אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלוסי ציטטה את אהוד מנור בדיון על הדחת טראמפ: "לא אשתוק, כי ארצי שינתה את פניה" צילום מסך: NBC

פלוסי ציטטה את אהוד מנור בדיון על הדחת טראמפ: "לא אשתוק, כי ארצי שינתה את פניה"

יו"ר בית הנבחרים נאמה הלילה בסנאט והקריאה כמה שורות מהשיר "אין לי ארץ אחרת"; לדבריה, על הרפובליקנים "לפקוח את עיניהם"

13.01.2021, 13:45 | חדשות חוץ

ארה״ב עדיין סוערת סביב המהומות בגבעת הקפיטול בשבוע שעבר, בבית הנבחרים מקדמים את הדחת הנשיא דונלד טראמפ - ולתוך כל זה השתרבב במפתיע המשורר אהוד מנור ז"ל.

קראו עוד בכלכליסט

ננסי פלוסי, יו"ר בית הנבחרים האמריקאי, נאמה הלילה בסנאט, והסבירה מדוע יש להדיח את טראמפ. "במהלך הקדנציה שלו, ובעיקר בימים אלה, אני נזכרת במילותיו של המשורר הישראלי הגדול אהוד מנור:  'לא אשתוק, כי ארצי שינתה את פניה. לא אוותר לה. אזכיר לה ואשיר כאן באוזניה עד שתפקח את עיניה", אמרה.

פלוסי קראה לעמיתיה הרפובליקנים "לפקוח את עיניהם" ולגרום לנשיא "לשאת באחריות על מעשיו". לדבריה, "הביטחון של מדינתנו ועתיד הדמוקרטיה שלנו מונחים על הכף״.

פלוסי עצמה היתה אחד היעדים במהלך המתקפה בקפיטול - אחד הפורעים תיעד את עצמו יושב בכסא בלשכתה עם רגליו על השולחן (ומאז כבר נעצר על ידי הרשויות). בראיון לתוכנית "60 דקות" השבוע היא סיפרה כי חברים בצוות שלה הסתתרו מתחת לשולחן בחדר אחר בלשכתה, אחרי שחסמו את דלת הכניסה באמצעות כמה רהיטים וכיבו את האור.

ננסי פלוסי בסנאט, הלילה, צילום מסך: NBC ננסי פלוסי בסנאט, הלילה | צילום מסך: NBC ננסי פלוסי בסנאט, הלילה, צילום מסך: NBC

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות