אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הניצחון המסתמן של הדמוקרטים בג'ורג'יה מפיל את הדולר עד ל-3.18 שקלים צילום: שאטרסטוק

הניצחון המסתמן של הדמוקרטים בג'ורג'יה מפיל את הדולר עד ל-3.18 שקלים

המטבע האמריקאי נחתך היום לשיעור הנמוך שלו מאז אפריל 1996, יורד עתה ל-3.182 שקלים; שערו היציג נקבע על 3.186 שקלים אחרי שנסוג ב-0.5%; הקרב בסנאט לקראת הכרעה לטובת הדמוקרטים - ניצחון שלהם יגדיל משמעותית את גובה הסיוע הכלכלי למשק האמריקאי, ומכאן להשפעה ישירה על ערך המטבע

06.01.2021, 15:37 | נועם לנדמן

יום חדש, שפל חדש: שווי המטבע האמריקאי נחתך היום עד לשיעור של 3.182 שקלים, הנמוך מאז 1 באפריל 1996 כשעמד על שווי של 3.107 שקלים. מוקדם יותר נקבע השער היציג של הדולר על 3.186 שקלים אחרי שנסוג ב-0.5%. מדובר ביום ה-13 שבו הדולר נסחר בירידה מול מקבילו הישראלי ב-15 ימי המסחר האחרונים.

קראו עוד בכלכליסט

ברקע, הקרב בסנאט האמריקאי לקראת הכרעה, כשהדמוקרטים פייבוריטים לנצח. ניצחון שלהם יגדיל משמעותית את גובה הסיוע למשק האמריקאי - ומכאן השפעה ישירה על רמתו של המטבע.

יום חדש, שפל חדש, הדולר בשיעור הנמוך שלו מאפריל 96, צילום: שאטרסטוק יום חדש, שפל חדש, הדולר בשיעור הנמוך שלו מאפריל 96 | צילום: שאטרסטוק יום חדש, שפל חדש, הדולר בשיעור הנמוך שלו מאפריל 96, צילום: שאטרסטוק

גם בעולם הדולר צונח, רושם ירידה נוספת מול סל 6 המטבעות העיקריים, ונסחר כמעט בשיעור של 89 נק' - מעמיק את השפל שלו של שנתיים וחצי. היורו מטפס מול הדולר בעד 0.4%, הפאונד יציב.

עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים, מסביר מה יכול לקרות במקרה של ניצחון הדמוקרטים: "הם יוכלו להעביר בחקיקה תשלומי העברה נדיבים בהרבה לאוכלוסייה (2,000 דולר לאדם במקום 600 כרגע), לצד סיכויים גבוהים יותר שגם השקעות ארוכות טווח בתשתיות אנרגיה מתחדשת יעברו בחקיקה".

קליין מוסיף כי "יש לזכור שזכייה כזו גם תאפשר לנשיא הנכנס ג'ו ביידן לממש הבטחות שהן פחות חיוביות לשוק ההון, כמו רצונו להכפיל את שכר המינימום הארצי והעלאה של מס החברות. על פי הסקרים האחרונים, המירוץ בג'ורג'יה צמוד - נשאר לנו לחכות ולראות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות