אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרכז eSports ענק יקום בשנחאי בהשקעה של 1.5 מיליארד דולר צילום: MCV Pacific

מרכז eSports ענק יקום בשנחאי בהשקעה של 1.5 מיליארד דולר

המתחם, בשטח של כ-500 אלף מטר רבוע, יכלול אצטדיון, שני גורדי שחקים ומלון באווירת גיימינג תחרותי. ענף ה-eSports גלגל כ-1.1 מיליארד דולר בשנה החולפת וצפוי לגדול לכ-1.8 מיליארד דולר עד 2022

06.01.2021, 17:47 | עמית קלינג
האם שנחאי בדרך להפוך לבירת ה-eSports (גיימינג תחרותי) של העולם? קבוצת אחזקות סינית תקים בעיר מתחם גיימינג תחרותי ענק בהשקעה של כ-1.5 מיליארד דולר, שיושלם עד 2023.

מאחורי המיזם, שייקרא מרכז שנחאי הבינלאומי לתרבות וגיימינג תחרותי, עומדת קבוצת SuperGen, שבבעלותה בין היתר ארגון גיימינג תחרותי גדול בשם Edward Gaming (EDG). המגרש הביתי של EDG שוכן גם הוא בעיר, שכבר אירחה את אליפות העולם בליג אוף לג'נדס בשנה שעברה.

עוד מגיימריסט

המרכז החדש, שגודלו יהיה כ-500 אלף מטר רבוע, ישמש מטה ומגרש ביתי לקבוצה ויכלול שני גורדי שחקים, (שבאחד מהם יוקם "מלון חמישה כוכבים באווירת איספורטס", לפי החברה. עוד יהיו במתחם אצטדיון בן 6,000 מושבים ושלל אטרקציות ומתחמי בידור, למשל מתחם צניחה חופשית מקורה. לפי שיאנגז'ו יואן, נשיא קבוצת SuperGen, המתחם החדש אמור למשוך אליו מאות חברות מהתחום ולהציע כ-2,000 משרות בענף.

הגיימינג התחרותי נהנה בשנה החולפת מצמיחה ותשומת לב תקשורתית מוגברת, בין היתר משום שזה אחד מענפי הספורט היחידים בעולם שפעילותם נמשכה פחות או יותר כסדרה בזמן התפרצות הקורונה. עד תחילת הריחוק החברתי, אירועי גיימינג תחרותי נערכו באצטדיונים, לעתים בנוכחות של עשרות אלפי אנשים. מאז התפרצות הקורונה, הענף עבר למודל דיגיטלי בלבד.

עוד קודם לקורונה, הגיימינג התחרותי היה במסלול צמיחה משמעותי. חברת מחקר השוק Newzoo העריכה כי הענף גלגל הכנסות של 1.1 מיליארד דולר ב-2020. מדובר בעלייה של כ-16% לעומת הכנסות של 950 מיליון דולר ב-2019. לפי הערכת Newzoo, עד 2022 הענף צפוי לגדול להכנסות של כ-1.8 מיליארד דולר בשנה. לפי פרסום ב-Business Insider, עד 70% מהכנסות הענף מגיעים מפרסום ומחסויות, והיתר מזכויות שידור, מכירות כרטיסים ומרצ'נדייז.

עוד לפי Newzoo, סין היא שוק ה-eSports הגדול בעולם, וכ-70% מ-720 מיליון הגיימרים בסין משחקים באופן תחרותי, גם אם רובם עושים זאת באופן חובבני לחלוטין. שוק משמעותי נוסף לענף הוא דרום אמריקה, בדגש על ברזיל, שם המספרים עדיין נמוכים משמעותית אבל הצמיחה מהירה מאוד. נכון ל-2020 מדובר בענף שגלגל רק 18 מיליון דולר בלבד, אולם לפי ההערכות עד 2023 הוא צפוי לשלש את עצמו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות