אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטוח הלאומי מעריך: עד סוף הסגר נגיע ל-700 אלף מקבלי דמי אבטלה צילום: יריב כץ

הביטוח הלאומי מעריך: עד סוף הסגר נגיע ל-700 אלף מקבלי דמי אבטלה

מתחילת הסגר נוספו 44 אלף מקבלי דמי אבטלה - ל-655 אלף. בביטוח הלאומי מעריכים שמספר מקבלי דמי האבטלה מהסגר השלישי יגיע ל-100 אלף. מעל ל-240 מנציגי השירות של הביטוח הלאומי נמצאו חיוביים לנגיף או נמצאים בבידוד

05.01.2021, 19:23 | שחר אילן

מאז תחילת הסגר גדל מספר מקבלי דמי האבלה ב-44 אלף. הוא עלה מ-611 אלף בתחילת הסגר ל-655 אלף. בביטוח הלאומי מעריכים שהחמרת הסגר תביא למספר יותר מכפול של כמאה אלף. המספר הסופי תלוי בחומרת הסגר. המשמעות היא שהסגר יסתיים עם כ-700 אלף מקבלי דמי אבטלה.

קראו עוד בכלכליסט

יצוין שמאה אלף זו כמות נמוכה בהרבה מסגרים קודמים. הדבר נובע גם מכך שמעסיקים למדו להפעיל את העסקים והארגונים שלהם מרחוק, אבל בעיקר מהכמות העצומה של מובטלים שלא הוחזרו מסגרים קודמים. בסגר הראשון עלה מספר מקבלי דמי האבטלה מ-80 אלף בפברואר לשיא של 890 אלף מקבלי דמי אבטלה באפריל. הוא ירד בתקופה שבין הסגרים עד ל-440 אלף ביולי, כלומר כחצי. בספטמבר שבו החל הסגר השני הוא שב ועלה ל-640 אלף.

מהביטוח הלאומי נמסר עוד, כי מעל ל-240 מנציגי השירות שלו נמצאו חיוביים לנגיף או נמצאים בבידוד. "הדבר משפיע על מתן השירות ומוסיף על העומסים הקיימים. הנהלת הביטוח הלאומי פועלת ככל האפשר על מנת למצוא פתרונות למצב".

ביטוח לאומי, צילום: אלעד גרשגורן ביטוח לאומי | צילום: אלעד גרשגורן ביטוח לאומי, צילום: אלעד גרשגורן

שירות התעסוקה העריך בתחילת הסגר שכמות דורשי העבודה החדשים תגיע ל-90 עד 120 אלף איש, תלוי בהיקף הסגר. משירות התעסוקה נמסר כי אתמול נרשמו 4,000 דורשי עבודה חדשים ובסך הכול מתחילת הסגר ביום ראשון שעבר נרשמו 53 אלף דורשי עבודה. יש לזכור שחלק מדורשי העבודה אינם זכאים לדמי אבטלה ולכן לא יופיעו בנתוני הביטוח הלאומי.

מתוך דורשי העבודה של הסגר השלישי, 79% הוצאו לחל"ת ו-21% שהם 11 אלף פוטרו או התפטרו. 30% מהנרשמים הם עובדים בתחום המכירות ו-10.5% בתחומי היופי, הטיפוח והאופנה. כמובן, עם החמרת הסגר צפוי שיגדל חלקם של המובטלים המועסקים בחינוך, דוגמת מורי קבלן, מדריכים ועובדי מנהלה. השבוע דיווח שירות התעסוקה גם כי 80% ממובטלי הסגר השלישי כבר היו מובטלים במהלך הקורונה. ל-55% זהו סבב האבטלה השלישי ול-25% שני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות