אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי חברת חשמל להנהלה: "נפסיק לקדם את הרפורמה" צילום: אלעד גרשגורן

בלעדי לכלכליסט

עובדי חברת חשמל להנהלה: "נפסיק לקדם את הרפורמה"

במכתב ששלחו עובדי החברה למנכ"ל עופר בלוך נכתב כי בשל הכוונה למכור את תחנת הייצור אשכול בפעימות "איננו מחויבים לרפורמה במשק החשמל". החשש הוא מעלייה בתעריף לצרכנים

12.01.2021, 07:12 | ליאור גוטמן

שנתיים וחצי לאחר חתימת הרפורמה בחברת החשמל, ועד העובדים הודיע להנהלת החברה שהוא מפסיק לקדם אותה. הדברים נמסרו במכתב ששלח יו"ר ועד העובדים של החברה דוד (מיקו) צרפתי למנכ"ל החברה עופר בלוך.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת צרפתי, בחודשים האחרונים ההנהלה והחברה מפירים לכאורה הסכמות עם העובדים, כולל קידום אגירת חשמל ברשת או התקנת "מונה דיגיטלי" לניטור הצריכה בזמן אמת. אולם מה שהכריע את הכף היה הגילוי של הוועד מלפני כמה ימים שהרגולטור (רשות החשמל) פרסם שימוע לקראת מכירת תחנת הכוח באשדוד (תחנת אשכול) במתווה של פעימות ולא כמקשה אחת.

יו"ר ועד עובדי חברת חשמל דוד צרפתי. "הממשלה מפירה בבוטות את הרפורמה", צילום: אוראל כהן יו"ר ועד עובדי חברת חשמל דוד צרפתי. "הממשלה מפירה בבוטות את הרפורמה" | צילום: אוראל כהן יו"ר ועד עובדי חברת חשמל דוד צרפתי. "הממשלה מפירה בבוטות את הרפורמה", צילום: אוראל כהן

"אף גורם בממשלה או בחברת החשמל לא טרח ליידע אותנו על כך. כל שינוי במתווה המכירה של האתר ללא הסכמת ארגון העובדים וההסתדרות מהווה הפרה בוטה של ההסכם הקיבוצי שנחתם מולנו", טוען צרפתי.

תחנת הכוח אשכול מועמדת למכירה במסגרת הרפורמה, כחלק ממכירת חמש תחנות כוח לשוק הפרטי שכבר מביאות לירידה בתעריפי החשמל. החשש הוא שצרפתי יקפיא את שיתוף הפעולה בין העובדים להנהלה, והציבור יפסיק ליהנות מירידת התעריפים. חשמל בשנים הבאות.

"לנוכח ההפרות הבוטות של הרפורמה על ידי הממשלה אנו מודיעים לכם, כי ארגון העובדים רואה עצמו מעתה והלאה משוחרר מכבלי הרפורמה לרבות בכל הקשור להמשך העבודה על מכירת אתרי הייצור", מסכם צרפתי.

מחברת החשמל בחרו לא להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות