אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפתרה התעלומה: מהו המיקום המדויק של אנטנות דור 5 צילום: Nokia

נפתרה התעלומה: מהו המיקום המדויק של אנטנות דור 5

למרות מעטה הסודיות וסירובן של חברות התקשורת לגלות היכן ממוקמות האנטנות, בשל החשש מונדליזם, כלכליסט מצא כי ניתן לגלות את המיקום המדויק של אנטנות דור 5 באתר המפות הממשלתי govmap

13.01.2021, 16:52 | אביאור אבו

אנטנות דור 5 מתחילות אט־אט למלא את הנוף השכונתי, חברות התקשורת החלו למכור חבילות ייעודיות לדור החדש, אך תעלומה אחת עדיין נשארה: היכן מוצבות האנטנות החדשות?

חברות התקשורת מסרבות לחשוף את המיקומים המדויקים, אך מבדיקת "כלכליסט" עולה כי תוכלו למצוא אותם בקלות באתר המפות הממשלתי govmap.

קראו עוד בכלכליסט

אחת הסיבות המרכזיות למעטה הסודיות של החברות היא חששן מפני ונדליזם והשחתה של האנטנות מצד מתנגדי דור 5, כפי שמתרחש בערי אירופה. מיקומי האנטנות הם מידע חשוב למשתמש השוקל לשדרג את חבילת הסלולר שלו.

אנטנה דור 5. חברות התקשורת חוששות מהשחתה, צילום: Nokia אנטנה דור 5. חברות התקשורת חוששות מהשחתה | צילום: Nokia אנטנה דור 5. חברות התקשורת חוששות מהשחתה, צילום: Nokia

מעבר לכך, כדי ליהנות מהטכנולוגיה החדשה, יש צורך להצטייד במכשיר תומך. חברות התקשורת החלו בהקמה ושדרוג של אתרי סלולר לפני מספר חודשים, ואף הצהירו כי פרסו כל אחת כ־250 אתרים ברחבי הארץ. מלבד פלאפון, שמתפעלת רשת באופן עצמאי, שתי קבוצות חולקות רשת משותפת: פרטנר עם HOT מובייל; וסלקום עם אקספון, המחזיקה במותג we4G.

החברות הזדרזו לפרוס אתרים שכן הן צפויות לקבל, בהתאם להתקדמות בפריסה ובשיטת כל הקודם זוכה, מענקים בגובה 200 מיליון שקל. בשנה הראשונה לכל קבוצה צריכות להיות לפחות 350 אנטנות, ובשנה הרביעית לפחות 1,500 אנטנות. החברות נדרשות להשלים פריסה כלל־ארצית בתוך חמש שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות