אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירוע סייבר ב-FXCM: "האקרים פרצו למערך הנתונים" צילום: Depositphotos

אירוע סייבר ב-FXCM: "האקרים פרצו למערך הנתונים"

החברה הודיעה לרשות ניירות ערך כי אתמול גילו שגורם בלתי מורשה פרץ למערך הנתונים הממוחשב של החברה והעתיק ממנו מידע; עד כה, למיטב ידיעתם של אנשי החברה, לא נשקפת סכנה לכספי הלקוחות, לפרטי חשבונות הבנק ולסיסמאות הכניסה לחשבונות. מערכת המסחר פועלת כסדרה

11.01.2021, 19:09 | יניב רחימי

זירת הסוחר FXCM דיווחה לרשות ניירות ערך על אירוע סייבר. לפי הדיווח, אתמול (א') בשעות הבוקר גילו ב-FXCM שגורם בלתי מורשה פרץ למערך הנתונים הממוחשב של החברה והעתיק ממנו מידע, לרבות תיעוד של שיחות בין לקוחות לבין נציגי החברה.

בשלב זה בחברת FXCM בוחנים את מקורות הפריצה ואת היקף המידע שהועתק. זירת המסחר ציינה בהודעתה כי ככל שהבדיקה תעלה כי הועתקו פרטים אישיים של לקוחות, היא תמסור ללקוחות הרלוונטיים מידע בדבר הפרטים המצויים בידי אותו גורם בלתי מורשה שפרץ למערך הנתונים הממוחשב.

אילוסטרציה, צילום: Depositphotos אילוסטרציה | צילום: Depositphotos אילוסטרציה, צילום: Depositphotos

עוד עולה מהדיווח של FXCM שעד כה, למיטב ידיעת החברה, לא נשקפת סכנה לכספי הלקוחות, לפרטי חשבונות הבנק ולסיסמאות הכניסה לחשבונות, וכן שמערכת המסחר פועלת כסדרה.

בדיווחים קודמים של FXCM החברה פירטה את גורמי הסיכון שעמם היא מתמודדת, לרבות סיכוני סייבר ו-IT שהוגדרו כבעלי מידת השפעה גדולה על עסקי החברה. סיכונים אלו כוללים תרחיש שבו מערכות המסחר והשרתים של החברה יחדלו מלפעול לתקופה ממושכת או שתתבצע חדירה פוגענית ובלתי מורשית של צדדים שלישיים למערכות המחשוב של החברה.

FXCM היא ברוקר בינלאומי המספק שירותי מסחר מקוון בשוק מטבע חוץ. מטה החברה נמצא בניו יורק, והיא מפעילה למעלה מ-10 סניפים בעולם. החברה מציעה מסחר מקוון במגוון נכסים כגון צמדי מטבעות, חוזי הפרשים על סחורות ומדדי מניות מובילים בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות