אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרכז השלטון המקומי: ללא אכיפה שווה בחינוך - נשבית את עבודת הפקחים העירוניים צילום: רויטרס

מרכז השלטון המקומי: ללא אכיפה שווה בחינוך - נשבית את עבודת הפקחים העירוניים

2,500 הפקחים העירוניים מסייעים למשטרה באכיפת הגבלות הסגר שקבעה הממשלה: יו"ר מרכז השילטון המקומי חיים ביבס: "לא יכול להיות שיהיו כאלה שיחליטו לעשות דין לעצמם ולפתוח". עם זאת, המרכז מקפיד שלא להזכיר את המגזר החרדי בהודעה

10.01.2021, 10:47 | שחר אילן

מרכז השלטון המקומי וראשי הערים מאיימים להשבית את עבודתם של 2,500 עובדי הפיקוח העירוני, אם לא תבוצע אכיפה שווה בכל מוסדות החינוך במדינה.

יו"ר מרכז השילטון המקומי חיים ביבס, מסר כי "לא יכול להיות שיהיו כאלה שיחליטו לעשות דין לעצמם ולפתוח. כל המגזרים חייבים להיכנס מתחת לאלונקה". עם זאת, המילה חרדים אינה מוזכרת כלל בהודעה שפורסמה, כנראה בניסיון למזער את העימות הפוליטי.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: אלכס קולומויסקי צילום: אלכס קולומויסקי  , צילום: אלכס קולומויסקי

ההחלטה התקבלה בישיבה של הנהלת מרכז השלטון המקומי הבוקר (א'). מערך הפיקוח העירוני, הכולל כ-2,500 פקחים, מסייע למשטרה באכיפת תקנות הקורונה. בנוסף דורשים ראשי הרשויות לקדם בהקדם, וכבר במהלך הסגר, את חיסונם של צוותי החינוך וההוראה. זאת כדי להבטיח חזרה מיידית של מערכת החינוך בעת יציאה מהסגר.

ביבס אמר ש"זה יהיה הסגר האחרון רק אם תהיה אכיפה שוויונית בין כל המגזרים וערי ישראל. אם לא תהיה אכיפה שוויונית אנחנו נפסיק לאלתר את מערכי הפיקוח העירוניים. לא יכול להיות מצב שכולם יהיו בסגר אבל יהיו כאלה שיחליטו לעשות דין לעצמם ולפתוח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות