אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל האוצר התנגד למינוי פוליטי, אז מינו מנכ"ל חדש

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל האוצר התנגד למינוי פוליטי, אז מינו מנכ"ל חדש

שר האוצר סירב לחדש את מינויו של ערן יעקב כממלא מקום מנכ"ל משרד האוצר אחרי שהאחרון סירב לאשר את המינוי של ברק נפתלי, יו''ר סניף הליכוד המיתולוגי של הרצליה, למשנה למנכ"ל האוצר

13.01.2021, 06:58 | אדריאן פילוט

שר האוצר ישראל כץ סירב לחדש את מינויו של ערן יעקב כממלא מקום מנכ"ל משרד האוצר אחרי שהאחרון סירב לאשר את המינוי של ברק נפתלי, יו''ר סניף הליכוד המיתולוגי של הרצליה, למשנה למנכ"ל האוצר, כך נודע ל"כלכליסט". יעקב שמע אתמול על "הדחתו" מהתפקיד ומינויו של עודד שמיר למנכ"ל האוצר, באמצעות כלי התקשורת.

קראו עוד בכלכליסט

עד נודע ל"כלכליסט" כי היועץ המשפטי של משרד האוצר אסי מסינג הוא זה שהפציר ביעקב שלא להסכים למינוי למרות הלחצים הכבדים של כץ למנות את נפתלי.

לפי החוק, תפקיד ממלא מקום חייב להתחדש כל שלושה חודשים, ומחרתיים יעקב היה צפוי לקבל חידוש ראשון, אחרי שהלכה למעשה, משרד האוצר מנוטרל, הבחירות בפתח, הממשלה לא מתפקדת והכנסת נכנסת לפגרה.

ערן יעקב, צילום: עמית שעל ערן יעקב | צילום: עמית שעל ערן יעקב, צילום: עמית שעל

נזכיר כי הרפורמה "להגברת המשילות" שאושרה בספטמבר 2017 כוללת החלטה שלפיה לכל אחד ממשרדי הממשלה שבהם מעל 150 עובדים תוקצה משרה אחת של משנה למנכ"ל, והיא תהיה פטורה ממכרז. המשמעות היא שהמינוי הזה יכול להיות פוליטי. אלא שלפי אותה החלטה, המנכ"ל צריך לעשות את המינוי ולא השר. בנוסף נקבע כי "המשנה למנכ"ל יהיה בעל סמכויות בתחומים שייקבעו על ידי המנכ"ל, ויהיה כפוף לו", קרי, בלי תמיכת המנכ"ל, אין משמעות אופרטיבית למינוי.

נפתלי, כאמור, הוא מינוי פוליטי מובהק וכבר אחרי מינויו של כץ לתפקיד הרם באוצר, נצפה נפתלי, אחד האנשים החזקים בכוורתו של כץ, במסדרונות האוצר. זו לא הפעם הראשונה שכץ מסדר לנפתלי סידור עבודה: בעבר הוא מינה אותו למזכיר חברת נת"ע כאשר כץ כיהן כשר התחבורה ומוקדם יותר מצא נפתלי את עצמו כראש מטה שר המודיעין - ישראל כץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות