אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גורן לא מעוניין לפסוק בבוררות גרטלר-גרטנר: "אחד הצדדים פעל נגדי באופן קשה" צילום: יוטיוב / נבו הוצאה לאור

גורן לא מעוניין לפסוק בבוררות גרטלר-גרטנר: "אחד הצדדים פעל נגדי באופן קשה"

הבורר שהתפטר מניהול הסכסוך בין האחים גרטנר לדן גרטלר ,לאחר שהוזמן מעקב אחריו, מסר את הדברים בתגובה לבקשת ביהמ"ש המחוזי בתל אביב שיתייחס לאפשרות שיכפה עליו לכתוב פסק דין. גורן: "לא מסוגל לפעול אובייקטיבית, לא אוכל לבודד את רגשותי בעניין זה"

05.01.2021, 17:33 | תומר גנון

"מאחר שאחד הצדדים בבוררות זו פעל לכאורה נגד הבורר באופן קשה – אין שופט או בורר מסוגל לפעול באופן אובייקטיבי בחרצית הדין בסכסוך בו מעורב אותו צד". כך הודיע הערב (ג') השופט בדימוס אורי גורן, שהתפטר לאחרונה מניהול הבוררות על מאות מיליוני דולרים של הכנסת מזכויות כרייה באפריקה בין אנשי העסקים משה ומנדי גרטנר לדן גרטלר. גורן כתב הדברים בתגובה לאחר שסגנית נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, יהודית שבח, ביקשה לקבל את עמדתו לאפשרות שהיא תכפה עליו לכתוב פסק דין.

קראו עוד בכלכליסט

גורן הודיע בחודש שעבר על הפסקת ניהול הבוררות, לאחר שנחשף שהאחים גרטנר שילמו 50 אלף דולר לצביקה נווה, מנכ"ל חברת המודיעין העסקי CGI, על מנת שיעקוב אחריו ואחרי בת זוגו. נווה, שנשכר תחילה לאסוף מידע על בוררות אחרת שבה מעורבים הגרטנרים, מול עיזבונו של עו"ד יעקב וינרוט המנוח, נחשף והגיש תצהיר לבורר שבה תיאר את פניית הגרטנרים אליו. גורן התפטר בשל כך, והאחים גרטנר פנו לבית המשפט למינוי בורר חלופי. גרטלר מצידו סירב להמשך הבוררות.

אורי גורן, צילום: יוטיוב / נבו הוצאה לאור אורי גורן | צילום: יוטיוב / נבו הוצאה לאור אורי גורן, צילום: יוטיוב / נבו הוצאה לאור

מוקדם יותר היום ביקשה השופטת שבח, את התייחסותו של גורן לאפשרות שהיא תורה לו לסיים את מה שהתחיל. "אבקש את עמדת הבורר לשאלת סמכותו של בית המשפט לעורר מיוזמתו את השאלה האם יש לכפות על הבורר המתפטר סיום בוררות במתן פסק בוררות. ואם כן – מדוע ראוי או לא ראוי להפעיל סמכות זו במקרה", כתבה שבח.

כאמור, השופט גורן נימק הערב מדוע הוא מתנגד לאפשרות זו. הוא הוסיף כי סיבה נוספת לסירובו לכתוב פסק דין היא "מאחר שבוררות סולידית וחסויה זו הפכה לתקשורת כותרתית בניגוד למוסכם בתנאי הבוררות. מכל מקום אני לא אוכל לבודד את רגשותי בעניין זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות