אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים נקש מכניסים את ארקיע לבורסה בת"א - באמצעות מיזוג עם שלד בורסאי

בלעדי לכלכליסט

האחים נקש מכניסים את ארקיע לבורסה בת"א - באמצעות מיזוג עם שלד בורסאי

בעלי השליטה בחברת התעופה חתמו על מזכר הבנות למיזוג עם חברת שלד, שיעניק לארקיע שווי של 100 מיליון שקל; האחים נקש מחזיקים ב-70% ממניות ארקיע - העובדים מחזיקים ב-30% מהמניות

12.01.2021, 20:30 | גולן חזני

מהלך מפתיע בענף התעופה. לכלכליסט נודע כי האחים נקש חתמו הערב על מזכר כוונות להכנסתה של חברת התעופה ארקיע לבורסה בתל אביב. הצעד יתבצע  באמצעות מיזוג עם שלד בורסאי ושווי החברה במהלך יעמוד על 100 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

המיזוג צפוי לצאת לפועל עוד לפני  המיזוג של ישראייר עם חברת בי.ג'י.איי. שבשליטת רמי לוי וחיים שלום לפי שווי של 161 מיליון שקל.

ארקיע נחשבת לפחות אטרקטיבית מישראייר למרות צי המטוסים העדיף והגדול יותר שלה. זאת בשל רמת חוב גבוהה יותר ובשל העובדה שישראייר נחשבת לחברת תיירות ותעופה, ומחזיקה בפעילות תיירות פנים וחוץ משמעותית.

שתי החברות נפגעו כמו חברות תעופה אחרות בצורה קשה מהקורונה בשנה האחרונה והכנסותיה של ארקיע שהשביתה בניגוד לישראייר את הקו לאילת, כמו גם את הקווים לחו"ל, היתה משמעותית בהרבה. האחים נקש מחזיקים ב-70% ממניות ארקיע ואילו העובדים מחזיקים ב-30% האחרים.

ישראייר יצאה למכירה במהלך של מכרז לפני כשלושה חודשים, שאותו הוביל מפרק אי.די.בי פיתוח, עו"ד אופיר נאור. חמש חברות ניגשו לשלב הראשוני של המכרז, כולל כנפיים בעלת השליטה לשעבר באל על, וכך גם וארקיע שהציעה להתמזג עם ישראייר. ההצעה נדחתה ע"י מחזיקי האג"ח של אידיבי פיתוח שהיו מעוניינים לקבל כסף במזומן, מול מיזוג שיניב להם תמורה עתידית בלבד..

המאבק על ישראייר עורר גלים וידיעות רבות בכלי התקשורת. זאת בשל התמודדות משולשת של מוטי בן משה באמצעות דור אלון, רמי לוי ושלום חיים באמצעות בי.ג'י.איי, שלד בורסאי, וכן יגאל דימרי. בן משה הגיש את ההצעה הגבוה ביותר  אבל באותו יום הודיע דימרי כי הוא מעלה את הצעתו ל-170 מיליון שקל, 2 מיליון מעל ההצעה של בן משה. האחרון פנה בערעור לבית המשפט המחוזי שקבע סיבוב התמחרות נוסף, שבו זכה הפעם רמי לוי.

ההערכות היו שהמפסידים במכרז ינסו לרכוש את ארקיע, כפרס ניחומים אבל בן משה הגיש בקשה לעיכוב ביצוע המכירה לרמי לוי לבית המשפט העליון. ארקיע לא המתינה ומסתבר כי פנתה למהלך דומה והצליחה אף להקדים את המתחרה שלה. עיסקת מיזוג עם השלד הבורסאי כפופה לבדיקות נאותו של 30 יום בסיומם תיחתם העיסקה ותושלם.

אבי נקש מבעלי השליטה בארקיע אבי נקש מבעלי השליטה בארקיע אבי נקש מבעלי השליטה בארקיע

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות