אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות המהומות בגבעת הקפיטול: ה-FBI מבקש את עזרת הציבור לאתר מתפרעים צילום: fbi.gov

בעקבות המהומות בגבעת הקפיטול: ה-FBI מבקש את עזרת הציבור לאתר מתפרעים

רשויות הביטחון בארה"ב פועלות לאיתור מהיר של תומכי דונלד טראמפ שהשתתפו במהומות ובפריצה אל בניין הקונגרס. הציבור התבקש להעביר מידע גם על גורמים שהסיתו לאלימות ושפעלו באותה עת בסביבותיה של וושינגטון הבירה

08.01.2021, 10:07 | תמר טוניק

בשעה שגוברים הקולות להדחתו של הנשיא דונלד טראמפ, מהלך שימנע ממנו להתמודד בבחירות 2024 לנשיאות ארה"ב, רשויות החוק פועלות ללא לאות למעצרם של הגורמים שהיו מעורבים בהתפרעויות חסרות התקדים בגבעת הקפיטול ביום רביעי.

אמש דווח כי מת מפצעיו אחד השוטרים שהשתתפו בהשתלטות על ההמונים, ובכך עלה לחמישה מניין ההרוגים.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעות שפרסם בטוויטר ובפייסבוק אתמול, ה-FBI ביקש את עזרת הציבור בזיהוי אותם אנשים שפרצו אל בניין הקונגרס, כמו גם גורמים שהסיתו לאלימות ומתפרעים נוספים, שפעלו באותה עת בסביבותיה של וושינגטון הבירה.

מהומות בגבעת הקפיטול בוושינגטון. אירוע חסר תקדים, צילום: רויטרס מהומות בגבעת הקפיטול בוושינגטון. אירוע חסר תקדים | צילום: רויטרס מהומות בגבעת הקפיטול בוושינגטון. אירוע חסר תקדים, צילום: רויטרס

"ה-FBI מבקש לזהות את הגורמים שליבו את האלימות בוושינגטון הבירה. יתקבלו טיפים ומדיה דיגיטלית שמראה את ההתפרעות או האלימות בבירת ארה"ב ובסביבותיה ב-6 בינואר", כך בהודעת המשרד ברשתות החברתיות, שאליה צורף לינק לטופס שבו ניתן למלא את המידע או הצילומים שעשויים להביא ללכידת החשודים.

"המטרה שלנו היא לשמר את הזכות החוקתית של הציבור להפגין, זאת באמצעות הגנה על כל אחד ואחד מפני אלימות ושאר פעילות עבריינית", ציין ה-FBI בראש הטופס המיוחד.

לפי הודעתו של התובע הכללי ג'פרי רוזן, כתבי אישום הוגשו אתמול נגד חלק מהמשתתפים בהתפרעויות. "התובעים הפליליים שלנו עבדו משך הלילה כולו ביחד עם סוכנים מיוחדים וחוקרים ממשטרת הקפיטול, ה-FBI, המשטרה האזורית והציבור, על מנת לאסוף ראיות ולזהות משתתפים במעשים", ציין רוזן.

תומכי טראמפ. בדרך לפריצה לקונגרס, צילום: אי פי איי תומכי טראמפ. בדרך לפריצה לקונגרס | צילום: אי פי איי תומכי טראמפ. בדרך לפריצה לקונגרס, צילום: אי פי איי

בתוך כך דיווחה פלטפורמת שופיפיי כי היא תסגור את החנויות המקוונות הקשורות בנשיא טראמפ, זאת בתגובה לאלימות תומכיו. "הפסקנו את הפעילות של החנויות המקושרות לנשיא טראמפ", מסרה דוברת מטעם החברה בהודעת אימייל. "שופיפיי לא תסבול התנהלות שמעודדת אלימות".

המהלך הזה ישפיע על החנות הרשמית של החברה של טראמפ,TrumpStore.com וכן על חנות שמשווקת מוצרים הקשורים בקמפיין טראמפ, כך לפי הדוברת.

המהלך של החברה הקנדית מגיע בעקבות החלטה ראשונה מסוגה של פייסבוק בעניינו של טראמפ, להקפיא את חשבונותיו. לפי פייסבוק, החרם על חשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של טראמפ יימשך שבועיים לפחות, עד להשבעתו של ג'ו ביידן לנשיאות.

אתמול הורשה טראמפ לחזור ולצייץ בטוויטר, לאחר איסור שנמשך יממה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות