אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שנפגעו מהסגרים אובר וליפט מתגייסות להאצת התחסנות הציבור צילום: רויטרס

אחרי שנפגעו מהסגרים אובר וליפט מתגייסות להאצת התחסנות הציבור

חברות שיתוף הנסיעות נפגעו מסגירת מסעדות והגבלות שהוטלו על נסיעות ומפגשים חברתיים. הסעת אנשים לאתרי חיסונים עשויה לסייע להן בתקופה זו של פגיעה כלכלית, ולתמרץ במקביל את האצת התהליך שמתבצע בקצב איטי מהמתוכנן

13.01.2021, 22:17 | חדשות החוץ

ענקיות שיתוף הנסיעות אובר וליפט מנהלות מגעים עם ממשלו הנכנס של ג'ו ביידן לקבלת תפקיד בהאצת קצב התחסנות האוכלוסייה. שיתוף הפעולה אמור להביא לחיסונם של יותר אמריקאים, ובמקביל לאפשר לנהגים גישה מוקדמת לחיסונים.

קראו עוד בכלכליסט

בכירי ליפט נפגשו בדצמבר עם צוות המעבר של ביידן וביקשו שהממשל יקצה כספים פדרליים להסעות הקשורות לחיסון, כך לפי מייגן קלהאן, המנהלת את עסקי הבריאות של ליפט. חברת שיתוף הנסיעות היא ספקית גדולה של הובלת מוצרים רפואיים שאינם לצרכי חירום.

במסגרת הדיונים, ליפט שיתפה את צוותו של ביידן בניתוח שערכה לנתונים ציבוריים שנוגעים למיליוני אנשים בסיכון. מדובר באוכלוסיות שאין להם זכאות ביטוחית להסעות לצרכים רפואיים או שגישתן לתחבורה ציבורית מוגבלת בשל הקורונה.

מכונית של ליפט, צילום: שאטרסטוק מכונית של ליפט | צילום: שאטרסטוק מכונית של ליפט, צילום: שאטרסטוק

במקביל, אובר הודיעה אתמול כי היא מצטרפת ליצרנית החיסונים מודרנה כדי לספק מידע על בטיחות החיסונים דרך האפליקציה שלה. "אין לאפשר לבעיות תחבורה להוות מכשול להענקת חיסוני קורונה", נמסר מטעם אובר, שהבטיחה לספק 10 מיליון נסיעות חינמיות למתחסנים. שתי החברות אמרו כי הן שואפות לעבוד עם סוכנויות לבריאות הציבור כדי לעזור לזכאי החיסונים לתזמן נסיעות ולקבל תזכורות.

חברות שיתוף הנסיעות נפגעו מסגירת מסעדות והגבלות שהוטלו על נסיעות ומפגשים חברתיים. הסעת אנשים לאתרי חיסונים עשויה לסייע להן בתקופה זו של פגיעה כלכלית, ולתמרץ במקביל את האצת התהליך שמתבצע בקצב איטי מהמתוכנן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות