אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קפיטק הישראלית נמכרה לחברת IHS Markit בסכום המוערך בעשרות מיליוני דולרים צילום: רוני פרל

קפיטק הישראלית נמכרה לחברת IHS Markit בסכום המוערך בעשרות מיליוני דולרים

קפיטק נוסדה ב-2013 וגייסה עד היום 4 מיליון דולר בלבד. שני הצדדים סירבו להגיב על שווי הרכישה אך הוא מוערך בעשרות מיליוני דולרים. הרוכשת נסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי שוק של 35 מיליארד דולר

11.01.2021, 13:02 | מאיר אורבך
חברת הסטארט-אפ הישראלית קפיטק (Cappitech), ספקית של פתרונות דיווח רגולטורי, ניתוח ביצוע מיטבי ומודיעין עסקי לתעשיית השירותים הפיננסיים, נרכשה על ידי חברת IHS Markit, ספקית מידע קריטי, ניתוח ופתרונות פיננסיים.  

קראו עוד בכלכליסט

הטכנולוגיה של קפיטק משמשת לדיווח רגולטורי של יותר מ-10% מכלל מחזור המסחר בניירות הערך של האיחוד האירופי. החברה הישראלית שנוסדה ב-2013 גייסה עד היום 4 מיליון דולר בלבד. שני הצדדים סירבו להגיב על שווי הרכישה אך הוא מוערך בעשרות מיליוני דולרים. הרוכשת נסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי שוק של 35 מיליארד דולר.

קפיטק היא חברה ישראלית מהרצליה בבעלות פרטית אשר בראשה עומד המנכ"ל והמייסד רונן קרטיס. החברה סללה את דרכה להצלחה בזכות מספר מוצרים חדשניים ועטורי פרסים שהושקו מאז החלה את פעילותה בשנת 2016 המחוללים מהפכה בדרך שבה מוסדות פיננסיים עומדים בחובות הדיווח הרגולטורי שחלים עליהם.

החברה ביצעה גיוס הון יחיד בשנת 2018 בסך 4 מיליון דולר בהובלת 83North ומספר משקיעים פרטיים. מאז הגיוס הציגה החברה צמיחה מהירה, הגדילה את מצבת לקוחותיה פי 5, והכפילה את הכנסותיה פי 10. בחברה יותר מ-40 אנשי צוות, הפועלים ברובם בארץ והיאתמשיך לפעול כיחידה עסקית בתוך חטיבת השירותים הפיננסיים של IHS Markit ותנהל את הפעילות המשולבת של קפיטק ו-IHS Markit בתחום הדיווח הרגולטורי.

"אנו רואים ביקוש הולך וגובר לפלטפורמות דיווח חוצות גבולות שיכולות לייעל תהליכי ציות ולזהות הזדמנויות השקעה נוספות", אמר פייר חמדודי (Pierre Khemdoudi) , שותף ב-IHS Markit. "הפלטפורמה הטכנולוגית של קפיטק משלימה את מומחיותנו בדיווח רגולוטורי ושירותים גלובליים, ואנו נרגשים לספק את שירות הרגולציה הפיננסית המקיף ביותר ללקוחות".

בשנת 2019, בחרה IHS Markit בטכנולוגיה של קפיטק לפתרון הדיווח על עסקאות מימון ניירות ערך (SFTR) שלה, פתרון בו משתמשים כיום רוב לקוחותיה המרכזיים (Tier 1). רכישת קפיטק מרחיבה עוד יותר את אפשרויות הדיווח המובילות בענף של IHS Markit באמצעות פלטפורמה טכנולוגית אחידה. באמצעות אינטגרציה מלאה עם הטכנולוגיה של קפיטק ובסיס לקוחותיה, הארגון המשולב יספק לתעשיה פתרון נרחב לדרישות הדיווח הרגולטורי.

מייסד ומנכל חברת קפיטק, רונן קרטיס , צילום: רוני פרל מייסד ומנכל חברת קפיטק, רונן קרטיס | צילום: רוני פרל מייסד ומנכל חברת קפיטק, רונן קרטיס , צילום: רוני פרל

"כספקי הטכנולוגיה המובילה בתחום הדיווח הרגולטורי, אנו שמחים לעבוד עם חברה ששותפה למחויבותינו לספק פתרונות דיווח רגולטורי הטובים מסוגם, ואנו סמוכים ובטוחים כי הצלחתינו בעבודה המשותפת בעבר תוביל ליישום מוצלח של שלב הצמיחה הבאה", אמר רונן קרטיס, מנכ"ל ומייסד קפיטק. "ברצוני להודות לעובדי קפיטק על תרומתם המשמעותית, החדשנות שידענו לייצר ומסירותם הרבה, שעזרו להשיג אבן דרך חשובה זו".

בשיחה עם "כלכליסט" הוסיף קרטיס שזהו אקזיט טוב לחברה ומשקיעי החברה מאוד שמחים עליו. "אנו שמחים עם הרוכשת שאותה אנחנו מכירים כלקוח בשנתיים האחרונות. כשהם היו לקוח שלנו הם הבינו מה אנחנו מסוגלים לעשות וכי החיבור בינינו הוא מושלם. לנו יש את הטכנולוגיה שלנו והלקוחות והם חברת ענק בשווי של עשרות מיליארדים. המרכז בארץ ימשיך לפעול כרגיל, נתחבר לעסקים של IHS Markit ונוביל את העסק המשותף.

"התחושה שלי היא שמשבר הקורונה עזר כי היו הרבה דברים שבעבר דרשו פגישות וכיום הסתדרו בעזרת שיחות וידאו בלבד", אומר קרטיס, "גייסנו מעט מאוד כסף ורובו עדיין בקופה. מהיום הראשון רצינו לייצר הכנסות. אנחנו לא מנסים לייצר עולם חדש אלא פותרים בעיה עסקית מאוד ברורה. יש לחברה שלנו חזון של הובלת התחום והיה ברור לנו ששילוב עם הרוכשת יהפוך אותו לקל ומהיר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות