אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'יי.פי מורגן: צופים שהביטקוין יגיע לשווי של 146 אלף דולר

ג'יי.פי מורגן: צופים שהביטקוין יגיע לשווי של 146 אלף דולר

על פי בלומברג, אחרי שבסוף השבוע הגיע הביטקוין כמעט ל-35 אלף דולר, בבנק הגדול בארה"ב מתרשמים שמדובר בנכס לטווח ארוך שיתחרה בזהב: "הפחתת ההשקעות הפרטיות בזהב וצמצומן כאלטרנטיבה, פירושה עליות לביטקוין לאורך זמן"; אתמול זינק הזהב ל-1,945 דולר, מחירו הגבוה מזה חודשיים; הביטקוין עתה מתחת ל-32 אלף דולר

05.01.2021, 13:00 | חדשות חוץ
הבנק הגדול בארה"ב ג'יי.פי מורגן צ'ייס בתחזית אופטימית לגבי המשך דרכו של מטבע הקריפטו המפורסם בעולם: לפי פרסום בבלומברג, האסטרטגים בבנק טוענים כי בביטקוין טמון פוטנציאל לעליות נוספות בטווח הארוך, שכן הוא יתחרה בזהב על תזרימי ההשקעות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי צוות האסטרטגים בבנק, כדי שהביטקוין ישתווה לכלל השקעות הסקטור הפרטי בזהב (באמצעות קרנות סל, מטילי זהב או מטבעות), שווי השוק של הביטקוין, שעומד על כ-575 מיליארד דולר, יצטרך לעלות פי 4.6 למחיר תיאורטי של 146 אלף דולר.

במורגן צ במורגן צ'ייס צופים עלייה של כמעט פי 5 במחיר הביטקוין במורגן צ

עם זאת, התחזית תלויה בכך שמידת התנודתיות של הביטקיון תהיה זהה לזו של הזהב, כדי לעודד יותר משקיעים מוסדיים להצטרף. אך תהליך שכזה לוקח זמן, ציינו האסטרטגים.

"הפחתת ההשקעות הפרטיות בזהב וצמצומו כאלטרנטיבה, פירושו עליות לביטקוין לאורך זמן", כתבו האסטרטגים בג'יי.פי מורגן צ'ייס בדו"ח שפורסם ביום שני. התהליך כאמור אורך זמן רב, ולפיכך ציינו בצ'ייס כי יעד המחיר התיאורטי של 146 אלף דולר לביטקוין "צריך להיחשב כיעד ארוך טווח, ולכן יעד לא בר קיימא לשנה הנוכחית".

משקיעים מוכרים כמו פול טודור ג'ונס, סקוט מיינארד וסטן דרוקנמילר, כבר החלו להשקיע בביטקוין או מסרו כי בכוונתם לעשות זאת. אך בעוד שחלק טוענים כי מטבעות הקריפטו מציעים גידור מול חולשת הדולר וסכנות האינפלציה על רקע גל התמריצים הפיסקאלי והמוניטארי, אחרים מתעקשים כי המעורבות של משקיעים פרטיים מייצרת בועה לא יציבה.

"הערכות השווי והתנאים הנוכחיים הפכו למאתגרים יותר עבור הביטקוין מאז תחילת השנה", נכתב בדו"ח של מורגן צ'ייס. "אף שאיננו יכולים לשלול את האפשרות שה'מאניה' הנוכחית של ספקולציות תוביל לעליות נוספות במחיר הביטקוין לאזור הנע בין 50-100 אלף דולר, אנחנו מאמינים שרמות מחיר אלה יתגלו כלא יציבות".

אתמול זינק הזהב לשווי של 1,945 דולר, מחירו הגבוה מאז ה-9 לנובמבר 2020. ברקע, הדולר מעמיק את השפל שלו של יותר משנתיים וחצי מול סל 6 המטבעות העיקריים בעולם, בין היתר, של הסיוע הפדרלי למשק האמריקאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות