אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סגן השר לשעבר נכנס לבורסה: אב-גד גייסה 58 מיליון שקל באג"ח צילום: עמית שעל

סגן השר לשעבר נכנס לבורסה: אב-גד גייסה 58 מיליון שקל באג"ח

חברת הנדל"ן המשפחתית שהיו"ר שלה הוא סגן השר לשעבר מיכאל רצון זכתה בשלב המוסדי לביקושים כמעט כפולים מהסכום שביקשה לגייס; בשלב הציבורי מתכננת החברה לגייס עוד 1.8 מיליון שקל, כך שהיקף הגיוס יעמוד על 60 מיליון שקל

12.01.2021, 10:24 | חזי שטרנליכט

חברת הנדל"ן המשפחתית אב-גד, שבתפקיד היו"ר שלה עומד סגן השר לשעבר מיכאל (מיקי) רצון, השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בגיוס האג"ח שהיא מבצעת וגייסה 58.2 מיליון שקל. בשלב הציבורי צפויה החברה לגייס עוד 1.8 מיליון שקל נוספים, כך שהיקף הגיוס הכולל נאמד בכ-60 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

החברה רשמה ביקושים של 116 מיליון שקל וגייסה את החוב בריבית של 5.9%. את הגיוס הובילו פועלים אי.בי.אי ואפסילון חיתום.

מיכאל רצון, צילום: עמית שעל מיכאל רצון | צילום: עמית שעל מיכאל רצון, צילום: עמית שעל

אגרות החוב שמגייסת אב-גד הן אגרות שקליות בריבית קבועה ובמח"מ של 2.6 שנים. הקרן עומדת לפירעון בארבעה תשלומים לא שווים, כאשר התשלום הראשון ישולם ב-31 בדצמבר 2021 והאחרון ב-30 ביוני 2024. הריבית על האג"ח חצי שנתית, ותשולם החל מ-30 ביוני 2021 ועד יוני 2024. אגרות החוב מגובות בעודפים משבעה פרויקטים של החברה.

החברה הוקמה ב-1996 ובעל השליטה בה הוא בנו של היו"ר, ראם רצון, המחזיק ב-85% מהון המניות שלה ומכהן בתפקיד המנכ"ל. היתרה של המניות מוחזקת בידי עמית גלר המכהן כסמנכ"ל הפיתוח העסקי. כמו כן, מהנדס החברה, עודד רצון, הוא בנו של מיכאל ואחיו של המנכ"ל.

מיכאל רצון אמר הבוקר (ג') כי "זהו צעד ראשון עבורנו כחברה ציבורית, ואנו רוצים להודות לציבור המשקיעים על האמון שניתן בנו, בתקופה מאתגרת זו. בעזרת היכולות שנבנו בחברה וההון שגויס נמשיך להצמיח את החברה ונשמר את מעמדנו כגוף מוביל בתחום ההתחדשות העירונית בישראל״.

לאב-גד יש כיום 13 פרויקטים בהקמה או לקראת ביצוע, הכוללים כ-210 יחידות דיור לשיווק, מתוכן נמכרו כ-69 יחידות דיור והרווח הצפוי בגינן הינו כ-79 מיליון שקל. מעבר לפרויקטים אלה, לחברה יש כ-20 פרויקטים הנמצאים בייזום, מתוכם 11 בתהליכי היתר ותשעה בתהליכי תב"ע, כאשר פרויקטים אלה כוללים כ-1,648 יחידות דיור לשיווק. מאז הקמתה, יזמה והקימה אב-גד מעל 500 יחידות בעשרה פרויקטים שונים. כיום מעורבת החברה בפרויקטים בהיקף כולל של כ-210 יח"ד בהקמה או לקראת תחילת ביצוע ומעל 2,700 יח"ד בשלבי תכנון שונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות