אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמק הסיליקון של אזור השרון – אזור התעסוקה נווה נאמן הדמייה: Evolve Media

עמק הסיליקון של אזור השרון – אזור התעסוקה נווה נאמן

מגפת הקורונה גרמה לתאוצה של תהליכים שונים בשוק התעסוקה ובשנים הקרובות צפויות להוביל אותו שתי מגמות בולטות בישראל. פיתוח המטרו והרכבת הקלה אשר יגדילו משמעותית את הנגישות למרכז הארץ מהערים השונות ומאזורי התעסוקה שלהן והרצון של רבים לעבוד ליד הבית

14.01.2021, 11:49 | בשיתוף סופרין - וייס

אזור התעסוקה נווה נאמן בהוד השרון הוא אחד מאזורי התעסוקה הגדולים בשרון ומשתרע כבר היום על פני כ 296 דונם. מדובר באזור שזוכה לאחרונה לביקוש גבוה בעיקר בשל העובדה שהוד השרון לא פעלה מספיק לפתח עד השנים האחרונות את אזור התעסוקה שלה מה שגרם למרבית תושביה לעבוד מחוץ לעיר . מצד שני זהו אזור שמשך בשנים האחרונות את מיטב חברות ההיטק ונמצא בדרך להפיכתו ל "עמק הסיליקון" של אזור השרון.

כבר היום מאכלסות את האזור חברות כמו אלוט תקשורת, AMY TECHNOLOGIES Qualcomm,Matrix שפתחה באזור התעסוקה מרכז פיתוח שלישי , MSD, Bayer ועוד. גם אשטרום נכסים מחזיקה ב-3 בנייני משרדים במתחם ובהם כ-72 אלף מ"ר המושכרים במלואם לחברות הייטק וביו-טק. אחד הפרויקטים המרכזיים שיתאכלסו בקרוב באזור התעסוקה המתחדש נווה נאמן הוא פרויקט Milestone, מתחם בשימושים מעורבים של תעסוקה ,מסחר ומשרדים אותו מקימות בימים אלה הקבוצות סופרין ווייס.

אזור התעסוקה נווה נאמן, הדמייה: Evolve Media אזור התעסוקה נווה נאמן | הדמייה: Evolve Media אזור התעסוקה נווה נאמן, הדמייה: Evolve Media

בשל העובדה שהרשות כמעט ולא פיתחה את אזורי התעסוקה שלה כאמור בשנים האחרונות, כיום היא מקדמת תכנית להוספת זכויות בניה והרחבת האזור אשר תביא להוספת 63 דונם נוספים, בהם יהיו 135,000 מ''ר שטחי בנייה אשר יכללו מסחר ותעסוקה הכוללים הרחבה של תעשיות ההייטק . באזור התעסוקה נווה נאמן כיום למעלה מ- 70 חברות, מתוכן כ-30 חברות היי-טק ובנוסף כ- 50 עסקים קטנים. בחברות עובדים כ- 3,800 עובדים, מתוכם כ- 2,300 בחברות ההיי-טק ובנוסף כ- 500 עובדים בעסקים הקטנים.

מדובר במתחם מחולל תנועה ואחד המתחמים הנגישים בארץ , וככזה הוא אטרקטיבי מאוד בקרב חברות השוקלות להעתיק אליו את מקום מושבן. הוא נמצא בסמוך לחיבור של העיר עם כביש 5 (צומת ירקון) וקניון שרונים של חצי חינם ובמרחק של 4 דקות נסיעה מכביש 531. בעתיד צפוי להיפתח מחלף שיוביל לתע"ש השרון, צומת ירקון וחיבור נוסף לדרך הים. בעיר ישנן שלוש תחנות רכבת: סגולה, סוקולוב ותחנת ה"ה כאשר קיים מערך שאטלים- הסעות ללא עלות לעובדי אזור התעסוקה מתחנת הרכבת סגולה וחזרה.

ממערב ומדרום לאזור התעסוקה מקיף אותו פארק ענק של כ 1400 דונם בהיקף המתחבר לפארק הירקון. הפארק כולל גם אגם אקולוגי מרשים לו אגני אחו לח, מתחמי נופש , פנאי וספורט ושבילי אופניים כמו גם דופן עירונית לאגם שהוקמה על ידי טיילת הולכי רגל עם חזית מסחרית.

עמק הסיליקון של אזור השרון, הדמייה: Evolve Media עמק הסיליקון של אזור השרון | הדמייה: Evolve Media עמק הסיליקון של אזור השרון, הדמייה: Evolve Media

קבוצת הרכישה אותה גיבשו קבוצת סופרין, העוסקת בייזום, ניהול והקמה של פרויקטים נדל"ניים למגורים, משרדים , מסחר ולוגיסטיקה, וקבוצת וייס העוסקת בין השאר בניהול, ייזום והשבחה של נכסי נדל"ן בארץ ובעולם, החלה כאמור את בניית הפרויקט שיכלול שני מגדלי משרדים ומסחר בני כ 10 קומות כל אחד, בתכנון משרד האדריכלים ברעלי לויצקי כסיף. כעת נותרו לשיווק שטחי משרדים אחרונים בעלות של החל מ 9,900 ₪ למ"ר. כל יחידה של משרד מקבלת גם 3 חניות תת קרקעיות שיעמדו לרשותה. הקבוצות צופות כי בעקבות קבלת היתר הבנייה ועם ההתקדמות בבנייה צפויה עלייה במחירים – כך שהמחיר למ"ר יקפוץ לכ-13,000 שקל לפני האכלוס.

צחי סופרין, בעלים של קבוצת סופרין: ״ פרויקט Milestone אופיין בביקוש מאוד גבוה בזכות מחירי הכניסה אבל גם בשל מיקומו באזור התעסוקה נווה נאמן בהוד השרון המסתמן כאחד ממתחמי העסקים החדשים והאטרקטיביים ביותר מחוץ לתל אביב ומספק אפשרויות של עבודה בקרבת הבית לתושבים רבים בעיר. זהו אחד מאזורי התעסוקה ההומוגניים החדשים שהתפתחו לאחרונה מחוץ לתל אביב. אזורים דומים מתפתחים בפתח תקווה, כפר סבא, בני ברק, וגבעתיים ומהווים אלטרנטיבה נוספת למשקיעים ולמשתמשי קצה, לאזורי התעסוקה המסורתיים בתל אביב, אך במחירים נמוכים יותר ובקרבת הבית שלהם. דבר נוסף הוא נושא הנגישות והתחבורה שהפכה לנושא אקוטי בשנים האחרונות בהקשר לניוד אל המשרד וחזרה ממנו ויש לה השפעה משמעותית על איכות החיים כמו גם החלטות על רכישת דירות למגורים. לאור הגודש והעומס הכבד שיש בכבישים נוצר הפסד של שעות עבודה ופנאי. רשויות מקומיות, הרוצות להוריד את רמת היוממות, לשפר את איכות החיים של תושביהן ולמשוך תושבים חדשים לעיר, חייבות לקחת זאת בחשבון בעת הקמה ותכנון אזורי תעסוקה ומסחר."

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות