אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שפרש מישראכרט: אייל דשא מצטרף לבנק הדיגיטלי של אמנון שעשוע צילום: אוראל כהן

אחרי שפרש מישראכרט: אייל דשא מצטרף לבנק הדיגיטלי של אמנון שעשוע

דשא יצטרף לדירקטוריון הבנק, חודשים ספורים אחרי שעזב את תפקיד יו"ר ישראכרט ברקע חוסר שביעות רצון של בעלי המניות בנוגע לתפקודו; יחד איתו יצטרפו לדירקטוריון הבנק הדיגיטלי דודו זקן ובועז דולב

06.01.2021, 20:38 | נעמי צורף

אחרי שבעלי המניות בישראכרט הראו לאייל דשא את הדלת, הוא מצטרף לדירקטוריון הבנק הדיגיטלי שבבעלות פרופ' אמנון שעשוע.  

קראו עוד בכלכליסט

יחד עם דשא, יו"ר ישראכרט לשעבר, הצטרפו לדירקטוריון הבנק דודו זקן, המפקח על הבנקים לשעבר ובועז דולב, מנכ"ל חברת הסייבר קלירסקיי (Clearsky).  

אייל דשא, צילום: אוראל כהן אייל דשא | צילום: אוראל כהן אייל דשא, צילום: אוראל כהן

הבנק אמור לצאת לדרך לקראת סוף 2021 ולהציע שירותים בנקאיים מלאים מבוססי טכנולוגיה, ללא סניפים ועם זמינות מכל מקום ובכל זמן. בימים אלו מציין הבנק שנה לקבלת הרישיון מבנק ישראל, ומשלים במינויים החדשים את הרכבת דירקטוריון הבנק בהתאם להוראות בנק ישראל. בראש הבנק עומדים שוקי אורן, לשעבר החשב הכללי באוצר ועו"ד ליז כהן ירושלמי, היועצת המשפטית הראשית של מובילאיי וסגנית נשיא חברת אינטל שהצטרפה לדירקטוריון בסוף 2019.

דשא כיהן בתפקידו האחרון כיו"ר ישראכרט, חברת כרטיסי האשראי הגדולה בישראל. מאז הנפקתה של ישראכרט באפריל 2019, הביעו בעלי המניות חוסר שביעות רצון מתפקודו של דשא ואף שקלו להדיח אותו מתפקידו אולם בסופו של דבר באוקטובר האחרון הודיע דשא על פרישה. קודם לכן כיהן דשא כמנהל הכספים הראשי של חברת צ'קפוינט, כסגן נשיא בכיר ומנהל כספים ראשי בטבע וכחבר דירקטוריון ב-ECI Telecom, מובילאיי וסטרטסיס. בעבר כיהן דשא בשורה של תפקידים בבנק הפועלים.

זקן כיהן כמפקח על הבנקים עד שנת 2015 וקודם לכך כיהן בשורה של תפקידים בבנק ישראל. כיום מכהן זקן כחבר בוועדת ההשקעות של קרנות הפנסיה עמיתים, כיו"ר ועדת האשראי של חברת טריא וכדירקטור במרכז הישראלי לאפוטרופסות.

דולב הוא הבעלים והמנכ"ל של חברת קלירסקיי, המספקת שירותי מודיעין סייבר וייעוץ אסטרטגי בתחום לחברות מובילות. בין השנים 2000 עד 2009 עמד בראש מערך האינטרנט הממשלתי.

שעשוע מסר: "הרכב הדירקטוריון מאגד בתוכו ידע רב בתחומי הבנקאות, הפיננסיים, הטכנולוגיה והחדשנות שיסייעו לנו להקים בנק בטוח וחדשני".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות