אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה מדממת: מעל 30 אלף מאושפזים ומעל אלף מתים ביום מקורונה צילום: איי פי

דיווח שוטף

בריטניה מדממת: מעל 30 אלף מאושפזים ומעל אלף מתים ביום מקורונה

מספרים מדאיגים בבריטניה: מעל 30 אלף מאושפזים, יותר מ-62 אלף נדבקים בקורונה ביום ומעל אלף מתים; איטליה תאריך את מצב החירום הלאומי עד סוף יולי, זאת לאחר שתוקפו של מצב החירום, המעניק לממשלה סמכויות מיוחדות, יפוג בסוף ינואר

07.01.2021, 12:00 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

18:58 - בריטניה מדממת: מעל 30 אלף מאושפזים ומעל אלף מתים ביום מקורונה

ממשלת בריטניה מסרה היום כי מספר המאושפזים בבתי החולים במדינה הגיע ביום שני ל-30,451. לפי הגרדיאן, אלו הנתונים העדכניים ביותר שפרסמה הממשלה בנושא וזו הפעם הראשונה שהמס' חצה את ה-30 אלף. בנוסף, בריטניה מדווחת על 1,041 מתים נוספים מהנגיף - המספר הגבוה ביותר בגל הנוכחי של המגפה. לפי הנתונים בבריטניה, בשיא המגפה באפריל היו רק תשעה ימים עם יותר מאלף מתים. השיא נרשם ב-21 באפריל אז מתו 1,224 איש במדינה מקורונה. עם זאת, מדובר בנתונים שתוקנו בדיעבד משום שבאותה תקופה הממשלה דיווחה רק על חולים שמתו בבתי החולים ומספרם לפי הדיווחים אז עמד על 823. כמו כן, בריטניה דיווחה על 62,322 מקרי הידבקות חדשים - שיא יומי חדש שעבר את השיא הקודם שנרשם אתמול ועמד על 60,916. בשיא הגל הראשון במרץ ככל הנראה היו יותר מקרים ביום, אך נערכו הרבה פחות בדיקות כך שהמספרים הרשמיים שדווחו היו נמוכים משמעותית.

14:40 - סוכנות התרופות האירופית אישרה את החיסון של מודרנה נגד קורונה

סוכנות התרופות האירופית אישרה את החיסון נגד קורונה של חברת מדורנה. מדובר בחיסון השני שאישרה הסוכנות, לאחר שבחודש שעבר אישרה גם את החיסון של פייזר. האישור הסופי יגיע מהנציבות האירופית, ככל הנראה בקרוב.

חיסונים של מודרנה, צילום: איי פי חיסונים של מודרנה | צילום: איי פי חיסונים של מודרנה, צילום: איי פי

14:35 - רוסיה: מיליון חוסנו לקורונה

 

רוסיה חיסנה עד כה מיליון איש בחיסון ספוטניק 5 נגד קוביד 19, כך על פי הודעה בחשבון הטוויטר של החיסון. לא דווח על תופעות לוואי חדשות, כך צוטט כאומר אלכסנדר גינזבורג, מנהל מכון גמלאיה שפיתח את החיסון.

מתחסנים במוסקבה, צילום: אם סי טי מתחסנים במוסקבה | צילום: אם סי טי מתחסנים במוסקבה, צילום: אם סי טי

13:30 - צ'כיה: מספר שיא של נדבקים

רשויות הבריאות בצ'כיה דיווחו על 17,278 מקרים חדשים של קורונה ביממה האחרונה, המספר היומי הגבוה ביותר עד כה במדינה, וכנראה הגידול פר אזרח הגבוה ביותר שנרשם עד כה בעולם. אחרי שהצליחה להימנע מהתפרצות משמעותית של קוביד 19 במרץ האחרון, נראה שצ'כיה נמצאת בדרכה להיות אחת המדינות בעלות מספר הנדבקים הגבוה בעולם. אתמול דיווחה המדינה על 12,901 מקרים חדשים. לצ'כיה מספר מקרים פר אזרח גבוה מאלה של בריטניה וארה"ב. במדינה גם מספר שיא של מקרים פעילים – 126,348.

13:15 - דנמרק אסרה על כניסת תושבים מדרום אפריקה

דנמרק אסרה על תושבי דרום אפריקה להיכנס לשטחה בעקבות המוטציה החדשה שהתגלתה במדינה. המוטציה הדרום אפריקאית וזו שהתגלתה בבריטניה נחשבות למדבקות יותר, והביאו לחששות נרחבים. החלטתה של דנמרק נכנסה לתוקף אתמול ותישאר בתוקף עד ה-17 בינואר. החריגות היחידות יהיו במקרי רווחת הילד, ביקורים אצל אנשים חולים או גוססים, או במקרה שהנוסע יציג אישור שאינו חולה בקורונה מ-72 השעות האחרונות.

10:40 - לוס אנג'לס: צוותי חירום קיבלו הוראה לא לפנות לבתי חולים מטופלים שלא ניתן להחיות

פקידי בריאות בלוס אנג'לס הורו לצוותי רפואת חירום להפסיק לפנות לבתי החולים מטופלים שסיכויי ההישרדות שלהם קלושים; זאת, עקב העלייה החדה במספר מקרי הקורונה שהביאה למחסור במיטות ובאנשי צוות, ומאיימת להכות בשירותי הבריאות של העיר השנייה בגודלה בארה"ב.

ההוראה שיצאה ביום שני ונכנסה מיידית לתוקף, מהווה הסלמה של הוראה שכבר התקבלה ע"י שירותי הבריאות במדינה עקב העלייה מספר הנדבקים, המאושפזים והמתים. אמבולנסים נאלצים לחכות מספר שעות כדי להעביר חולים לחדרי המיון בכמה מבתי החולים בעיר, תוך עיכוב במתן מענה של שירותי החירום לזקוקים לעזרה רפואית בכל קליפורניה.

חדר מיון בארה"ב, צילום: רויטרס חדר מיון בארה"ב | צילום: רויטרס חדר מיון בארה"ב, צילום: רויטרס

10:20 - סין: על רקע גל של הדבקה בנגיף - איסור על התקהלויות בבירת מחוז הביי

הרשויות הסיניות הטילו היום מגבלות תנועה ואסרו על התקהלויות בבירת מחוז הביי, שמקיף את בייג'ינג, על רקע גל נוסף של הידבקויות בנגיף הקורונה. המחוז, שנכנס ל"מצב מלחמה" אתמול, אחראי ל-20 מתוך 23 הדבקות קהילתיות שדווחו בסין ב-5 בינואר – לאחר שבשלושת הימים הקודמים דווחו בו 19 נדבקים בסך הכל. בהביי נמצאו גם 43 מתוך 64 המקרים האסימפטומטיים החדשים. בבירת המחוז, העיר שיג'יאזואנג בת 11 מיליון התושבים, דווחו 19 נדבקים ו-41 מקרים ללא תסמינים.

 

09:30 - דיווח: איטליה תאריך את מצב החירום הלאומי עד סוף יולי

איטליה שוקלת להאריך את מצב החירום הלאומי בשל נגיף הקורונה עד סוף חודש יולי. כך דווח בעיתון "Il Messaggero" המקומי. תוקפו של מצב החירום הקיים, המעניק לממשלה סמכויות מיוחדות, יפוג בסוף ינואר. "הוחלט על הארכה של חצי שנה למצב החירום", נכתב בעיתון, שלא ייחס את הדיווח לגורם כלשהו.

 

חולה קורונה בנאפולי, צילום: איי אף פי חולה קורונה בנאפולי | צילום: איי אף פי חולה קורונה בנאפולי, צילום: איי אף פי

 

 

09:15 - הקורונה בגרמניה: 1,019 חולים מתו ביממה האחרונה

 

רשויות הבריאות בגרמניה עדכנו כי ביממה האחרונה אובחנו יותר מ-21 אלף נשאי קורונה חדשים ומתו 1,019 מהחולים הפעילים במדינה. מפרוץ המגפה אובחנו בגרמניה כ-1.8 מיליון חולים, מתוכם מתו 36,537 בני אדם.

09:00 - ברזיל: יותר מ-56 אלף איש אובחנו עם קורונה ביממה

משרד הבריאות בברזיל עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו 56,648 מקרים חדשים של קורונה ומתו עוד 1,171 בני אדם. מפרוץ המגפה אובחנו בברזיל יותר מ-7.7 מיליון נדבקים ומניין המתים הכולל עומד על יותר מ-197 אלף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות