האופרה חתמה על הסכם קיבוצי עם העובדים שנמצאים בחל"ת צילום: ELENA Zapassky

באורח נדיר: האופרה חתמה על הסכם קיבוצי עם העובדים שנמצאים בחל"ת

רוב העובדים נמצאים בחל"ת כבר עשרה חודשים. מטרת ההסכם להבטיח שהעובדים יהיו זכאים להפרשות פנסיוניות גם בתקופה זו. בנוסף, הם יזכו לתוספת שכר של 1.25%, החל מספטמבר 2021. ההסכם מסדיר גם זכויות נוספות שיקבלו העובדים, כאשר ישובו לעבודה סדירה

05.01.2021, 11:40 | מאיה נחום שחל
הסכם קיבוצי נחתם השבוע בין ההסתדרות, הנהלת האופרה הישראלית וועד העובדים, במטרה להגן על זכויות העובדים המיוצגים על ידי ההסתדרות, אשר רובם שוהים בחל"ת מזה עשרה חודשים בשל משבר הקורונה והפסקת פעילות מוסדות התרבות, בהם נגנים, צוותי הפקה, צוותים טכניים ועובדי מנהלה ושיווק. תוקף ההסכם החדש עד מחצית שנת 2023.

מנכ"ל האופרה הישראלית צח גרניט, צילום: ELENA Zapassky מנכ"ל האופרה הישראלית צח גרניט | צילום: ELENA Zapassky מנכ"ל האופרה הישראלית צח גרניט, צילום: ELENA Zapassky

מטרת ההסכם להבטיח שעובדי האופרה יהיו זכאים להפרשות פנסיוניות גם בתקופת החל"ת, ובנוסף יזכו לתוספת שכר של 1.25%, החל מספטמבר 2021. עוד בהסכם נושאים שיחולו עם סיום החל"ת ושובם של העובדים לעבודה סדירה, בהם הגדלת ההפרשות לפנסיה של הצוותים הטכניים והרחבת הזכאות לדמי מחלה מהיום הראשון גם לעובדים שעתיים קבועים.

במשא ומתן השתתפו יו"ר מרחב תל אביב-יפו בהסתדרות גרשון גלמן, רכזת אגודת תיאטראות ותרבות במרחב עליזה אליהו, עו"ד חגית רימון מהלשכה המשפטית במרחב, עו"ד יניב וייס וטל שטיין מאגף הפנסיה בהסתדרות, יו"ר ועד עובדי האופרה פייר קורן, ובשיתוף עם מנכ"ל האופרה הישראלית צח גרניט.

"הוכחנו שבשיח פתוח ועם רצון טוב של כל הגורמים, ניתן להגן על עתידם של עובדי האופרה, למרות כל הקשיים האדירים שמוסדות התרבות מתמודדים עימם בתקופה זו", מסר מנכ"ל האופרה צח גרניט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות