אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנרגיה מזבל ביתי: הום ביוגז בדרך להנפקה בת"א - שואפת לשווי של 285 מיליון שקל צילום: HomeBiogas

אנרגיה מזבל ביתי: הום ביוגז בדרך להנפקה בת"א - שואפת לשווי של 285 מיליון שקל

החברה מפתחת מתקנים להפקת גז בישול מפסולת ביתית - היא סיימה את 2019 עם הכנסות של 1.47 מיילון דולר והפסד של 2 מיליון דולר; בין המשקיעים בהום ביוגז - בנו של ג'ורג' סורוס וזרוע ההשקעות של ענקית האנרגיה הצרפתית אנג'י

07.01.2021, 12:06 | חזי שטרנליכט

אל קדחת ההנפקות בתחום האנרגיה המתחדשת בבורסה מצטרפת חברה נוספת, עם קווי דמיון מסוימים לתחום. הום ביוגז, הגישה הבוקר טיוטת תשקיף לרשות ני"ע, לקראת הנפקה ראשונית לציבור - בשוק מעריכים כי החברה תבצע את ההנפקה לפי שווי של

285 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הום ביוגז החברה הוקמה ב-2012 והיא מייצרת ומוכרת מערכות ביוגז לשוק הביתי והמוסדי. המערכות של החברה מיועדות לטיפול ידידותי בפסולת ביתית ולהפקת אנרגיה לשימוש בצורה של גז בישול. בין שווקי היעד שאליהם שואפת החברה להגיע נמצאות מדינות עולם שלישי, שם עדיין שורפים עץ ופחם לצורך הבישול הביתי. לפי נתוני החברה, ברחבי העולם מתים 3.8 מיליון בני אדם מדי שנה משאיפת עשן שמקורה בבישול.

בדומה לחברות טכנולוגיות, הום ביוגז עדיין בראשית דרכה במונחים עסקיים. לפי הדו"חות הכספיים של החברה, המתפרסמים בערכים דולריים, ההכנסות ב-2019  עמדו על 1.47 מיליון דולר,לעומת 1.38 מיליון דולר שנה קודם לכן. את 2019 חתמה החברה בהפסד של 2 מיליון דולר מול הפסד של 1.6 מיליון דולר ב-2018.

החברה הוקמה על ידי מי מי שמכהנים כיום בתפקידי המפתח בה: מנכ"ל החברה אושיק אפרתי, סמנכ"ל הכספים ארז לנצר וסמנכ"ל המכירות יאיר טלר. למרות היקף ההכנסות הנמוך, החברה מציינת כי הקימה מערך של 20 מפיצים במדינות שונות - יש לה כיום הסכמי הפצה חתומים לאספקת 325 אלף מערכות ב-15 שנים בהיקף הכנסות של 100 מיליון דולר. יודגש כי בהסכמי הפצה אין התחייבות של המפיץ לרכוש את הסחורה במונחים הנקובים.

בנוסף למערכת הביתית, הום ביוגז מפתחת מערכת ייחודית המיועדת לשוק המוסדי הנמצאת בשלבי פיילוט מתקדמים. המטרה היא להגיע בין היתר לחדרי האוכל בגופים בשוק המוסדי הגלובלי במדינות מפותחות, כגון מלונות, אוניברסיטאות, בסיסי צבא ועוד שנאלצים להפנות מדי שנה סכומי עתק לטובת פינוי אשפה.

החברה גייסה עד היום כ-18 מיליון דולר בהון ועוד כ-3 מיליון דולר במענקים. בין בעלי המניות, נוסף על שלושת המייסדים, נמצאת זרוע ההשקעות של ענקית האנרגיה הצרפתית Engie הנסחרת לפי שווי של למעלה מ-30 מיליארד יורו; Closed Loop, קרן השקעות אמריקאית המתמחה בתחום הכלכלה המעגלית ושותפות בו חברות הצריכה הגדולות בעולם; קרן ההשקעות הפרטית JS Capital שבבעלות ג'ונתן סורוס - בנו של ג'ורס סורוס.

בורסת ת"א , צילום: HomeBiogas בורסת ת"א | צילום: HomeBiogas בורסת ת"א , צילום: HomeBiogas

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות