אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גדי לסין חוזר כדירקטור בתחום השילוח - בחברת אוריין צילום: עמית שעל

גדי לסין חוזר כדירקטור בתחום השילוח - בחברת אוריין

שנתיים וחצי לאחר שסיים את כהונתו כנשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס, מתמנה לסין לדירקטור באוריין; במקביל לכך, מסיימת קרנית גולדווסר את כהונתה כדירקטורית

08.01.2021, 13:23 | נורית קדוש

שנתיים וחצי אחרי שסיים את כהונתו כנשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס, חוזר גדי לסין לעולם העסקים ומתמנה כדירקטור בחברת אוריין. לסין סיים באופן בלתי צפוי את כהונתו ביולי 2018, בשל נסיבות רפואיות ולאחר שני עשורים בתפקידי ניהול בכירים בחברת המזון השנייה בגודלה בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

אוריין שהוקמה בשנת 1985 והפכה ציבורית כעבור שני עשורים, פועלת בתחום השילוח הבינלאומי ועמילות מכס. במהלך השנים התרחבה פעילותה בתחום זה על ידי רכישה של חברות ופעילויות.

בתחום השילוח מעניקה החברה שירותי ניהול כולל של שרשרת האספקה ליבוא מוצרים לישראל מרחבי העולם וליצוא מוצרים מישראל, ומספקת ללקוחותיה שירותי עמילות מכס ושירותים משלימים אחרים. החברה עוסקת גם במתן שירותי בלדרות פנים ארציים לכל סוגי החבילות והמעטפות, במתן שירותי הובלה יבשתית של משטחים וכן במתן שירותי הובלה של מוצרים מבוקרי טמפרטורה.

אוריין, צילום: אתר החברה אוריין | צילום: אתר החברה אוריין, צילום: אתר החברה

בנוסף לפעילות הליבה, ללחברה פעילות בתחום מתן מימון ביניים ללקוחותיה, לטובת תשלומי החובה הכרוכים בשחרור הסחורה המיובאת על ידם, כמו תשלומי מסים, היטלים, עמלות ועוד.

אוריין גם משמשת בישראל כנציגה הבלעדית של DBSCHENKER - חברה בבעלות חברת הרכבות הגרמנית - חיבור המאפשר לה לתת ללקוחותיה פתרונות לוגיסטיים גלובליים באמצעות הפריסה הגיאוגרפית של האחרונה ברחבי העולם.

בחודש שעבר, התמודדה אוריין עם מתקפת סייבר, במסגרתה הצליחו התוקפים לפרוץ לשרתים של עשרות חברות ולחדור לשרשרת האספקה של ישראל.

גדי לסין, צילום: צביקה טישלר גדי לסין | צילום: צביקה טישלר גדי לסין, צילום: צביקה טישלר

בדיווח לבורסה מסרה החברה כי זיהתה, לאחר קבלת התרעה מאחד מספקי התוכנה שלה, חברת עמיטל, כי כתוצאה מאירוע סייבר שהחל אצל עמיטל, דלף מידע השמור באחד משרתיה. החברה הוסיפה כע בעקבות פעולות שנקטה, הופסקה דליפת המידע מספר שעות לאחר מועד הגילוי: "אוריין ביצעה חקירה מקיפה, לרבות מול עמיטל, ויש בידה הערכות באשר לסוג המידע שדלף, אך אין בידה מידע באשר לזהות הנתונים שדלפו".

הכנסות החברה שבשליטת (53.12%) חן למדן, הסתכמו בתשעת החודשים הראשונים השנה ב-145 מיליון דולר, צמיחה של 14% ביחס ל-2019 ועם מעבר לרווח נקי בגובה 3.2 מיליון דולר, לעומת הפסד נקי בגובה 2.75 מיליון דולר בשנת 2019.

במקביל למינוי לסין כדירקטור, סיימה קרנית גולדווסר את כהונתה כדירקטורית בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות