אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות הגז תממן חיבור לרשת של חמישה בתי חולים - בעלות של 37 מיליון שקל צילום: פיוטר פליטר

רשות הגז תממן חיבור לרשת של חמישה בתי חולים - בעלות של 37 מיליון שקל

בתי החולים שמתוכננים להסב את סל הדלקים שלהם מסולר לגז הם שיבא תל השומר, בילינסון, אסותא ברמת החייל, רמב"ם וגליל מערבי. לפי הרשות, המהלך יושלם תוך 3 שנים, כאשר התוכנית היא לא לספק רק גז - אלא לנצל את החיבור להקמת תחנות כוח זעירות שיספקו גם חשמל וקיטור

12.01.2021, 11:26 | ליאור גוטמן

רשות הגז שבמשרד האנרגיה הודיעה היום (ג') על העברת מענקים בהיקף של כ-37 מיליון שקל לטובת חיבור חמישה בתי חולים לרשת החלוקה של הגז הטבעי. בתי החולים שמתוכננים להסב את סל הדלקים שלהם מסולר לגז הם שיבא תל השומר ברמת גן (תחנת כוח של 16 מגה וואט), בילינסון בפתח תקווה (5 מגה וואט), אסותא ברמת החייל (2.7 מגה וואט), רמב"ם בחיפה (5 מגה וואט) וגליל מערבי בנהריה (3.5 מגה וואט).

לפי הרשות, המהלך יושלם תוך 3 שנים, כאשר התוכנית היא לא לספק רק גז - אלא לנצל את החיבור להקמת תחנות כוח זעירות ("תחנות מכולה") שיספקו חשמל וקיטור.

קראו עוד בכלכליסט

הנחת צינור גז טבעי, צילום: דוברות נתיבי הגז הטבעי לישראל הנחת צינור גז טבעי | צילום: דוברות נתיבי הגז הטבעי לישראל הנחת צינור גז טבעי, צילום: דוברות נתיבי הגז הטבעי לישראל

התוכנית הממשלתית לחיבור מפעלים יצאה לדרך לפני מספר שנים, ועד היום חוברו ביה"ח קפלן שברחובות וסורוקה בבאר שבע. לפי משרד האנרגיה, בתכנון לחבר גם את ביה"ח פוריה בטבריה, ביה"ח אסף הרופא בבאר יעקב, ביה"ח ברזילי באשקלון וביה"ח הדסה בירושלים. שאר בתי החולים יחוברו עד אמצע העשור, כך שבשורה התחתונה המדינה תחבר 18 בתי חולים ממשלתיים ולא ממשלתיים, כאשר הצריכה השנתית שלהם נאמדת ב-132 מיליון קוב גז טבעי בשנה.

"במסגרת מדיניות 2030 להעברת ישראל מאנרגיה מזהמת לגז טבעי ואנרגיית השמש, אנו פועלים כל העת לחיבור בתי החולים בכל רחבי המדינה לגז טבעי, שיחליף את המזוט והסולר המזהמים שבהם הם משתמשים מזה עשרות שנים. המעבר לגז טבעי יאפשר להוריד את זיהום האוויר", מסכם שר האנרגיה, יובל שטייניץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות