אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זאת העסקה הכי 2021 בעולם: אפיק גיימס רוכשת קניון נטוש ב-95 מיליון דולר צילום: רויטרס

גיימריסט

זאת העסקה הכי 2021 בעולם: אפיק גיימס רוכשת קניון נטוש ב-95 מיליון דולר

מתחם הקניון, בשטח של כ-91 אלף מטר מרובע, יוסב עד 2024 למטה החברה החדש. הקניון שוכן בעיר קארי שבצפון קרוליינה, כ-3 קילומטרים מהמטה הנוכחי. ב-2017 הפך פורטנייט, שאותו מפתחת אפיק, ללהיט ענק - ומאז החברה בהתרחבות מואצת

05.01.2021, 14:53 | עמית קלינג
זאת היתה יכולה להיות עסקה מפתיעה אם לא היינו ב-2021: Epic (אפיק), ענקית הגיימינג האחראית על פורטנייט ועל מנוע פיתוח המשחקים הפופולרי אנריל, תשלם 95 מיליון דולר עבור קניון נטוש בעיר קארי שבצפון קרוליינה, במרחק 3 קילומטרים ממטה החברה הנוכחי. מתחם קניון קארי טאון סנטר, בשטח של כ-91 אלף מטר רבוע, עתיד להפוך בשנת 2024 למטה החדש של אפיק. החברה מעסיקה כ-2,200 עובדים בכ-20 סניפים ואולפנים מסביב לעולם.

עוד מגיימריסט

כמחצית מהסניפים האלה – בין אם נרכשו הוא הוקמו עצמאית – נוספו החל מסוף 2017, אז פורטנייט הפך ללהיט ענק כמעט בהרף עין. המטה הנוכחי של אפיק נמצא בקארי מאז 1999, והרכישה החדשה מבטלת תוכניות התרחבות קודמות. החברה תכננה להקים סמוך למטה הנוכחי מתחם חדש, שגודלו המתוכנן הוא בערך חצי מהשטח שאותו רכשה כעת.

פורטנייט. ההצלחה שהפכה את אפיק לענקית שהיא היום פורטנייט. ההצלחה שהפכה את אפיק לענקית שהיא היום פורטנייט. ההצלחה שהפכה את אפיק לענקית שהיא היום

הבעלים הנוכחיים של קניון הענק רכשו אותו ב-2019 ב-31 מיליון דולר ויצאו בפרויקט הרחבה יקר, שהיה אמור להוסיף למתחם חנויות, מלונות ואף בנייני מגורים. כצפוי, הקורונה חיסלה את הקניון ואת תוכניות ההתרחבות, כמו גם מתחמי קניות ענקיים נוספים ברחבי ארצות הברית והעולם כולו. למזלם, הם היו סמוכים למטה הנוכחי של אפיק, חברה שנהנתה מצמיחה חסרת תקדים עוד לפני שהקורונה הזניקה את כל הענף. לפי אפיק, ייתכן כי ייבנו בשטח גם מבנים שישמשו את הקהילה באזור, כמו מרכז ספורט שתוכנן להיבנות שם קודם לרכישה.

אפיק, שנוסדה ב-1991, היא חברה בבעלות פרטית. ב-2013, טנסנט הסינית השלימה עסקה לרכישת 40% ממניות החברה. בעל המניות הגדול ביותר הוא טים סוויני, מנכ"ל ומייסד החברה העומד בראשה לאורך כל שנות קיומה. באוגוסט אפיק השלימה גיוס הון חדש של 1.78 מיליארד דולר, לפי שווי של 17.3 מיליארד דולר. בין היתר, בסבב השתתפה סוני, שכבר השקיעה בעבר 250 מיליון דולר בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות