אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוכנות התרופות האירופית אישרה את החיסון של מודרנה נגד קורונה צילום: איי אף פי

סוכנות התרופות האירופית אישרה את החיסון של מודרנה נגד קורונה

מדובר בחיסון השני שאישרה הסוכנות, לאחר שבחודש שעבר אישרה גם את החיסון של פייזר. האישור הסופי יגיע מהנציבות האירופית, ככל הנראה בקרוב

06.01.2021, 14:48 | חדשות חוץ

סוכנות התרופות האירופית אישרה את החיסון נגד קורונה של חברת מדורנה, זאת על רקע הביקורת הגואה כנגד ההפצה האיטית של החיסון ברחבי האיחוד. מדובר בחיסון השני שאישרה הסוכנות, לאחר שבחודש שעבר אישרה גם את החיסון של פייזר. האישור הסופי יגיע מהנציבות האירופית, ככל הנראה בקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

החיסון של מודרנה , צילום: איי פי החיסון של מודרנה | צילום: איי פי החיסון של מודרנה , צילום: איי פי

"ועדת התרופות האנושיות של EMA בדקה לעומק את המידע לגבי האיכות, הבטיחות והיעילות של החיסון, והמליצה פה אחד על מתן אישור להפצתו ע"י הנציבות האירופית", כך לפי אמר קוק, המנהל בפועל של סוכנות התרופות האירופית (EMA). הוא הוסיף שהחיסון של מודרנה "נותן כלי נוסף להתגברות על מצב החירום".

החיסון של מודרנה הוא השני שמקבל אור ירוק מהרגולטור האירופי, אך הפצתו כבר החלה בבריטניה ובארה"ב, בה הוא אושר מוקדם יותר. מחוקקים שונים העלו את חששם לגבי ההפצה האיטית של החיסון באיחוד. הפצת החיסונים נגד הנגיף  נעשית בקצבים שונים ברחבי הגוש. צרפת דיווחה על 516 מחוסנים בלבד בשבוע הראשון, בעוד גרמניה ביצעה 240,000 חיסונים נכון ליום ראשון. הולנד טרם החלה לחסן אנשים.

בנוסף ישנן שאלות לגבי כמות החיסונים שנרכשה ע"י האיחוד, והאם היא תספיק. מספר פקידים ביקשו מהנציבות האירופית, הזרוע המבצעת של האיחוד האירופי, להסביר מדוע לא רכשה יותר חיסונים. דובר של האיחוד אמר ביום שני שהארגון "ממוקד ביישום האסטרטגיה שלנו בצורה הטובה ביותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות