אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון מקימה קרן לדיור בר השגה אך לא משפרת את תנאי ההעסקה שלה צילום: אי פי איי

אמזון מקימה קרן לדיור בר השגה אך לא משפרת את תנאי ההעסקה שלה

ענקית המסחר המקוון הודיעה כי היא מקימה קרן של 2 מיליארד דולר שמטרתה לבנות ולשמר כ-20 אלף בתים ולהקצותם לדיור בר השגה בשלושה אזורים ברחבי ארה"ב. היוזמה מגיעה על רקע ביקורת הולכת וגוברת על יחס החברה לעובדי המחסנים והלוגיסטיקה שלה

07.01.2021, 13:51 | חדשות חוץ
אחרי שספגה ביקורת קשה על יחסה לעובדים, אמזון הודיעה אתמול (ד׳) על הקמת קרן חדשה בהיקף של מעל ל-2 מיליארד דולר שמטרתה לבנות ולשמר כ-20 אלף בתים ולהקצותם לדיור בר השגה בשלושה אזורים בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

מאז 2012 מחירי הבתים טיפסו ביותר מ-6% בכל שנה, על אף שיעורי צמיחה נמוכים יותר במשכורות עבור מרבית העובדים. לפני הקורונה גם שיעורי השכירות היו בעלייה מתמדת, והובילו למחסור בבתים במחיר בר השגה למעמד הביניים.

הבעיה הייתה בולטת במיוחד בסן פרנסיסקו, שם הואשמה תעשיית הטכנולוגיה, שהתפתחה במהירות, בהעלאת המחירים ויצירת משבר דיור. בעקבות זאת, ב-2019 התחייבו חברות הטכנולוגיה הגדולות, ביניהן מיקרוסופט, אפל, פייסבוק וגוגל להקצות מאות מיליוני דולרים לעזור להקל על המשבר. כך למשל ביוני הודיעה גוגל כי תתרום מיליארד דולר לתשתיות דיור חדשות בקרבת המטה שלה במאונטן ויו בקליפורניה. המאמצים התקבלו בברכה, אך המומחים הדגישו כי נחוצים צעדים מקיפים יותר.

הפגנת עובדי אמזון לתנאי עבודה, צילום: אי פי איי הפגנת עובדי אמזון לתנאי עבודה | צילום: אי פי איי הפגנת עובדי אמזון לתנאי עבודה, צילום: אי פי איי

אמזון, שספגה לא מעט ביקורת נוקבת על היחס לעובדים בעוד ההכנסות זנקו בזמן המגפה, הודיעה כי היוזמה שלה תתמקד באזורים סביב סיאטל שם הוקמה החברה, וכן בנאשוויל ובוושינגטון הבירה – שני מרכזים גדולים נוספים של החברה.

לפי החברה, הקרן תתמקד בסיוע למשפחות המרוויחות עד 80% מהשכר החציוני השנתי בכל אזור – סכום שעומד על עד 95 אלף דולר למשפחה של 4 נפשות בסיאטל. בנוסף לסבסוד הלוואות בתנאים טובים לבתים, החברה מתכוונת גם לתרום לארגוני צדקה וארגונים אחרים שמטפלים בבעיית הדיור.

מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, הצהיר כי הקרן החדשה "תסייע למשפחות מקומיות להשיג יציבות ארוכת טווח תוך בניית קהילות חזקות וכוללניות".

בזוס הוא האיש העשיר בעולם עם הון המוערך ביותר מ-185 מיליארד דולר, בבעלותו גם מספר נכסים ברחבי ארה"ב. ב-2019 הוא הרוויח פי 58 יותר מהשכר השנתי הממוצע באמזון, שעמד באותה שנה על 36,640 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות