אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין מאבד 18% מערכו לשווי של 32.5 אלף דולר צילום: גטי אימג'ס

הביטקוין מאבד 18% מערכו לשווי של 32.5 אלף דולר

מוקדם יותר נפל ב-30% עד למחיר של 30.5 אלף דולר; שווי השוק של כלל מטבעות הקריפטו עמד בשעות הצהריים באסיה על 959.5 מיליארד דולר - מול שווי של 1.1 טריליון דולר שנרשם אתמול; מטבע האת'ר צונח ב-30% מתחת לאלף דולר

11.01.2021, 19:51 | חדשות חוץ

שווי הביטקוין ושל מטבעות דיגיטליים אחרים צנח היום (ב') ומחק 200 מיליארד דולר משוק מטבעות הקריפטו השלם - בהמשך התמתנו הירידות: מחירו של הביטקוין יורד עתה ב-18% ל-32.5 דולר. מחיר האת'ר צונח ב-30% מתחת לאלף דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הנתונים שאספו ב- Coinmarketcap, שווי השוק של מטבעות הקריפטו עמד על 959.53 מיליארד דולר במסחר בצהריים בסינגפור, ירידה משווי של 1.1 טריליון דולר שנרשם אתמול. 

הירידות במחירי המטבעות הווירטואלים מגיעות לאחר ראלי גדול וייתכן שהן מצביעות על השגת רווחים מצד המשקיעים. על אף הירידות, מחירו של ביטקוין נותר גבוה ביותר מ-340% מכפי שהיה לפני שנה, ובשבוע שעבר טיפס לשיא של כמעט 42 אלף דולר.

לפי ההערכות, העלייה המחודשת במחיר הביטקוין נובעת ממספר גורמים, ביניהם השתתפותם של יותר משקיעים מוסדיים. הביטקוין אף הוגדר כ"זהב דיגיטלי", כלומר נכס שהוא מקלט בטוח ומהווה גידור נגד אינפלציה.

אנליסטים בג'יי.פי.מורגן אף העריכו לאחרונה כי המחיר עשוי לטפס ל-146 אלף דולר בטווח הארוך. עם זאת, האנליסטים הדגישו כי לשם כך מחיר הביטקוין חייב להיות הרבה פחות תנודתי.

בהתאם, צ'אמאת' פליהפיטיאה (Chamath Palihapitiya ) מסושיאל קפיטל אף מאמין כי לאורך זמן מחיר הביטקוין יכול להגיע ל-100 אלף דולר ואולי אפילו ל-200 אלף דולר. "לאורך כמה זמן? אני לא יודע, אולי חמש או עשר שנים, אבל זה יגיע לשם בסוף". מנגד, יש כלכלנים, ביניהם דיוויד רוזנברג מרוזנברג ריסרץ', שטוענים כי הביטקוין הוא בועה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות