אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל טוויטר: לחברות הטכנולוגיה יש יותר מדי כוח, אך טוב שחסמנו את טראמפ צילום: רויטרס

מנכ"ל טוויטר: לחברות הטכנולוגיה יש יותר מדי כוח, אך טוב שחסמנו את טראמפ

ג'ק דורסי פרסם סדרה של 13 ציוצים בהם טען כי השיח המקוון המוביל לפגיעה בעולם הממשי מחייב נקיטת פעולות, גם אם מדובר בחסימת חשבון של דמות מעוררת מחלוקת ומיצרת תקדים מסוכן. בהמשך אף טען שאם מישהו לא מרוצה מטוויטר - הוא רשאי לפנות לשירותים מתחרים ולסייע לבלום את כוחן של הרשתות החברתיות

14.01.2021, 12:16 | חדשות חוץ
מייסד ומנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי אמר הלילה (ד') כי השעיית חשבונו של דונלד טראמפ הייתה "ההחלטה הנכונה עבור החברה", אך הודה כי האינטרנט לא צריך להישלט על ידי מספר קטן של חברות פרטיות.  

קראו עוד בכלכליסט

בסדרה של 13 ציוצים שפרסם, טען דורסי כי השיח המקוון המוביל לפגיעה בעולם הממשי מחייב נקיטת פעולות, אפילו עם פעולה של חסימת חשבון מעוררת מחלוקת ו"מיצרת תקדים שלתחושתי הוא מסוכן". עוד כתב שאם חברה כמו טוויטר מקבלת החלטה שאינה לטעמם של אנשים, הם יכולים ללכת לאתרים אחרים, ובכך לעזור לבלום את הכוח שלה.

ג ג'ק דורסי, מנכ"ל טוויטר | צילום: youtube ג

בשבוע שעבר בעקבות המהומות בגבעת הקפיטול בידי תומכיו של טראמפ, חסמו כמה חברות אינטרנט, ביניהן טוויטר, פייסבוק ויוטיוב, את חשבונו של הנשיא היוצא. "איני מאמין שזו הייתה פעולה מתואמת בין החברות", כתב דורסי. "רוב הסיכויים שהחברות הגיעו להחלטות שלהן וקיבלו חיזוקים מהפעולות של אחרים".

עם זאת, דורסי גרס כי קווי המדיניות הלא עקביים והיעדר שקיפות מערערים על המאמצים ליצור שוק פתוח. "הסיבה שיש לי כל כך הרבה תשוקה לביטקוין היא בעיקרה בגלל המודל שהמטבע מציג: טכנולוגיית אינטרנט בסיסית שאינה נשלטת או מושפעת על ידי אדם אחד או חברה אחת", הסביר. "זה מה שהאינטרנט רוצה להיות, ולאורך זמן, יותר ויותר חלקים באינטרנט יהפכו להיות כאלה".

בהתאם, ציין דורסי את פרויקט בלוסקי (Bluesky), שטוויטר מממנת ומטרתו למצוא "תקן מרוכז למדיה החברתית". לפי דורסי, הם מעסיקים כעת אנשים לפרויקט "והעבודה תתבצע לגמרי באמצעות שקיפות ציבורית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות