אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר: יינות ביתן תשלם בינתיים 5 מיליון שקל ללב ברון; הליך העיקול יוקפא צילום: צביקה טישלר

פרסום ראשון

הסדר: יינות ביתן תשלם בינתיים 5 מיליון שקל ללב ברון; הליך העיקול יוקפא

הרשת תשלם את הכסף על חשבון הלוואות בסך 35 מיליון שקל שלב ברון טוענת שסיפקה לה. בקשת העיקול הזמני שהגישה יבואנית המלט נגד הרשת ונחום ביתן תוקפא לחודשיים

12.01.2021, 16:17 | ליטל דוברוביצקי

בכפוף לאישור בית המשפט, רשת יינות ביתן תשלם בשלב זה 5 מיליון שקל לחברת לב ברון על חשבון הלוואות בסך 35 מיליון שקל שסיפקה לטענתה לרשת יינות ביתן. עוד הוסכם כי הליך בקשת העיקול הזמני שהגישה לב ברון נגד הרשת ונחום ביתן יוקפא לחודשיים עד אמצע מרץ. ככל שבמהלך תקופת ההקפאה ייחתם ויושלם (קלוזינג) הסכם השקעה ביינות ביתן, ינהלו הצדדים משא ומתן בתום לב על סכום יתרת ההלוואות.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן הוסכם כי סכום הפירעון החלקי (5 מיליון שקל -ל.ד) יקוזז מסכום יתרת ההלוואות שתידרש יינות ביתן לפרוע ללב ברון ו/או לנחום ביתן על פי כל הסכם או פסק דין שיינתן בקשר עם החזר ההלוואה. הצדדים הבהירו כי אין בביצוע הפירעון החלקי כדי להוות הסכמה מצד לב ברון או מצד נחום ביתן בכך שההלוואות ניתנו על ידי לב ברון לנחום ביתן או כי נחום ביתן העמיד את ההלוואות כ"הלוואת בעלים" ליינות ביתן.

בכפוף להסכמה על סכום יתרת ההלוואות לפירעון, תיפרע יתרת ההלוואות במספר תשלומים עד לסוף יוני 2021 ועם הפירעון יאשרו לב ברון ונחום ביתן כי אין להם כל טענות, דרישות או תביעות כנגד רשת יינות ביתן בגין ההלוואות. ההסדר וביצועו כפופים לקבלת אישורם של הבנקים המממנים של יינות ביתן לביצוע הפירעון החלקי עד ל-17 בינואר .

סניף יינות ביתן בתל אביב, צילום: אוראל כהן סניף יינות ביתן בתל אביב | צילום: אוראל כהן סניף יינות ביתן בתל אביב, צילום: אוראל כהן

עוד הוסכם, כי יינות ביתן מתחייבת שעד לתום תקופת ההקפאה לא תבוצע שום מכירה של נכסים של יינות ביתן ו/ או של חברות בנות בשליטתה, ולא יתבצע שום תשלום שאינו במהלך העסקים הרגיל של החברה. "בתום תקופת ההקפאה תודיע לב ברון לבית המשפט על חידוש ההליכים, אלא אם כן לפני אותו מועד יסכימו הצדדים אחרת, ובמקרה כזה יגישו הצדדים הודעה משותפת לבית המשפט". בית משפט התבקש לשריין מועד דיון למחצית השנייה של מרץ 2021, להמשך דיון בבקשת העיקול שהגישה לב ברון , וזאת למקרה שבתום תקופת ההקפאה, לא יעלה בידי הצדדים להגיע להסדר כולל.

הבקשה לאישור ההסדר הוגשה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב לשופט עודד מאור לאחר שהתקיים השבוע דיון בעניין. זאת, בנוגע לבקשה למתן צווי עיקול זמניים שהוגשה לאחרונה במעמד צד אחד כנגד נחום ביתן ורשת יינות ביתן שאותה ייסד. זאת בטענה לאי החזר הלוואה בסך כ-35 מיליון שקל. הבקשה למתן עיקולים הוגשה על ידי חברת לב ברון קומודיטיס העוסקת ביבוא מלט וחומרי גלם לבנייה ונמצאת בבעלות מי שהיה ידיד של נחום ביתן, בנימין ברון. בית משפט לא הוציא צווי עיקול במעמד צד אחד.

בשבוע שעבר ביקש נחום ביתן מבית המשפט באמצעות עו"ד ארז דר לולו ועו"ד עומר מאירי ממשרד ליפא מאיר שלא להטיל על חשבונותיו עיקולים זמניים, אבל כן לקבל הבקשה להטיל עיקולים זמניים על הרשת שייסד, יינות ביתן. זאת, מאחר וטען כי רשת יינות ביתן תחת הנהלתה החדשה "מתכחשת באופן לא ראוי לחובתה לשאת בהחזר ההלוואות... התנהגותה של יינות ביתן תחת הנהלתה הנוכחית אינה הוגנת ואינה מקובלת". מנגד, טענה הרשת כי הגורם החייב לחברת לב ברון הוא נחום ביתן ולא הרשת וכי

מדובר בהלוואת בעלים של ביתן.

את לב ברון מייצג עו"ד גלעד ברגמן, את הרשת מייצג עו"ד ישראל פפר ממשרד מיתר ואת נחום ביתן מייצג עו"ד ארז דר-לולו ועומר מאירי ממשרד ליפא מאיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות