אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן סקיי רוכשת את חברת התוכנה NG Soft מידי באטמ צילום: יאיר שגיא

בלעדי לכלכליסט

קרן סקיי רוכשת את חברת התוכנה NG Soft מידי באטמ

תג המחיר של החברה הנרכשת עומד במו"מ על 85 מיליון שקל. החברה שעוסקת בפיתוח תוכנה רשמה במחצית הראשונה של 2020 הכנסות בקצב שנתי של 40 מיליון דולר. קרן סקיי מתכוונת למזג אותה לתוך אזטק וליצור מהן קבוצת IT חדשה וגדולה

12.01.2021, 08:02 | גולן חזני

באטמ מעדיפה להתרכז בקורונה: חברת באטמ שנסחרת בתל אביב ולונדון, ויותר מהכפילה את שוויה בשנה האחרונה ב"זכות" מגפת הקורונה, לשווי של 1.7 מיליארד שקל, החליטה להיפטר מחברת התוכנה NG Soft שאינה נמצאת בפעילות הליבה שלה.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי באטמ, המנוהלת על ידי צבי מרום, מנהלת מו"מ מתקדם מאוד למכירת פעילות NG Soft לידי קרן סקיי תמורת 85 מיליון שקל, וכי העסקה צפויה להיחתם בזמן הקרוב. באטמ מחזיקה ב־87% ממניות החברה הנרכשת וביתר מחזיקים העובדים. לפני המכירה תחלק החברה דיבידנד לבעלי המניות שלה, ויחד עם החזר הלוואת בעלים תגיע התמורה שתקבל באטמ ל־105 מיליון שקל.

ד"ר צבי מרום, צילום: יובל חן ד"ר צבי מרום | צילום: יובל חן ד"ר צבי מרום, צילום: יובל חן

הבוננזה של הקורונה

באטמ, שעוסקת בפיתוח וייצור מערכות תקשורת ומכשור רפואי לבדיקות מעבדה רפואית, פיתחה ערכות בדיקה ביתיות לקורונה שמאפשרות מציאת מחלות בדרכי הנשימה בתוך שעה. מכירות בדיקות הקורונה שהיוו 31 מיליון דולר מהכנסות כוללות של 77 מיליון דולר שרשמה באטמ בינואר־יוני 2020, אלה הביאו אותה לשווי של יותר מ־2 מיליארד שקל, שממנו ירדה בחודשים האחרונים. החברה הנרכשת עוסקת בפיתוח תוכנה, ומעסיקה 200 עובדים מפתח תקוה ועומר, ומנוהלת על ידי שי זינגר.

NG Soft מתמחה בפיתוח פתרונות תוכנה מתקדמים, אתרי אינטרנט, סייבר, אפליקציות סלולריות, מערכות משובצות מחשב וממשק משתמש. היא סיימה את המחצית הראשונה של 2020 עם הכנסות של 20 מיליון דולר, קצב הכנסות שנתי של 40 מיליון דולר שמהווה צמיחה של 5% לעומת 2019. בשנת 2013 רכשה NG Soft את חברת וובלוג'יק תמורת קצת פחות ממיליון דולר.

אמיר ארבן, שותף מנהל בקרן סקיי, צילום: יח"צ אמיר ארבן, שותף מנהל בקרן סקיי | צילום: יח"צ אמיר ארבן, שותף מנהל בקרן סקיי, צילום: יח"צ

קרן סקיי המנוהלת בידי ניר דגן וצבי יוכמן ככל הנראה תמזג את NG Soft לתוך חברת אזטק טכנולוגיות שאותה רכשה בספטמבר 2019 תמורת עשרות מיליוני שקלים, וליצור מהן קבוצת IT חדשה גדולה ורווחית בהיקף מכירות של 200 מיליון שקל בשנה. אזטק, שיושבת במודיעין ומעסיקה כמה עשרות עובדים, מטמיעה את סביבת הענן של מיקרוסופט אצל חברות עסקיות ותומכת בהן, וכן מנהלת הסכמי רישיונות תוכנה של מיקרוסופט ושל יצרנים נוספים. מנכ"ל החברה הוא מרק בלנק, לקוחותיה נעים מחברות סטארט־אפ ועד חברות גדולות. 

גיוסים של 450 מיליון דולר

קרן סקיי (SKY) שהוקמה ב־2005 מתמחה בהשקעות בחברות ישראליות בוגרות בתחומי פעילות מגוונים, ומאופיינת במעורבות גבוהה בתהליך יצירת הערך בחברות הפורטפוליו שלה לאורך השנים ובמערכת שותפויות מוצלחת עם יזמים ומנהלים.

סקיי גייסה 450 מיליון דולר בשלוש קרנות, והיא מנוהלת על ידי השותפים צביקה יוכמן, ניר דגן, אמיר ארבן - שמנהל את המגעים עם באטמ - ציון אגיב, ליאת פייקין־בנימיני, רון הוכמן ומיטל הלר.

בין המימושים הבולטים של קרן סקיי ה=ניתן למנות את נטלי שנמכרה לתאגיד הסיני הבינלאומי סנפאואר, ספקטרוניקס שנמכרה לאמרסון האמריקאית, מרמנת שנמכרה לחברת טלרד הציבורית, גסטטנרטק שנמכרה למטריקס ומרינה פרטיות הגליל שנמכרה לאחרונה לקרן גרין לנטרן ודיסקונט השקעות. בין השקעותיה של קרן סקיי: איידיגיטל, GROO (לשעבר גרופון), א.ל. מסננים ואזטק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות