אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורבימד ישראל לא תגייס קרן שלישית צילום: ענר גרין

אורבימד ישראל לא תגייס קרן שלישית

עד היום גייסה הקרן שתי קרנות בישראל המשקיעות בחברות מדעי חיים ישראליות. כעת החליטה מי שנחשבת לקרן מדעי החיים הגדולה בעולם לא לגייס קרן נוספת

06.01.2021, 15:51 | מאיר אורבך

קרן הון הסיכון למדעי החיים אורבימד לא תגייס קרן נוספת בישראל. עד היום גייסה הקרן שתי קרנות בישראל המשקיעות בחברות מדעי חיים ישראליות וכעת החליטה הקרן העולמית שנחשבת לקרן מדעי החיים הגדולה בעולם לא לגייס קרן נוספת.

קראו עוד בכלכליסט

השותפים באורבימד ישראל כוללים את ד"ר ניסים דרוויש, ארז חיימוביץ' וענת נשיץ. בעקבות ההחלטה שלא לגייס קרן נוספת ישמשו נשיץ ודרוויש כשותפים עצמאיים של Venture Partners וחיימוביץ' ימשיך כשותף מלא ממשרדי החברה בהרצליה. על פי הערכה יתמקדו כעת השותפים הישראלים בקרן בעיקר בהשקעות המשך בחברות שבהן השקיעו ויבצעו מעט השקעות חדשות מהכסף שנותר בקרן השניה לצורך זה. אורבימד  

ישראל גייסה את הקרן השנייה בהיקף של 307 מיליון דולר במהלך 2016. הקרן הראשונה של אורבימד גויסה ב-2010 בשיתוף מדינת ישראל אשר השקיעה בקרן כ-50 מיליון דולר בנוסף ל-22 מיליון דולר של אורבימד העולמית. השקעות בולטות של הקרן הישראלית כוללות את פאי תרפיוטיקס, ביוליין, מובייל-אודיטי, נוטריניה ואחרות.

עד כה השקיעה אורבימד ישראל בעשרות חברות. על פי IVC הקרן רשמה 6 אקזיטים במהלך שנות פעילותה בישראל וחמש חברות בהן השקיעה סגרו את פעילותן.

ניסים דרוויש, אורבימד ישראל, צילום: נועם מושקוביץ ניסים דרוויש, אורבימד ישראל | צילום: נועם מושקוביץ ניסים דרוויש, אורבימד ישראל, צילום: נועם מושקוביץ

בדומה לקרנות ענק נוספות גם אורבימד החליטה להפסיק את הקמתה של קרן ייעודית בישראל ותמשיך להשקיע בחברות מקומיות דרך הקרנות העולמיות שלה. קרנות נוספות שפעלו כך הן סקויה אשר החזיקה במשך שנים קרן מקומית וכיום משקיעה דרך הקרנות העולמיות שלה, בנצ'מרק ואחרות. ההערכות בשוק הן שבדומה לקרנות אחרות התשואות שמציגות הקרנות המקומיות אינן דומות לתשואות שמציגות הקרנות הבינלאומיות ולכן אין טעם בגיוס קרנות נפרדות אשר רק יוצרות עומס על הקרן הבינלאומית. מרבית הקרנות הבינלאומיות הפועלות בישראל עושות זאת באמצעות נציגים היושבים בישראל אבל משקיעים דרך הקרנות העולמיות - באטרי, לייטספיד, בסמר ואחרות. בתחום מדעי החיים אורבימד היתה אחת מקרנות מדעי החיים הזרות הפעילות בישראל וניתן להעריך שבעקבות אי גיוס הקרן החדשה, תקטן פעילות ההשקעות החדשות של הקרן בישראל בצורה משמעותית.

אורבימד העולמית הינה חברת השקעות בתחום מדעי החיים עם הון מנוהל של מעל ל-15 מיליארד דולר. לאורבימד העולמית משרדים בניו יורק, בהרצליה, הונקונג, סן פרנסיסקו, שנגחאי ובמומבאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות