אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות הקורונה: דירוג האשראי של חברת רפאל בשיא צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

למרות הקורונה: דירוג האשראי של חברת רפאל בשיא

S&P החליטה לשמור על יצרנית כיפת ברזל בדירוג A-, הגבוה ביותר שקיבלה חברה ישראלית שלא מהמגזר הפיננסי. רפאל הנפיקה ב-2017 אג"ח לא סחיר למוסדיים ב-1.5 מיליארד שקל

12.01.2021, 21:14 | אודי עציון

למרות משבר הקורונה והחשש שיביא לקיצוץ תקציבי ביטחון בארץ ובעולם, חברת הדירוג S&P העניקה לרפאל דירוג אשראי בינלאומי A- זו השנה הרביעית ברציפות - הגבוה ביותר שקיבלה חברה ישראלית שלא מהמגזר הפיננסי.

קראו עוד בכלכליסט

רפאל היא חברה ממשלתית, ובניגוד לאלביט מערכות הנסחרת בבורסה בתל אביב והתעשייה האווירית שאמורה לצאת להנפקה בתל אביב בחודשים הקרובים, לא מתוכננת לה הנפקה ציבורית. אולם החברה הנפיקה ב-2017 אג"ח בלתי סחיר לגופים מוסדיים בסך 1.5 מיליארד שקל.

לפי S&P , לאחר שבחנה את הפרמטרים הפיננסיים, הניהוליים והטכנולוגים של רפאל במהלך שנת 2020, הוחלט לשמר את הדירוג הישראלי המושלם של רפאל AAA , לצד הדירוג הבינלאומי שעומד על -A.

כיפת ברזל, צילום: איי אף פי כיפת ברזל | צילום: איי אף פי כיפת ברזל, צילום: איי אף פי

"הערכת הפרופיל העסקי שלנו נתמכת ביכולותיה הטכנולוגיות הגבוהות של רפאל, והעובדה שהיא מייצרת מערכות בעלות עליונות טכנולוגית על פני המתחרים", נכתב בהודעת הדירוג, "הערכתנו נתמכת גם במעמדה של רפאל כספקית ראשית של מערכות הגנה, המספקת את הידע והטכנולוגיה תוך שיתוף פעולה עם גורמים חיצוניים. המערכות שמייצרת רפאל הן בין מערכות ההגנה האסטרטגיות ביותר לביטחון מדינת ישראל, שרשמו הצלחה מוכחת במערכות לחימה, ונכון להיום נחשבות חסרות תחליף".

רפאל מסרה בשבועות האחרונים את סוללת כיפת ברזל השנייה שהזמין צבא ארה"ב בכ-400 מיליון דולר, וסיימה את אספקת 400 יחידות מעיל רוח לטנקי האברהמס שהזמין הצבא האמריקאי, בכחצי מיליארד דולר. החברה טרם פירסמה את דו"חותיה לשנת 2020, אך ב-2019 זכתה להזמנות חדשות בסך 2.8 מיליארד דולר, שהעלו את צבר ההזמנות שלה ל-7.2 מיליארד דולר, וסיימה עם רווח נקי בסך 111 מיליון דולר. רפאל מעסיקה כ-8,000 איש ישירות ועוד כ-20 אלף איש באופן עקיף.

אלוף (מיל') יואב הר-אבן, מנכ"ל רפאל, אמר בתגובה על הענקת הדירוג כי "גם בתקופה מורכבת ורצופת אתגרים כלכליים בארץ ובעולם, השכלנו לשמור על היציבות והאיתנות הפיננסית שלנו, זו המאפשרת לנו להמשיך ולהיות עוגן מרכזי בביטחון המדינה ולא פחות חשוב, מנוע צמיחה כלכלי-תעסוקתי משמעותי ביותר ועל כך גאוותנו הגדולה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות