אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בבורסה שכחו מהסגר המלא: טבע קפצה ב-10.7%, מניות הנפט זינקו צילום: בלומברג

דיווח שוטף

בבורסה שכחו מהסגר המלא: טבע קפצה ב-10.7%, מניות הנפט זינקו

המדדים ת"א 35 ו-125 שינו מגמה לקראת סיום המסחר וטיפסו ב-0.9% ו-0.8% בהתאמה; טבע שבה מניו יורק עם ארביטראז' חיובי של 7.2%; מניות הנפט אף הן סייעו עם עליות חזקות עקב שיא של כמעט שנה במחירים בעולם: דלק קידוחים זינקה ב-8%, דלק ב-7%, אנרג'יאן ב-6%, מדד הנפט והגז עלה ב-3.4%; אורמת התחזקה ב-5.8%

06.01.2021, 17:32 | מיקי גרינפלד ונועם לנדמן

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים 

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - גם סגר מלא שיתחיל ממחר בערב לא הרתיע היום את המשקיעים בבורסה המקומית: אחרי שרוב היום התנהל המסחר סביב רמת הפתיחה, הבורסה ננעלה בעליות: מדד ת"א 35 טיפס ב-0.9%, ת"א 125 הוסיף 0.8%. 

ברקע לעליות, מניית טבע זינקה היום ב-10.7%, לצד עליות חזקות שנרשמו בסקטור הנפט. מדד ת"א נפט וגז התחזק ב-4%. אנרגיאן קפצה ב-6%, דלק עלתה ב-7% ודלק קידוחים הוסיפה 8%. בנוסף לכל זה, המגמה בניו יורק השתנתה לעליות, דקות לפני הנעילה בת"א.

טבע רושמת עלייה של 17.5% מתחילת 2021 ויום רביעי רצוף של עליות. אורמת הצטרפה לחגיגה, טיפסה ב-5.8%. עוד באנרגיה המתחדשת - אנרג'יקס ודוראל אנרגיה טיפסו ב-5.2% כל אחת, אלקטריאון הוסיפה 4.3%.

קלקלו מעט את הצבע הירוק - חלק ממניות הנדל"ן הגדולות שנצבעו באדום: ישראל קנדה ירדה ב-5.3%, סאמיט נסוגה ב-4.3%. קרן הריט סלע קפיטל ירדה ב-3.8% על רקע הסכסוך המשפטי עם מבנה, שדווקא עלתה ב-1.3%.

16:50 - הבורסה עברה לעליות לקראת הנעילה, בעיקר הודות למניית טבע שקופצת ב-9% אחרי הפתיחה בוול סטריט, שם היא רושמת עלייה צנועה יותר של 2.5%. אמש רשמה זינוק של 7.2% בניו יורק ושבה לת"א בפער ארביטראז' חיובי (ראו עדכון מוקדם). אורמת, ששויי השוק שלה בת"א הוא העשירי בגודלו, מסייעת אף היא למגמה המשתנה בת"א לקראת הנעילה - מתחזקת ב-7%. בניו יורק מטפסת המניה ביותר מ-5%.

16:10 - הבנקים נחלשים וגוררים עמם את הבורסה לירידות קלות בעד 0.1%. לאומי נסוג ב-1.3%, פועלים ומזרחי טפחות מוחקים 1.2%, מדד הבנקים מאבד 1.1%.

15:40 - בעלי המניות בסלע נדל"ן הפילו את ניסיון ההשתלטות של מבנה: 72% מבעלי המניות הכשירים של הקרן שמוביל שמואל סלבין הצביעו נגד שינוי התקנון של הקרן.

משמעות ההצבעה היא סיכול ניסיון ההשתלטות של חברת מבנה על סלע, שהיתה צריכה לבטל את מעמדה כקרן ריט כדי שבעלי מניותיה יוכלו להחליט אם להיענות להשתלטות. מדובר בניצחון בוהק לסלע שנאבקה כמעט בכל פסיק בניסיון ההשתלטות של מבנה, בניהולו של דודו זבידה, בחודשיים האחרונים.

מניית סלע נחלשת ב-3%, מבנה עולה ב-3.3%.

מימין: יו"ר סלע קפיטל שמואל סלבין ומנכ"ל מבנה דודו זבידה, צילומים: תומר לוי, אביגיל עוזי מימין: יו"ר סלע קפיטל שמואל סלבין ומנכ"ל מבנה דודו זבידה | צילומים: תומר לוי, אביגיל עוזי מימין: יו"ר סלע קפיטל שמואל סלבין ומנכ"ל מבנה דודו זבידה, צילומים: תומר לוי, אביגיל עוזי

 

14:35 - טבע ביום רביעי רצוף של עליות: מתחילת 2021 נרשמת עלייה כוללת של יותר מ-12% במחיר המניה - שווי החברה 37.59 מיליארד שקל. עדיין בפער רחב מהראשונה בבורסה, נייס, שיורדת מתחילת 2021 כמעט ב-3%. שווי נייס עומד על 54.89 מיליארד שקל. בנק פועלים שלישי עם שווי של 29.39 מיליארד שקל.

14:00 - קצת פחות משלוש שעות וחצי לנעילה: מחזור מסחר נמוך בת"א - על 789 מיליון שקל. לאומי עם המחזור הגבוה, על 50 מיליון שקל. פועלים אחריו עם 38 מיליון שקל. טבע שלישית עם 37 מיליון שקל.

12:30 - ליגד רוטלוי, מבעלי השליטה ברציו, מונה ליו"ר חלל תקשורת: רוטלוי מכהן כדירקטור בחברה מ-2001 ובתפקידו האחרון שימש כסגן היו"ר. יחליף את חיים רומנו שפרש מהתפקיד. דירקטורים נוספים שפרשו הם תמיר פוליקר, אבי ברגר וזיו לייטמן, אותם יחליפו אורן מוסט, ברק משרקי, יוסף וייס ורז יהושע. חלל תקשורת הוקמה על ידי התעשייה האווירית יחד עם חברה של מאיר עמית ודוד רוטלוי - אביו של ליגד רוטלוי.

ליגד רויטלוי, היו"ר החדש של חלל תקשורת, צילום: אוראל כהן ליגד רויטלוי, היו"ר החדש של חלל תקשורת | צילום: אוראל כהן ליגד רויטלוי, היו"ר החדש של חלל תקשורת, צילום: אוראל כהן

 

11:15 - ת"א עברה לירידות, בין היתר בשל המגמה השלילית בחוזים בניו יורק (על נאסד"ק מוחקים סביב 2%), לצד הכניסה לסגר מלא ממחר בלילה.

10:00 - פתיחה שקטה בת"א, כשברקע החלטת הממשלה מאמש להיכנס לסגר מלא ממחר בלילה. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.1%, כמו גם ת"א 125. טבע מזנקת ב-6% אחרי ששבה מניו יורק לת"א עם ארביטראז' חיובי של 7.2%.

מניות הנפט והגז רושמות עליות חזקות בפתיחה, דלק, דלק קידוחים ורציו מטפסות סביב 4%, מדד הנפט והגז מתחזק ב-2.3%. אלביט מערכות עולה ב-0.4% אחרי הדיווח (ראו עדכון קודם) כי זכתה בחוזה עם משרד ההגנה ההולנדי, יממה אחרי החוזה עם יוון.

9:10 - אלביט מערכות זכתה בחוזה של 24 מיליון דולר ממשרד ההגנה ההולנדי, לספק לצבא הולנד מחשבים טקטיים חדשים. החוזה יבוצע במהלך תקופה של 30 חודשים. אלביט מערכות תצייד את הצבא בפלטפורמות רכב שונות בדור הבא של מחשבים טקטיים מתקדמים מתוצרתה מסוג ETC MK7 אשר יחליפו את אלו שסופקו על ידי החברה לצבא הולנד לפני למעלה מעשור.

8:50 - שב"א הגישה הצעה בלתי מחייבת לרכישת מרכז סליקה בנקאי (פיתרון אפשרי לבעיית ההגבלים הנובעת מהקשים בין שתי החברות, לשיטת רשות התחרות).

"הדירקטוריון מינה ועדת דירקטוריון מיוחדת ובלתי תלויה מטעמו שבסמכותה לבחון את היתכנות וכדאיות ביצוע העסקה, לנהל משא ומתן על תנאיה ולהביא את המלצותיה בפני ועדת הביקורת ודירקטוריון החברה. הוועדה עדכנה את החברה כי לאחר שהתכנסה מספר פעמים, התייעצה עם מומחים חיצוניים, לרבות מעריכי שווי ובחנה את יתרונות וחסרונות העסקה והשלכותיה על החברה ועל מס"ב, היא פנתה אתמול לבעלי מניותיה של מס"ב בהצעת רכישה שאינה מחייבת", נאמר בהודעת שב"א. 

הנפקת שב"א בבורסה בת"א , צילום: דניאל בר-און הנפקת שב"א בבורסה בת"א | צילום: דניאל בר-און הנפקת שב"א בבורסה בת"א , צילום: דניאל בר-און

 

 

7:50 - הבורסת בת"א תיפתח הבוקר על רקע החלטת הממשלה לצאת לסגר מלא ומחמירהחל מיום חמישי בלילה . הסגר במתכונתו הנוכחית יימשך שבועיים, לאחר שהסגר הרופף - שהוטל לפני שבוע וחצי - לא הוביל לבלימת העלייה בתחלואה  

עוד על הפרק:

1. לאחר העליות של אמש בניו יורק, החוזים על המדדים עברו לירידות, וכך גם בשוקי אסיה הבוקר המגמה שלילית:  מדד ניקיי יורד ב-0.3%, האנג סנג יורד ב-0.9%, שנגחאי יורד ב-0.2%. החוזים על מדד דאו ג'ונס יורדים הבוקר ב-0.2%, החוזים על S&P 500 יורדים ב-0.7% ועל נאסד"ק יורדים ב-1.5%.

2. מניית טבע שטיפסה אמש בניו יורק ב-5.1% חוזרת הבוקר לבורסה בת"א עם ארביטראז' חיובי של 7.2%.  

3. מחירי הנפט נסחרים בעליות מתונות, בהמשך לעליות החדות אתמול (ה-WTI טיפס ב-4.9%), שדחפו את מניות האנרגיה בעולם - ועשויים לדחוף את מניות הסקטור בשוק המקומי. 

אתמול ננעל ת"א 35 ביציבות, ת"א 125 נסוג ב-0.6%.  מדד ת"א ביטוח נחתך ב-2.1%, הראל והפניקס נחלשו ב-3.1%. מדד ת"א תקשורת נסוג ב-2.1%, פרטנר וסלקום ירדו ב-4.5% כל אחת. 

מניות הנדל"ן המסחרי בלטו באדום, על רקע הדיווח על כניסה לסגר חמור והחששות כי השוכרים יסרבו לשלם: ישראל קנדה נחתכה ב-5.1%, נורסטאר נחלשה ב-5.1%, החברה הבת גזית גלוב ירדה ב-4.7%, אזורים מחקה 5.7%, ביג ירדה ב-3.7%, עזריאלי איבדה 0.7%.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות