אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: כל אזרחי ישראל מעל גיל 16 יוכלו להתחסן עד מרץ צילום: אלכס גמבורג

נתניהו: כל אזרחי ישראל מעל גיל 16 יוכלו להתחסן עד מרץ

רה"מ הודיע כי משלוח גדול של חיסוני פייזר יוקדם ויגיע בשבוע הבא; עובדי ההוראה יקבלו עדיפות בחיסונים לקורונה - מהמשלוח הבא; ד"ר אלרעי-פרייס לקראת הסגר: "ייתכן שזה יימשך יותר משבועיים"; הרב קנייבסקי הורה לסגור את תלמודי התורה לכמה ימים

07.01.2021, 21:10 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בישראל ובעולם

 

21:00 - נתניהו: כל אזרחי ישראל מעל גיל 16 יוכלו להתחסן עד מרץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר כי ישראל תהיה המדינה הראשונה שתצא ממשבר הקורונה. לדבריו, "ההסכם שהבאתי עם פייזר מאפשר לנו לחסן את כל ארחי ישראל מעל גיל 16 עד סוף מרץ ואולי אף לפני כן". לדברי נתניהו, זוהי "פריצת דרך שתוציא אותנו מהקורונה. בימים הקרובים נפרסם את סדר החיסונים". עוד ציין: "בליל הסדר הקרוב, אם לא יהיו הפתעת, נוכל בעזרת השם להסב סביב שולחן החג עם סבא, סבתא, אבא, אמא, ילדים ונכדים, וכשנשאל 'מה נשתנה הלילה הזה' התשובה תהיה 'הכל השתנה' - הלילה הזה כולנו מסובים".

19:45 - נתניהו ואדלשטיין יודיעו: משלוח גדול של חיסוני פייזר יוקדם ויגיע בשבוע הבא

משלוח גדול של חיסוני פייזר יוקדם ויגיע לישראל כבר בשבוע הבא. בעוד כשעה ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין יודיעו על כך בהצהרה מיוחדת. נמסר כי השניים "ימסרו עדכון מיוחד ומשמעותי בנושא החיסונים". מוקדם יותר היום נחת בישראל משלח ראשון של חברת מודרנה עם 100 אלף מנות חיסון.

19:20 - ד"ר אלרעי-פרייס לקראת הסגר: "ייתכן שזה יימשך יותר משבועיים"

ראש שירותי בריאות הציבור, הד"ר שרון אלרעי-פרייס, אמרה בדיון בוועדת חוקה על תקנות הסגר כי "יכול מאוד להיות שהוא יימשך יותר משבועיים". לדבריה, "יש פה מגפה שהיא דוהרת, אנחנו מכפילים את המספרים כל שבועיים. כיום 80% מתושבי ישראל נמצאים ביישובים אדומים וכתומים - זה אומר שיש מגפה שמשתוללת".

(נינה פוקס, ynet)

18:10 - חברת איילון מאיצה את עבודות הפיתוח של הנתיבים המהירים

חברת נתיבי איילון מאיצה את עבודות הפיתוח של הנתיבים המהירים ולכן היא תסגור את הירידה לאיילון דרום במחלף לה-גווארדיה כולל היציאה ממנהרת הרכבת לאיילון דרום. הסגירה תתבצע מהיום (חמישי) בחצות ועד יום שישי, 15 בינואר, בשעה ב-14:30 (לפני כניסת שבת).

17:30 - נתניהו וגנץ החליטו לתת עדיפות לעובדי ההוראה בחיסונים לקורונה 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ סיכמו לתת עדיפות לעובדי ההוראה בחיסונים נגד קורונה. בלשכת נתניהו ציינו כי "ראש הממשלה נענה לבקשת גנץ". שר הביטחון טען כי החיסונים יחלו "באופן מיידי", אולם בכיר במשרד הבריאות אמר ל-ynet כי "אינני יודע מה משמעות הסיכום כי החיסונים לגל ראשון די נגמרו".

בלשכת שר הבריאות אמרו כי נתניהו, גנץ והשר יולי אדלשטיין סיכמו לפנות יחד לוועדת התעדופים של חיסוני הקורונה, בבקשה לבחון את האפשרות לחיסון צוותי ההוראה. "בקשה זו מצטרפת לפניית השר אדלשטיין מהבוקר לתעדף צוותי הוראה של החינוך המיוחד", נמסר.

 

ההחלטה מגיעה ימים אחדים אחרי האיום של מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד בהשבתת המערכת במקרה שעובדי ההוראה לא יחוסנו עד יום שלישי הקרוב.

 

(מורן אזולאי ואדיר ינקו)

 

12:35 - ארכה לדיווחי ותשלומי מע"מ

 

רשות המסים הודיעה היום על ארכה עד ל-25.1.2021 למועד הדיווח והתשלום למע"מ עבור החודשים נובמבר דצמבר 2020, זאת לכלל העסקים, במקום שיגישו את הדיווחים ב-19 בינואר (הדיווח המקורי אמור להיות ב-15 בחודש אולם נעשתה כבר דחייה אחת). זאת, לפי רשות המסים במטרה לסייע ולהקל על המגזר העסקי, בדגש על עסקים קטנים, בהתמודדות עם הקשיים התזרימיים וההשלכות של ההגבלות האחרונות שהוטלו על המשק. ברשות המסים מדגישים כי אורכה זו לא תחול על הדיווחים השוטפים לגבי מקדמות מס הכנסה ולגבי דווחי הניכויים (עמרי מילמן).

 

 13:20 - מהרב קנייבסקי הורה לסגור את תלמודי התורה לכמה ימים

"גדול הדור" הליטאי, הרב חיים קנייבסקי, מורה היום על סגירת תלמודי התורה עם החלת הסגר המהודק הלילה. במסר שהעביר באמצעות נכדו, יענקי קנייבסקי, לראש הממשלה, בנימין נתניהו - נמסר כי "מרן שר התורה הורה הבוקר לסגור לכמה ימים את החיידרים, נוכח התחלואה הקשה".

קריאתו של הרב קנייבסקי מגיעה אחרי עמימות מכוונת בעניין סגירת תלמודי התורה בתקופת סגר הקורונה. במגזר החרדי וגם במשרד הבריאות המתינו לראות כיצד יכריע - האם ישבית את הלימודים בתלמודי התורה - או ישאירם פתוחים בניגוד להנחיות, כפי שנעשה לפני מספר שבועות, עם החזרה ל"זמן חורף" בישיבות בחודש חשוון. ואולם הרב קנייבסקי, המכונה "שר התורה", בחר שלא להתבטא עד כה בצורה ברורה.  

 

11:36 - טיסות ישראייר וארקיע לאילת יתבטלו בזמן הסגר

הטיסות לאילת, שמפעילות חברות התעופה ישראייר וארקיע, צפויות להתבטל זמנית למשך שבועיים בזמן הסגר שייכנס לתוקף הלילה בחצות. בניגוד לשני הסגרים הקודמים, שבהם הצליח ראש העיר מאיר יצחק הלוי להוביל להפעלת טיסות לעיר מדי יום.

הלוי, שהצטרף לרשימתו של גדעון סער, חש כי תושבי עירו הופקרו משיקולים פוליטיים: "לא יעלה על הדעת שמקבלי ההחלטות בירושלים יפקירו עיר שלמה ויגדעו לה את קו התחבורה האווירי".

חיטוי מטוס ישראייר נגד קורונה, צילום: ישראייר חיטוי מטוס ישראייר נגד קורונה | צילום: ישראייר חיטוי מטוס ישראייר נגד קורונה, צילום: ישראייר

10:40 - אתר בנייה ביבנה נסגר בשל התפרצות קורונה; 52 פועלים מסין נמצאו חיוביים

אתר בנייה גדול במערב יבנה נסגר בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. מתוך 200 פועלים מסין שעובדים בו, 52 נמצאו חיוביים לנגיף. כל העובדים נכנסו לבידוד. גורם בעירייה סיפר כי כעת מסייעים לפועלים להיכנס למלונית קורונה לזמן הבידוד.

 

8:30 - ירידה במתחסנים, חולים אחרי חיסון לא יקבלו את המנה השנייה

ירידה קלה במספר הנדבקים, בשיעור החיוביים וגם במספר המתחסנים - אבל מספר החולים קשה לקראת כניסת הסגר המלא לתוקפו קרוב לשיא: 7,820 ישראלים אובחנו אתמול (יום ד') כחיוביים לקורונה. בסך הכול בוצע מספר שיא של כ-127 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עומד על 6.2% - הנתון הנמוך ביותר בחמשת הימים האחרונים.

בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 1,460 חולי קורונה, 873 מהם במצב קשה – מספר הקרוב לשיא שנרשם בתחילת אוקטובר. לפי נתוני משרד הבריאות, 210 חולי קורונה מחוברים למכונות הנשמה. מספר הנפטרים מאז פרוץ המגפה עומד על 3,529 – 26 מהם אתמול. 171 חולי קורונה נפטרו מתחילת החודש (ממוצע של 28.5 ביום).

 

מחלקת קורונה איכילוב, צילום: רויטרס מחלקת קורונה איכילוב | צילום: רויטרס מחלקת קורונה איכילוב, צילום: רויטרס

 

 

בישראל 64,180 חולי קורונה פעילים. 12,326 מהם הם תושבי ירושלים, 2,954 מתגוררים בבני ברק, 2,077 במודיעין עילית, 1,828 בתל אביב יפו, 1,741 בבית שמש, 1,711 בחיפה, 1,583 באשדוד, 1,541 בפתח תקווה, 1,188 בביתר עילית, 969 בבאר שבע, 949 בנצרת, 871 באלעד, 868 בנתניה, 853 בחולון, 825 בראשון לציון, 683 ברחובות, 655 ברמת גן, 569 באשקלון, 514 ברמלה, 488 בבת ים, 485 בטמרה, 474 בקריית גת, 461 בלוד, 450 בשפרעם, 448 בערד ו-439 בטבריה.

 

ממשרד הבריאות נמסר הבוקר כי אתמול התחסנו 91,300 איש. בסך הכול התחסנו עד היום כ-1,593,000 ישראלים שמהווים 17.5% מהאוכלוסייה.

 

הבוקר העביר משרד הבריאות לקופות החולים ובתי החולים את ההנחיות לתחילת מתן החיסון השני, לקראת השבוע הבא. לפי ההנחיות, מקבלי המנה הראשונה בבתי החולים יקבלו גם את המנה השנייה בבתי החולים, ומקבלי המנה הראשונה בקופות החולים יקבלו גם את המנה השנייה בקופות החולים. עם זאת, למקבלי החיסון בקופות החולים תינתן האפשרות לקבל את המנה השנייה בסניף אחר.

מי שחלה אחרי הזריקה הראשונה לא יתחסן

 

בנוסף, מי שחלה לאחר הזריקה הראשונה לא יתחסן. מרכזי החיסון המאוחדים של הקופות נסגרים ולא יפעלו כחלק ממתן המנה השנייה. מנות חיסון יישמרו עבור מתחסני המנה הראשונה עד 35 ימים לאחר מתן הזריקה הראשונה. מבודדים יקבלו את החיסון עד שלושה ימים מתום הבידוד גם אם חלפו 35 ימים.

חיסונים לקורונה באיכילוב, צילום: אביגיל עוזי חיסונים לקורונה באיכילוב | צילום: אביגיל עוזי חיסונים לקורונה באיכילוב, צילום: אביגיל עוזי

 

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות