אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הקורונה: בריטניה לא תבצע העלאות מסים לפני הקיץ צילום: רויטרס

בגלל הקורונה: בריטניה לא תבצע העלאות מסים לפני הקיץ

כך מסר בכיר בממשלה הבריטי ל"טיימס" הלונדוני. המיתון בממלכה בעקבות התפרצות הקורונה יקשה על האוצר הבריטי להעלות מסים למרות הצורך הדוחק בכך. רק השנה צפוי הממשל הבריטי ללווות 502 מיליארד דולר לצורך הטיפול במשבר

09.01.2021, 17:56 | חדשות חוץ

שר האוצר הבריטי רישי סונאק צפוי לדחות את העלאות המסים הצפויות במדינה לאחר הקיץ, על רקע החשש מהמשך הפגיעה הכלכלית הקשה שתיצור הקורונה - כך דיווח הטיימס הלונדוני היום (ש').

קראו עוד בכלכליסט

בריטניה נמצאת בסגר ותושביה נתונים תחת מגבלות חמורות. היא מתמודדת עם מיתון שיקשה עליה לבצע בקרוב את העלאות המסים, דיווח העיתון וציטט בכיר בממשל הבריטי שלא הזדהה בשמו. עדיין מוקדם לומר אם העלאות המסים ייכללו בתקציב הקרוב, אמר אותו בכיר.

שר האוצר הבריטי רישי סונאק, צילום: רויטרס שר האוצר הבריטי רישי סונאק | צילום: רויטרס שר האוצר הבריטי רישי סונאק, צילום: רויטרס

"לא התקבלה עד כה שום החלטה בנושא מראש, בהתחשב בחוסר הוודאות הרבה", אמר לבלומברג גורם במשרד האוצר הבריטי, שסירב להזדהות בשמו.

הצורך בהעלאות מסים דוחק, שכן הממשלה הבריטית עשויה ללוות רק השנה 370 מיליארד פאונד (502 מיליארד דולר). 

סונאק דחה קריאות להאריך את הפטור ממס הבולים המוטל על רכישת בתים. הפטור שהונהג ביולי פטר את מרבית רוכשי הבתים מתשלום ההיטל, אם השלימו את הרכישה לפני ה-31 במרץ השנה, צוין בטיימס הבריטי. הצעד היה זמני במטרה לעורר את שוק הדיור בממלכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות