אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנס ענק של 2.5 מיליארד דולר לבואינג בפרשת התרסקויות ה-737 מקס צילום: Boeing

קנס ענק של 2.5 מיליארד דולר לבואינג בפרשת התרסקויות ה-737 מקס

משרד המשפטים האמריקאי האשים את עובדי בואינג במרמה והטעיה: "הם הסתירו מידע מהותי מה-FAA בנוגעת להפעלת ה-737 מקס ועשו מאמץ לכסות על ההונאה שלהם"

07.01.2021, 23:36 | חדשות חוץ
משרד המשפטים האמריקאי חשף היום (ה') כי בואינג הסכימה לשלם יותר מ-2.5 מיליארד דולר כדי לשים קץ לאישומים פליליים שהוטלו עליה בפרשת התרסקויות מטוסי ה-737 מקס, המטוסים הנמכרים ביותר של החברה - כך מדווח אתר CNBC.  

קראו עוד בכלכליסט

"ההתרסקויות הטרגיות של טיסת Lion Air 610 ושל טיסה 302 של אתיופיאן איירליינס חשפו התנהלות הכוללת מרמה והטעיה של עובדי אחת מיצרניות המטוסים המסחריות המובילות בעולם", כתב דייוויד ברנס מהמחלקה הפלילית במשרד המשפטים האמריקאי, במסגרת ההודעה על הטלת הקנס.  

זירת ההתרסקות של הבואינג 737 מקס של אתיופיאן איירליינס, צילום: גטי זירת ההתרסקות של הבואינג 737 מקס של אתיופיאן איירליינס | צילום: גטי זירת ההתרסקות של הבואינג 737 מקס של אתיופיאן איירליינס, צילום: גטי

"עובדי בואינג בחרו בדרך של רווח על פני כנות והסתירו מידע מהותי מה-FAA (סוכנות התעופה האזרחית האמריקאית) בנוגע להפעלת מטוסי ה-737 מקס שלה". לטענת ברנס, העובד עשו יד אחדת ופעלו "באופן מאומץ כדי לכסות על ההונאה שלהם". 

מניית בואינג ירדה בכ-2% במסחר המאוחר לאחר פרסום ההודעה.

בואינג לא מסרה תגובה לדיווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות